ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 6. týden

11. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
 • Ukradený motocykl
 • Zmizela jí kabelka
 • Ve Štítech se vypařily přívěsné vozíky
 • Vloupání do garáží
 • Vykradl vozidlo
 • Auto skončilo mimo silnici
 • Před jízdou se posilnila alkoholem
 • Z chalupy zmizela piva
 • Z přívěsu zmizela světla
 • Hromadná dopravní nehoda
 • O víkendu se policisté zaměřili na chodce
 • Vozidlo narazilo do sloupu

Ukradený motocykl
Ruda nad Moravou – Muž ze Šumperska přišel o motocykl. Neznámý pachatel vnikl v době od 27. ledna do 9. února na oplocený pozemek u domu v Rudě nad Moravou. Vloupal se do místnosti, kde stála motorka značky Stomp, kterou odcizil. 43letému majiteli vznikla škoda za 35 tisíc korun.

Zmizela jí kabelka
Šumperk – Neznámý pachatel ukradl kabelku. V pátek 9. února dopoledne vnikl zloděj do kosmetického salonu v Šumperku. V jedné místnosti odcizil odloženou kabelku i s peněženkou, finanční hotovostí 7 800 korun, platebními kartami a osobními doklady 35leté poškozené. Způsobená škoda se vyhoupla na téměř 13 tisíc korun.

Ve Štítech se vypařily přívěsné vozíky
Štíty - Zábřežští policisté prověřují případ krádeže ve Štítech. V noci na 8. února někdo odcizil dva přívěsné vozíky. První byl volně odstaven u stolárny, druhý byl zaparkovaný na zahradě u domu. Policisté věc šetří pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Vloupání do garáží

Šumperk – Lupič vykradl garáže. Dosud nezjištěný pachatel se v noci na 8. února vloupal do dvou řadových garáží v Šumperku. Z nich odcizil tři zbraně kategorie D, vrtačku a drobné mince. Majiteli garáží způsobil škodu přes 25 tisíc korun.

Vykradl vozidlo
Libina – Neznámý zloděj způsobil škodu za téměř 30 tisíc korun. Ve středu 7. února stačil obratnému zloději okamžik k tomu, aby rozbil okno na užitkovém vozidle v Libině. Z volně odloženého plastového boxu odcizil finanční hotovost přes 24 tisíc korun. Škoda na poškozené skleněné výplni byla předběžně vyčíslena na částku 5 tisíc korun.

Auto skončilo mimo silnici
Vyšehoří – V katastru obce Vyšehoří došlo k dopravní nehodě. Ve středu 7. února jel 37letý řidič vozu Škoda Fabia ve směru od obce Klášterec na Vyšehoří. Při odbočování nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace. S vozem dostal smyk a vyjel mimo silnici, kde narazil do travnatého břehu. Následně se vozidlo převrátilo na levý bok. Všechny přepravované osoby (řidič, spolujezdkyně a dvě děti) byly převezeny do nemocnice. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.


Před jízdou se posilnila alkoholem

Šumperk – Zraněná cyklistka jela na kole pod vlivem alkoholu. Ve středu 7. ledna krátce před čtrnáctou hodinou prověřovali dopravní policisté okolnosti pádu cyklistky z jízdního kola. Žena se při nehodě lehce zranila, a tak byla převezena do nemocnice. Na výzvu policistů se podrobila dechové zkoušce. Přístroj cyklistce naměřil hodnotu 1,8 promile alkoholu v dechu.

Z chalupy zmizela piva
Šumpersko – Z rekreační chalupy zmizelo patnáct piv. Dosud nezjištěný pachatel se z neděle na pondělí 5. února vloupal do rekreační chalupy. Vypáčil dřevěnou okenici a oknem vnikl do budovy. Uvnitř odcizil patnáct lahvových piv v hodnotě 390 korun.

Z přívěsu zmizela světla

Štíty – Zloděj si odnesl světla z přívěsu. V době od 1. do 5. února odcizil neznámý pachatel z přívěsu nákladního vozidla dvě zadní koncová a boční poziční světla. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku 4 500 korun.

Hromadná dopravní nehoda
Písařov – Mezi Bukovicemi a Písařovem došlo k hromadné dopravní nehodě. Dne 6. února krátce před pátou hodinou ranní došlo na silnici I/11 mezi obcemi Bukovice a Písařov postupně ke dvěma dopravním nehodám. Nejprve tam řidič osobního vozu VW Golf jedoucí ve směru od Písařova přejel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějícím mikrobusem, ve kterém cestovalo devatenáct osob. O několik minut později došlo na stejném místě v souvislosti s vyhýbáním se předchozí nehodě ke střetu nákladního vozu Ford Transit s automobilem Škoda Fabia. Sedm zraněných osob bylo převezeno do nemocnic v Šumperku a v Ústí nad Orlicí. Dalších čtrnáct bylo přepraveno k ošetření do přilehlých zdravotnických zařízení.


O víkendu se policisté zaměřili na chodce

Šumpersko – Na Šumpersku proběhla bezpečnostní akce zaměřená na chodce. V souvislosti s nepříznivým vývojem dopravní nehodovosti s účastí chodců se šumperští dopravní policisté v pátek 9. a sobotu 10. února večer zaměřili především na viditelnost chodců mimo obec. V průběhu této dopravně bezpečnostní akce motorizované hlídky zavítaly téměř do všech koutů svého služebního působiště. Tentokrát byl zjištěn pouze jeden velmi špatně viditelný chodec. Jeho přestupek policisté vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení.

Vozidlo narazilo do sloupu
Líšnice – Řidič při nehodě poškodil sloup veřejného osvětlení. V neděli 4. února odpoledne došlo v obci Líšnice, část Vyšehorky, k dopravní nehodě. 40letý řidič vozu Citroen C5 jedoucí ve směru od Podolí na Líšnici se při projíždění levotočivé zatáčky plně nevěnoval řízení. Vyjel mimo silnici, kde pravou přední částí vozu narazil do sloupu veřejného osvětlení, který poškodil. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc, na sloupu veřejného osvětlení na 15 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.