ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 53. týden

2. ledna 2016, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 53. týden
  • Vykradl neuzamčený byt
  • Skončil v policejní cele
  • Vykradl hospodu
  • Vypadl z okna
  • Přišel o doklady
  • Maloval na fasádu
  • Odcizil králíka
  • Upytlačil srnce

Vykradl neuzamčený byt
Zábřeh - Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který dne 31. prosince ve večerních hodinách otevřenými vstupními dveřmi vnikl do bytu na ulici 17. listopadu v Zábřehu. Z místa odcizil notebook, dva mobilní telefony, tři prstýnky, náušnice a řetízek s přívěškem vše ze žlutého kovu. Tímto jednáním způsobil škodu kolem 35 600 korun.

Skončil v policejní cele

Šumperk - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 30letý muž z Tábora, který byl dne 30. prosince po druhé hodině ranní kontrolován na ulici Temenické v Šumperku hlídkou městské policie jako řidič vozidla Škoda Felicie. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,59 promile alkoholu. Podezřelý byl převezen na obvodní oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely.

Vykradl hospodu

Lukavice - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 29. do 30. prosince po vypáčení plastového okna vnikl do restaurace v obci Lukavice. Z objektu odcizil třicet krabiček cigaret různých značek a drobné mince v hodnotě kolem tisíc korun. Celkově způsobil škodu přes 3 400 korun.

Vypadl z okna

Šumperk - Dne 29. prosince po osmnácté hodině oznámil kolemjdoucí na linku 112, že na chodníku ulice Gen. Svobody v Šumperku nalezl muže bez známek života. Přivolaný lékař záchranné služby konstatoval smrt z důvodu vážných zranění neslučitelných se životem způsobených po pádu z výšky. Na místě bylo zjištěno, že muž po zřejmém požití alkoholických nápojů vypadl z okna, které bylo ve výšce kolem sedmi metrů. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o 53letého muže ze Šumperka, který žil jako osoba bez domova ve vybydleném domě ve výše uvedené ulici. Ve věci byla nařízena soudní pitva.

Přišel o doklady
Vikýřovice - Trestných činů krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se dopustil neznámý pachatel, který dne 27. prosince ve večerních hodinách v obci Vikýřovice vnikl neuzamčenými dveřmi do předsíně domu. Z pověšené bundy v místnosti odcizil pánskou peněženku s osobními doklady, penězi a platebními kartami. Celkově majiteli způsobil škodu přes 7 600 korun.

Maloval na fasádu
Šumperk - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 27. prosince ve večerních hodinách na ulici Reissova v Šumperku na stěnu budovy nakreslil portréty tří hlav. Tímto jednáním způsobil škodu kolem 4 tisíc korun.

Odcizil králíka
Velké Losiny - Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 23. do 24. prosince po překonání oplocení vnikl na zahradu u rodinného domu na ulici Rudé armády ve Velkých Losinách. Pachatel následně prostřihal pletivo u dvířek do kotce, ze kterého odcizil chovnou samici králíka v hodnotě tři sta korun. Celkově majiteli způsobil škodu kolem čtyři sta korun.

Upytlačil srnce
Veleboř - Trestného činu pytláctví se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. do 28. prosince v lese u obce Veleboř upytlačil srnce, kdy vnitřnosti a části těla pohodil v lesním porostu. Myslivecké sdružení vyčíslilo škodu na upytlačené zvěři na částku kolem 13 900 korun. Věc oznámil na policii kolemjdoucí, který části srnce nalezl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).