ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 7. týden

21. února 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
 • Pokusil se policistům ujet
 • Policisté se zaměřili na Zábřežsku na dopravu
 • Tragická dopravní nehoda
 • Řídil i přes zákaz
 • Nadýchal dvě promile
 • Z parkoviště v centru obce zmizelo auto
 • Poškrábal lak na autě
 • Auto není trezor
 • Za volant s alkoholem
 • Nakupoval za pět prstů
 • Neznámý pachatel zavraždil důchodkyni

Pokusil se policistům ujet
Rapotín - Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý 24letý muž z Loučné nad Desnou. Ten se dne 20. února po půlnoci v obci Rapotín pokusil ujet s osobním vozidlem policejní hlídce, která ho chtěla zkontrolovat. Řidič na opětovné znamení k zastavení vozidla nereagoval. Po zastavení se snažil utéci z vozidla, což se mu nepovedlo a byl dopaden. U podezřelého byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 33 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do května 2017. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Policisté se zaměřili na Zábřežsku na dopravu
Zábřeh - Ve čtvrtek 18. února od 15:00 do 19:00 hodin dohlíželi policisté obvodního oddělení Policie ČR Zábřeh na bezpečnost silničního provozu ve svém teritoriu. Zkontrolovali celkem 63 vozidel a zjistili a řešili 20 dopravních přestupků. Devatenáct přestupků vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Ve čtyřech případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, čtyři řidiči nerespektovali dopravní značení, jeden řidič telefonoval za jízdy, dva řidiči neměli doklady potřebné k řízení vozidla, ve třech případech byla pokuta uložena za porušení povinnosti být za jízdy připoután bezpečnostním pásem, ve dvou případech zaplatili řidiči pokutu za nefunkční osvětlení vozidla a pokutu také zaplatili tři neosvětlení cyklisté. Jeden přestupek, a to řízení vozidla bez příslušného řidičského oprávnění, bude postoupen k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Tragická dopravní nehoda
Bludov - Ve středu 17. února o půl osmé večer došlo na Bludovském kopci k dopravní nehodě s tragickými následky. Osmnáctiletá řidička ze Šumperska jela s osobním motorovým vozidlem značky VW ve směru z Bludova do  Šumperka. Po projetí mírné levotočivé zatáčky dostala smyk, ve kterém přejela do protisměru. Zde se její vozidlo pravým bokem střetlo s přední částí protijedoucího vozidla značky Ford Transit. Po střetu skončila obě auta mimo vozovku. Při nehodě utrpěla řidička volkswagenu lehké zranění a její dva mladí spolucestující, dívka a chlapec, zranění smrtelná. Lehká zranění utrpěli také řidič a jeho spolujezdec ve fordu. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Silnice mezi Bludovem a Šumperkem byla po dobu vyšetřování nehody a odklízení následků zcela uzavřená. Policejní hlídky v Bludově i v Šumperku dopravu odkláněly po objízdných trasách. Komunikace byla zcela zprůjezdněná až kolem půl dvanácté v noci.
Řídil i přes zákaz
Rapotín - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 40letý muž ze Zlínska. Ve středu 17. února odpoledne v obci Rapotín jej jako řidiče nákladního automobilu zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidič má rozhodnutím soudu vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to až do června 2017. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Nadýchal dvě promile
Postřelmov – 17. února kolem jedné hodiny v noci kontrolovali policisté na Žerotínově ulici v Postřelmově řidiče vozidla Peugeot. U 26letého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu 2 promile alkoholu v dechu. Řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely za účelem provedení dalších úkonů. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Z parkoviště v centru obce zmizelo auto
Velké Losiny - Zřejmě v noci na středu 17. února odcizil neznámý pachatel vozidlo značky Ford Transit , které bylo odstavené na parkovišti u hotelu na ulici Rudé armády ve Velkých Losinách. Majitel škodu vyčíslil na asi 400 tisíc korun.

Poškrábal lak na autě
Šumperk - Přes noc na středu 17. února poškodil neznámý pachatel lak na vozidle značky Peugeot, které bylo odstavené na parkovišti na ulici Vančurově v Šumperku. Pachatel udělal v laku na levé straně automobilu celkem sedm rýh různé délky a hloubky. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na 15 tisíc korun.

Auto není trezor

Rapotín - V úterý 16. února v odpoledních hodinách došlo v Rapotíně, na ulici U Splavu, ke vloupání do osobního motorového vozidla VW. Neznámý pachatel na něm rozbil dvě okna a z vnitřních prostor odcizil zde ponechaný batoh. Nacházely se v něm hygienické potřeby, hračky pro kojence, kojenecká výživa, potraviny a také dvě micro USB nabíječky. Škoda odcizením byla vyčíslena na 2 550 korun, poškozením na 15 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci.

Za volant s alkoholem
Mohelnice - V pondělí 15. února kolem deváté večer policisté obvodního oddělení Mohelnice kontrolovali osobní motorové vozidlo značky Škoda. U pětačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 1, 21 promile alkoholu v dechu. Po poučení se podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nakupoval za pět prstů
Šumperk - V pondělí 15. února byl v jednom ze šumperských supermarketů krátce po poledni přistižen při krádeži čtyřicetiletý muž ze Šumperska. Z jednoho regálu odcizil dva pánské spreje v celkové hodnotě za 156 korun a přešel s nimi přes pokladnu, aniž by je zaplatil. Tam byl zadržen ostrahou objektu, která vše oznámila strážníkům Městské policie Šumperk. Ti zadrženého předali přivolaným policistům. Policisté zjistili, že se nejedná o žádného nováčka. Muž byl v uplynulých třech letech za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Neznámý pachatel zavraždil důchodkyni
Úsov - Dne 28. ledna v odpoledních hodinách bylo na policii v Šumperku oznámeno, že došlo k úmrtí 87leté ženy z Úsova, která byla nalezena v ložnici rodinného domu. Přivolaný lékař konstatoval smrt, kdy nevyloučil cizí zavinění, proto byla nařízena soudní pitva. Na základě výsledků soudní pitvy bylo zjištěno, že k úmrtí ženy došlo na základě hostilního jednání jiné osoby. V současné době se případ vyšetřuje pro podezření z trestného činu vraždy. Kriminalisté z krajského ředitelství prověřují určitý okruh podezřelých osob a stanovují vyšetřovací verze. V současné době z taktických důvodů nesdělí k případu více informací.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).