ZPRÁVY

Z policejní linky – 7. týden

12. února 2013, 01:07, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 7. týden
 • Za štangli salámu může vyfasovat tři roky
 • Šlohnul kamna
 • Vybral si nářadí
 • Za podomní prodej budou potrestáni
 • Zapomněli v herně „trávu“
 • V hořícím domě ležel muž v bezvědomí
 • Vybral peníze z cizího účtu
 • Poslal jí tři stovky textovek
 • Vyzval policisty k souboji na nože
 • Šlohnul půltunový elektromotor
 • Za štangli salámu může vyfasovat tři roky

  Šumperk – Ukrást štangli salámu, pět čokolád a čtyři tuňákové saláty se nevyplatilo dvaačtyřicetiletému muži z Mohelnice, který si takto přilepšil v obchodě v ulici Fialova v Šumperku. Zboží za více než čtyři sta korun strčil pod bundu a pronesl je přes pokladnu. Pracovníci obchodu však krádež zaregistrovali, zloděje zadrželi a předali policistům. Muž je podezřelý z trestného činu krádež, za nějž byl v minulosti již několikrát trestán. Hrozí mu proto až tříletý pobyt ve vězení.


  Šlohnul kamna

  Libina, Obědné – Kamna postrádal po návratu do chaty v části Obědné obce Libina muž, který přijel po měsíci zkontrolovat svůj rekreační objekt. Někdo se mezitím vloupal oknem dovnitř a kromě kamen sebral i rychlovarnou konvici. Navíc poškodil dveře mezi obývací místností a kuchyní, zřejmě když se plahočil s těžkým úlovkem. Celková škoda činí více než dvacet tři tisíc korun.


  Vybral si nářadí


  Mohelnice – Nářadí a pokladnu s doklady odnesl z haly objektu v ulici Uničovská v Mohelnici neznámý pachatel v noci z pátku na sobotu. Poškodil vstupní kovové dveře, vnikl dovnitř a pak už jen vybíral. Přivlastnil si příruční pokladnu, ale jaké muselo být jeho zklamání, když posléze zjistil, že obsahuje pouze firemní doklady, léky a potraviny. Chuť si ovšem spravil krádeží montážního kufru s nářadím za padesát tisíc korun, vibrační bruskou a vrtačkou. Souhrnem připravil firmu o téměř sto tisíc korun.


  Za podomní prodej budou potrestáni

  Šumperk – Připomenout staré dobré časy podomního prodeje zřejmě chtěli muži, kteří v několika šumperských domácnostech nabízeli zprostředkování přechodu k jinému dodavateli energie. Toto jednání je však ve městě zakázáno, městská policie proto případy zadokumentovala a předala správnímu orgánu. Podomní prodejci se objevili v domech v ulicích Prievidzská, Finská a Fibichova.


  Zapomněli v herně „trávu“

  Šumperk – Sklenici s marihuanou nechali v šumperské herně Drak dva neznámí mladíci v cestovní tašce s lyžařským oblečením. Na policii to oznámil návštěvník zařízení, který předmět nalezl. Městští strážníci zjistili, že se zavazadlo v herně povalovalo dva dny. Policie nyní případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.


  V hořícím domě ležel muž v bezvědomí

  Líšnice – Plamenem vzplály v pondělí rodinný dům a hospodářská budova v Líšnici na Šumpersku. Požár oznámil muž, který v jedné z hořících budov nalezl osmapadesátiletého souseda v bezvědomí, ovšem bez zjevného zranění. Policie ho nechala odvézt k ošetření do nemocnice v Olomouci. Na místo byl přivolán psovod se služebním psem, vycvičeným k vyhledávání chemikálií, způsobujících oheň. Příčiny a okolnosti vzniku požáru nyní policie vyšetřuje. Majitelce objektů vznikla škoda za milión sto tisíc korun.


  Vybral peníze z cizího účtu

  Šumperk – Krádeží platební karty si k hotovosti pomohl neznámý pachatel, který obral jednoho z hostů ve vietnamské restauraci na Hlavní třídě v Šumperku. Lupič vytáhl z odložené bundy peněženku a mobil. Z kufru okradeného vytáhl lístek s PINem k platební kartě, uložené v portmonce. Zloděj pak z bankomatu nadvakrát v klidu vybral čtyři a šest tisíc korun. Okradený devětapadesátiletý muž vyčíslil celkovou škodu na dvanáct tisíc korun.


  Poslal jí tři stovky textovek


  Zábřeh – Ze stalkingu, tedy nebezpečného pronásledování je podezřelý sedmadvacetiletý muž ze Zábřeha. Své bývalé přítelkyni neustále posílá sms zprávy a snaží se ji kontaktovat na sociální síti Facebook, přestože mu jasně řekla, že si to nepřeje. Muž ji navíc fyzicky napadl v jejím bytě a způsobil jí zranění. Pronásledovaná žena dostala od svého někdejšího přítele k dnešnímu dni více než tři sta textových zpráv. Muži hrozí až roční pobyt ve vězení.


  Vyzval policisty k souboji na nože

  Kamenná – Popíjet a hrát si na kovboje si příště rozmyslí jednačtyřicetiletý muž, který v paneláku v Kamenné zaútočil na policejní hlídku. Muže zákona přivolal na místo jeden z obyvatelů domu. Policisté vyzvali násosku, aby jim ukázal ruce, protože měli podezření, že je ozbrojen. Muž je neposlechl a vytasil dva kuchyňské nože. Na strážníky zaútočil se slovy: "Tak pojďte na to!" Policistům se ho podařilo zastrašit, opilý agresor se pak schoval v jednom z bytů. Policejní hlídka se za pomoci hasičů dostala dovnitř a útočníka zadržela. Ke zranění nakonec nedošlo.


  Šlohnul půltunový elektromotor


  Oskava – Výkon hodný legendárního Bivoje předvedl neznámý pachatel, který ukradl elektromotor v Oskavě. Sundal ho totiž ze sloupu nepoužívaného lyžařského vleku v části Bedřichov, kde visel ve výšce tří metrů nad zemí. Uvedený elektromotor přitom váží zhruba pět set kilogramů. Soukromá firma vyčíslila škodu zhruba na patnáct tisíc korun. Zloděj měl na krádež dost času, protože firma své zařízení naposledy kontrolovala v říjnu loňského roku.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.