ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 6. týden

10. února 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
  • Ukradená kola
  • Bezpečnostní opatření
  • Dopravní nehody
  • Vyloupená pošta
  • Odcizený bagr
  • Skončili v policejní cele
  • A zase ten alkohol
  • Pokusil se ukrást čokoládu
  • Podnapilý řidič

Ukradená kola
Zábřeh – Policie řeší trestný čin krádež. V pátek 8. února dopoledne ukradl neznámý pachatel ve společných prostorech domu na ulici 28. října v Zábřehu jedno dámské a jedno pánské horské jízdní kolo. Obě kola byla k sobě připoutána lankovým zámkem, který také zmizel. Poškozenému vznikla škoda za 38 tisíc korun.

Bezpečnostní opatření
Šumperk – Šumperští policisté se zaměřili jak na řidiče, tak na chodce. V pátek 8. února v době od osmi do čtrnácti hodin proběhla v Šumperku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu, a to zejména na nesprávný způsob jízdy, jízdu na červenou, dodržování rychlosti jízdy v obci, používání zádržných systémů a bezpečnostních pásů. Policisté kontrolovali také chodce na přechodech pro chodce, technický stav vozidel a další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Do akce bylo nasazeno šest policistů dopravního inspektorátu, kteří zkontrolovali devadesát tři vozidel a odhalili patnáct přestupků. Z toho tři byly oznámeny a dvanáct bylo vyřešeno příkazem na místě v celkové částce 7 tisíc korun. V sedmi případech se jednalo o překročení stanovené rychlosti, dva řidiči nedali přednost v jízdě a jednou byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidla, jedno nesprávné uložení nákladu a jeden řidič řídil pod vlivem marihuany. Ve třech případech se jednalo o přestupky související s porušením zákona o silniční dopravě.

Dopravní nehody
Staré Město – Šumperští policisté řeší dopravní nehody, při kterých byla způsobena vysoká škoda. Ve středu 6. února ráno jel řidič vozu značky VW Starým Městem ve směru od obce Stříbrnice. Na zledovatělé silnici dostal smyk a čelně narazil do skály. Na vozidle vznikla škoda za 80 tisíc korun.
Šumperk – O dvě hodiny později policisté zamířili k dopravní nehodě, při které byly poškozeny tři osobní vozidla. 44letá řidička zaparkovala svůj vůz Peugeot 307 na parkovišti na ulici Langrova. Po zaparkování od vozidla odešla, aniž by ho dostatečně zajistila proti volnému pohybu. Peugeot začal couvat a narazil do zadní části vozu značky Mitsubishi. Řidič mitsubishi obhlédl své vozidlo a z místa odjel. Tímto znovu uvolnil cestu vozu couvajícímu vozidlu, které postupně narazilo do dvou zaparkovaných vozů Opel a Škoda Fabia. Na všech třech vozidlech vznikla škoda za 100 tisíc korun.


Šumperk – Ve čtvrtek 7. února po patnácté hodině projížděl 79letý muž s vozem Škoda Fabia Šumperkem po ulici Zábřežské. Podle jeho vyjádření se leknul většího ptáka, který mu proletěl před čelním sklem. Řidič strhl řízení vlevo, přejel do protisměru a čelně narazil do vozu Fiat Panda. Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidičů, a také spolujezdkyně z vozu Fiat. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 140 tisíc korun.

 


Vyloupená pošta
Dolní Studénky – Šumperští kriminalisté žádají občany o pomoc při pátraní po pachateli. V úterý 5. února odpoledne vyloupil neznámý lupič poštu v Dolních Studénkách. Člověk maskovaný kuklou a se střelnou zbraní v ruce donutil pracovnici k vydání finanční hotovosti. Kriminalistům se na základě výpovědí svědků podařil sestavit pravděpodobný portrét pachatele. Nejspíš se jedná o muže ve věku okolo 25 let, vysokého 175 až 180 centimetrů. Policisté prosí všechny svědky, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Kriminalistům by v pátrání také pomohly záběry z kamerových zařízení vozidel, která v úterý 5. února projížděla obcí Dolní Studénky v době od dvou do tří hodin odpoledne.

Odcizený bagr
Šumpersko – Odcizený bagr z Itálie byl zajištěn šumperskými policisty. V červenci loňského roku byl v Itálii ukraden bagr JCB JS160. Za částku 2,23 milionu (bez DPH) jej na internetovém inzertním portálu nabízel k prodeji jeho současný majitel, který pracovní stroj zakoupil v zahraničí koncem loňského roku. Na inzerát reagoval vážný zájemce, který si k prohlídce stroje přizval také garančního technika. Ten pak prostřednictvím diagnostiky zjistil nesoulad mezi výrobním číslem stroje a údaji uvedenými na kontrolním štítku a zalarmoval policii. Následnou lustrací v dostupných evidencích bylo zjištěno, že uvedený bagr měl být minulý rok odcizen v Itálii. Policisté proto bagr v rámci mezinárodní spolupráce zajistili a ve věci provádějí další šetření.


Skončili v policejní cele
Zábřeh – Koncem ledna letošního roku zadrželi šumperští kriminalisté dva muže ve věku 45 a 40 let. Při domovní prohlídce v Zábřehu kriminalisté zajistili věci související s nelegální výrobou a distribucí drog, varné sklo, chemikálie používané k výrobě pervitinu, ale také samotný pervitin. Z provedeného šetření vyplynulo, že velkou část chemikálií, včetně léčiv užívaných k výrobě drogy, měl mladší z mužů dovážet z Polska. Při kontrole jeho vozidla byly nalezeny také obaly se sušenou rostlinnou hmotou. Oba muži jsou obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, mladšího muž také z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.


A zase ten alkohol
Rapotín – Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V pondělí 4. února odpoledne zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Rapotíně 51letou řidičku motorového vozidla. Policisté ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 1,41 promile alkoholu v dechu.

Pokusil se ukrást čokoládu
Šumperk – Zloději se nepodařilo ukrást čokolády. V neděli 3. února odpoledne skončil 31letý muž v policejní cele poté, co se snažil v jednom šumperském obchodě ukrást čokolády celkem za 449 korun. Neunikl však pozornosti tamější ostrahy, která zavolala policii.

Podnapilý řidič
Zábřeh – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. V sobotu 2. února v poledne zastavili policisté na ulici Leštinské v Zábřehu řidiče osobního vozidla. Po předložení dokladů vyzvali 58letého muže, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Při té mu naměřili hodnotu 0,86 promile alkoholu v dechu. Protože i opakované dechové zkoušky vykazovaly pozitivní hodnoty, vyzvali policisté motoristu, aby se podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, s čímž dotyčný souhlasil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.