ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 6. týden

9. února 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
  • Přišla o peněženku
  • Zmizelo elektrokolo
  • Kudy šel, tudy sprejoval
  • Z domu si nic neodnesl
  • Z prodejního automatu zmizel mincovník
  • Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi
  • Nehoda se neobešla bez zranění
  • Řidiči podváděli s emisemi
  • Lupič navštívil zahrádkářskou kolonii
  • Za volantem neměl co pohledávat

Přišla o peněženku
Mohelnice – Zloděj odcizil nakupující ženě peněženku. V pátek 7. února večer se jednačtyřicetiletá žena vypravila s matkou do mohelnického marketu na nákupy. Na nákupní vozík si zavěsila plátěnou tašku s peněženkou, ve které měla uloženou finanční hotovost 5 800 korun a zákaznické karty. V prostoru uličky prodeje potřeb pro psy jí neznámá osoba peněženku odcizila. Na místo byli přivoláni policisté, kteří se případem, který kvalifikovali jako trestný čin krádež, zabývají a po pachateli pátrají.

Zmizelo elektrokolo
Libina – Ze stodoly zloděj ukradl elektrokolo. Prozatím neznámý pachatel vnikl někdy v době od 15. ledna do 6. února na pozemek u rodinného domu v Libině. Z nezajištěné stodoly si následně odvezl elektrokolo značky Guewer v hodnotě 8 tisíc korun. Policisté věc šetří pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody.

Kudy šel, tudy sprejoval
Šumperk – Škodu za více než 15 tisíc korun má podle policistů na svědomí třiadvacetiletý mladík ze Šumperka. Ve středu 29. ledna večer zadrželi strážníci šumperské městské policie muže, který v blízkosti centra města posprejoval několik objektů. Na nekalou činnost mladíka strážníky upozornil všímavý svědek. Policisté následně zjišťovali a dokumentovali veškerou škodu, kterou mladík způsobil. Na svědomí má podle policistů na dvě desítky různých nápisů v ulicích Dr. E. Beneše, M. R. Štefánika, Husově nám., v ulici Radniční, Langrově, a také v ulicích Gen. Svobody, Starobranské a Krátké. Nevzhledné nápisy vytvářel, kde ho napadlo. Na zdech podchodů, restaurací, oknech, plotě, ale i na veřejných záchodcích. Zadržený mladík, který putoval do policejní cely, si již vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.Z domu si nic neodnesl
Bohdíkov – Ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a pokusu krádeže je podezřelý prozatím neznámý pachatel. Někdy době od rána 3. února do večera 5. února se lupič vloupal do rodinného domu v Bohdíkově. Vnikl do něj přes okno v přízemí, jehož skleněnou výplň rozbil kamenem. Zajistil si tak volný pohyb po celém domě, který důkladně prohledal. Podle majitele si však nic neodnesl.

Z prodejního automatu zmizel mincovník
Šumperk – Policisté pátrají po pachateli, který se ve vestibulu jednoho z pavilonů šumperské nemocnice vloupal do prodejního automatu. Z něj odcizil mincovník s přesně nezjištěným finančním obnosem.

Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi
Šumperk – Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také z přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je čtyřicetiletý muž z Královéhradecka. V úterý 4. února v podvečer jej policisté v Šumperku přistihli za volantem osobního vozidla. Muž policistům ke kontrole nepředložil řidičský ani technický průkaz, ani doklad o sjednaném zákonném pojištění. Následnou lustrací zjistili, že byl řidiči Magistrátem hlavního města Prahy uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to s platností do poloviny března letošního roku.

Nehoda se neobešla bez zranění
Vitošov – Ve Vitošově došlo k dopravní nehodě. Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v úterý 4. února po osmé hodině ráno ve Vitošově, kde došlo k bočnímu střetu mezi osobním vozem VW Polo a protijedoucím nákladním vozidlem značky Iveco, jehož řidič jel ve směru od Hrabové. Veškerými okolnostmi, za nichž k dopravní nehodě došlo, se policisté zabývají. Při nehodě utrpěla řidička osobního vozu lehké zranění. Oba řidiči se na místě podrobili dechovým zkouškám, který vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda způsobená při nehodě byla předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun.
 


Řidiči podváděli s emisemi
Mohelnice – V rámci silniční kontroly speciálním útvarem Policie ČR, zabývajícím se odhalováním podvodů v silniční dopravě a technickým stavem vozidel, provedené ve čtvrtek 30. ledna v Mohelnici, bylo u dvou nákladních vozidel tuzemských dopravců nalezeno zařízení ovlivňující funkci vstřikování močoviny (AdBlue) do výfukového systému pro snižování emisních norem, čímž byl systém snižování emisních norem deaktivován a nefunkční. Provozovatelům vozidel za zásah do homologace vozidla a systému pro snižování emisních norem hrozí ve správním řízení pokuta do 100 tisíc korun. Oběma vozidlům byla na místě silniční technické kontroly omezena technická způsobilost na třicet dní. Provozovatelé tak musí sjednat nápravu a přistavit vozidla k technické prohlídce a měření emisí ve stanici technické kontroly.Lupič navštívil zahrádkářskou kolonii
Šumperk – Neznámý pachatel se vloupal do zahradních chatek v Šumperku. V době od 1. do 2. února navštívil nezvaný host tři chatky v šumperské zahrádkářské kolonii. Dovnitř se dostal vždy po rozbití okna. Ve dvou chatkách nic neodcizil. V poslední rozbil odpadkový koš a odcizil jeden litr slivovice a aku vrtačku. Pachatel svým jednáním způsobil škodu poškozením ve výši 8 800 korun a odcizením věcí 1 850 korun.

Za volantem neměl co pohledávat
Bludov – Za volant usedl pod vlivem alkoholu, drog a s platným zákazem řízení. Do policejní cely se podíval čtyřiatřicetiletý řidič vozu Citroen C1, kterého policisté zastavili v neděli 2. února odpoledne v Bludově. Při kontrole dokladů zjistili, že muž má na deset měsíců vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Dále přišli na to, že za volant usedl po požití alkoholu a drog. Přístroj Dräger u něj naměřil hodnotu 0,36 promile alkoholu a orientační test na drogy byl pozitivní na látky THC a amfetamin/metamfetamin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.