ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 7. týden

21. února 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
 • Pokusil se policistům ujet
 • Policisté se zaměřili na Zábřežsku na dopravu
 • Tragická dopravní nehoda
 • Řídil i přes zákaz
 • Nadýchal dvě promile
 • Z parkoviště v centru obce zmizelo auto
 • Poškrábal lak na autě
 • Auto není trezor
 • Za volant s alkoholem
 • Nakupoval za pět prstů
 • Neznámý pachatel zavraždil důchodkyni

Pokusil se policistům ujet
Rapotín - Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý 24letý muž z Loučné nad Desnou. Ten se dne 20. února po půlnoci v obci Rapotín pokusil ujet s osobním vozidlem policejní hlídce, která ho chtěla zkontrolovat. Řidič na opětovné znamení k zastavení vozidla nereagoval. Po zastavení se snažil utéci z vozidla, což se mu nepovedlo a byl dopaden. U podezřelého byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 33 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do května 2017. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Policisté se zaměřili na Zábřežsku na dopravu
Zábřeh - Ve čtvrtek 18. února od 15:00 do 19:00 hodin dohlíželi policisté obvodního oddělení Policie ČR Zábřeh na bezpečnost silničního provozu ve svém teritoriu. Zkontrolovali celkem 63 vozidel a zjistili a řešili 20 dopravních přestupků. Devatenáct přestupků vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Ve čtyřech případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, čtyři řidiči nerespektovali dopravní značení, jeden řidič telefonoval za jízdy, dva řidiči neměli doklady potřebné k řízení vozidla, ve třech případech byla pokuta uložena za porušení povinnosti být za jízdy připoután bezpečnostním pásem, ve dvou případech zaplatili řidiči pokutu za nefunkční osvětlení vozidla a pokutu také zaplatili tři neosvětlení cyklisté. Jeden přestupek, a to řízení vozidla bez příslušného řidičského oprávnění, bude postoupen k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Tragická dopravní nehoda
Bludov - Ve středu 17. února o půl osmé večer došlo na Bludovském kopci k dopravní nehodě s tragickými následky. Osmnáctiletá řidička ze Šumperska jela s osobním motorovým vozidlem značky VW ve směru z Bludova do  Šumperka. Po projetí mírné levotočivé zatáčky dostala smyk, ve kterém přejela do protisměru. Zde se její vozidlo pravým bokem střetlo s přední částí protijedoucího vozidla značky Ford Transit. Po střetu skončila obě auta mimo vozovku. Při nehodě utrpěla řidička volkswagenu lehké zranění a její dva mladí spolucestující, dívka a chlapec, zranění smrtelná. Lehká zranění utrpěli také řidič a jeho spolujezdec ve fordu. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Silnice mezi Bludovem a Šumperkem byla po dobu vyšetřování nehody a odklízení následků zcela uzavřená. Policejní hlídky v Bludově i v Šumperku dopravu odkláněly po objízdných trasách. Komunikace byla zcela zprůjezdněná až kolem půl dvanácté v noci.
Řídil i přes zákaz
Rapotín - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 40letý muž ze Zlínska. Ve středu 17. února odpoledne v obci Rapotín jej jako řidiče nákladního automobilu zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidič má rozhodnutím soudu vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to až do června 2017. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Nadýchal dvě promile
Postřelmov – 17. února kolem jedné hodiny v noci kontrolovali policisté na Žerotínově ulici v Postřelmově řidiče vozidla Peugeot. U 26letého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu 2 promile alkoholu v dechu. Řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely za účelem provedení dalších úkonů. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Z parkoviště v centru obce zmizelo auto
Velké Losiny - Zřejmě v noci na středu 17. února odcizil neznámý pachatel vozidlo značky Ford Transit , které bylo odstavené na parkovišti u hotelu na ulici Rudé armády ve Velkých Losinách. Majitel škodu vyčíslil na asi 400 tisíc korun.

Poškrábal lak na autě
Šumperk - Přes noc na středu 17. února poškodil neznámý pachatel lak na vozidle značky Peugeot, které bylo odstavené na parkovišti na ulici Vančurově v Šumperku. Pachatel udělal v laku na levé straně automobilu celkem sedm rýh různé délky a hloubky. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na 15 tisíc korun.

Auto není trezor

Rapotín - V úterý 16. února v odpoledních hodinách došlo v Rapotíně, na ulici U Splavu, ke vloupání do osobního motorového vozidla VW. Neznámý pachatel na něm rozbil dvě okna a z vnitřních prostor odcizil zde ponechaný batoh. Nacházely se v něm hygienické potřeby, hračky pro kojence, kojenecká výživa, potraviny a také dvě micro USB nabíječky. Škoda odcizením byla vyčíslena na 2 550 korun, poškozením na 15 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci.

Za volant s alkoholem
Mohelnice - V pondělí 15. února kolem deváté večer policisté obvodního oddělení Mohelnice kontrolovali osobní motorové vozidlo značky Škoda. U pětačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 1, 21 promile alkoholu v dechu. Po poučení se podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nakupoval za pět prstů
Šumperk - V pondělí 15. února byl v jednom ze šumperských supermarketů krátce po poledni přistižen při krádeži čtyřicetiletý muž ze Šumperska. Z jednoho regálu odcizil dva pánské spreje v celkové hodnotě za 156 korun a přešel s nimi přes pokladnu, aniž by je zaplatil. Tam byl zadržen ostrahou objektu, která vše oznámila strážníkům Městské policie Šumperk. Ti zadrženého předali přivolaným policistům. Policisté zjistili, že se nejedná o žádného nováčka. Muž byl v uplynulých třech letech za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Neznámý pachatel zavraždil důchodkyni
Úsov - Dne 28. ledna v odpoledních hodinách bylo na policii v Šumperku oznámeno, že došlo k úmrtí 87leté ženy z Úsova, která byla nalezena v ložnici rodinného domu. Přivolaný lékař konstatoval smrt, kdy nevyloučil cizí zavinění, proto byla nařízena soudní pitva. Na základě výsledků soudní pitvy bylo zjištěno, že k úmrtí ženy došlo na základě hostilního jednání jiné osoby. V současné době se případ vyšetřuje pro podezření z trestného činu vraždy. Kriminalisté z krajského ředitelství prověřují určitý okruh podezřelých osob a stanovují vyšetřovací verze. V současné době z taktických důvodů nesdělí k případu více informací.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.