ZPRÁVY

Z policejní linky - 6. týden

6. února 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
 • Nákladní vozidlo zůstalo bez nafty
 • Další dům v rekonstrukci po invazi zlodějů
 • Pásový dopravník zůstal bez elektromotorů
 • Přišli o lyže
 • Odcizil uzemnění
 • Vloupání do budovy
 • Vloupání do domu v rekonstrukci
 • Krádež sněžné frézy
 • Zloděj se zaměřil na kuchyni
 • Servírka zpronevěřila hotovost
 • Řídil pod vlivem a se zákazem

Nákladní vozidlo zůstalo bez nafty
Studená Loučka - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 5. do 6. února na parkovišti motorestu Studená Loučka po otevření víka a proražení síta do nádrže zaparkovaného nákladního vozidla, odcizil 200 litrů motorové nafty. Celkově způsobil škodu 7 700 korun.


Další dům v rekonstrukci po invazi zlodějů
Raškov - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 2. února do 6. února v obci Raškov vnikl do rodinného domu v rekonstrukci. Z objektu odcizil dvoje krbová kamna, motorovou pilu, dva elektrické kabely, elektrickou vrtačku a ruční kotoučovou pilu. Celkově způsobil škodu kolem 24 tisíc korun.

Pásový dopravník zůstal bez elektromotorů
Hanušovice - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. ledna do 6. února vnikl do haly na třídění kamene v kamenolomu v Hanušovicích. Z místa následně demontoval a odcizil tři elektromotory z pásového dopravníku. Způsobil škodu kolem 30 tisíc korun.

Přišli o lyže
Hynčice - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 5. února před dvanáctou hodinou dopoledne ze stojanu na lyže u vleku v Hynčicích pod Sušinou odcizil dva sety sjezdových lyží. Tímto jednáním tak způsobil škodu kolem 10 tisíc korun. Policie apeluje na lyžaře, aby své sportovní vybavení měli neustále pod kontrolou. Využívali veškeré možnosti zabezpečení, které lyžařské areály nabízí, nebo při občerstvení si hlídali věci navzájem.

Odcizil uzemnění
Zábřeh - Trestných činů krádeže a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 31. ledna do 5. února v železniční stanici v Zábřehu na Moravě z odstaveného vagónu odstranil elektrické měděné propojky k uzemnění regulátoru, přívodu alternátoru a topné spojky. Tímto jednáním tak Českým drahám způsobil škodu kolem 15 tisíc korun.

Vloupání do budovy
Šumperk - Z pondělí na úterý se vloupal zloděj do budovy v Šumperku na ulici Kozinova. Po vypáčení vstupních dveří vnikl do budovy a dále do kanceláře. Zde se pokusil odcizit trezor, který je zazděný ve stěně, což se mu nepodařilo. Aby neodešel s prázdnou, vše prohledal a ze šatny odcizil peníze. Společnost celkovou škodu, kterou zloděj na vybavení a zařízení způsobil, vyčíslila na 36 tisíc korun.

Vloupání do domu v rekonstrukci
Hynčina - Když v neděli 26. ledna odešel majitel ze svého domu v obci Hynčina, který opravuje, bylo vše v pořádku. V úterý 4. února přišel majetek zkontrolovat a zjistil, že má rozbité dveře. Zloděj, který do domu vnikl, odcizil 110 m měděných rozvodů, různého průměru, k topení, plechový radiátor a expanzní nádobu o objemu 25l. Celkovou škodu, kterou zloděj poškozením a odcizením způsobil, majitel vyčíslil na 32 tisíc korun.

Krádež sněžné frézy
Klepáčov - Z neděle na pondělí odcizil zloděj sněžnou frézu, kterou majitel měl uloženu v dřevěné kůlně u chaty v Klepáčově. Dveře kůlny nebyly zamčeny a tak měl zloděj cestu volnou. Krádeží benzínové sněžné frézy způsobil majiteli škodu za 40 tisíc korun.

Zloděj se zaměřil na kuchyni
Ruda nad Moravou - Trestných činů poškození cizí věci, porušování domovní svobody a krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který se vloupal do rodinného domu v obci Ruda nad Moravou. Pachatel v objektu na dvou kuchyňských linkách vylámal dvířka, poničil šest koberců. Také odcizil sklokeramickou desku, horkovzdušnou troubu, digestoř, pákovou baterii a autolednici. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 110 tisíc korun.

Servírka zpronevěřila hotovost
Šumperk - Trestného činu zpronevěry se dopustila 55letá žena z Jeseníku, která v době od 2. do 3. února v baru na Hlavní třídě v Šumperku zpronevěřila jako servírka svěřenou finanční hotovost přes 32 tisíc korun. Ženě za tento čin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Řídil pod vlivem a se zákazem
Libina - Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 20letý muž z Libiny, který byl 2. února po páté hodině ranní v Libině kontrolován jako řidič vozidla Škoda 135. U muže byl proveden test na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. Dále bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do listopadu 2015. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.