ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 52. týden

30. prosince 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
  • Chvilka nepozornosti
  • Poškozené vozidlo
  • Zloděj vzal potraviny
  • Vloupání do garáže
  • Alkohol za volantem

Chvilka nepozornosti
Šumperk – Policisté šetří případ neoprávněného opatření platebního prostředku. 31letá žena navštívila jeden ze supermarketů v Šumperku. Během nákupu využil zloděj její nepozornosti a z igelitové tašky, kterou měla žena odloženou v nákupním košíku, jí odcizil peněženku. Spolu s peněženkou zmizely osobní doklady a platební karta.

Poškozené vozidlo
Libina – Někdo si vybil zlost na automobilu. V době od 28. do 29. prosince se neznámý pachatel přikradl na parkoviště v Libině. Na odstaveném vozidle prořezal dvě pneumatiky a další dvě vypustil, na přední kapotu, dveře a blatníky pak vytvořil různě dlouhé vrypy. Svým jednáním způsobil 32leté ženě škodu za 15 tisíc korun.

Zloděj vzal potraviny
Staré Město – Dosud neznámý pachatel se vloupal do sklepní kóje ve Starém Městě. V období od 22. do 27. prosince vypáčil neznámý pachatel zámek dveří od sklepní kóje a uvnitř odcizil různé potraviny. S sebou si odnesl například mléko, vejce, různé zavařeniny, med, víno a jiné. Poté se vloupal také do vedlejší místnosti, ze které odcizil uskladněné brambory a cibuli. Způsobenou škodu 75letá majitelka vyčíslila na 3 200 korun.

Vloupání do garáže
Zábřeh – Lupič způsobil škodu za 20 tisíc korun. V neděli 23. prosince oznámil na policii 22letý muž vloupání do garáže v Zábřehu. Neznámý pachatel někdy v období od 26. listopadu do současnosti odstranil visací zámek z vrat garáže. Uvnitř potom odcizil kola na automobil i s pneumatikami, nářadí a autokosmetiku.

Alkohol za volantem
Maletín – Před vánočními svátky řešili šumperští policisté hned tři dopravní nehody, ve kterých figuroval alkohol. Na havárii 44letého muže mezi Svojanovem a Maletínem upozornil policisty v pátek 21. prosince večer všímavý projíždějící řidič. Muž jel s vozem Renault Laguna na obec Maletín. Na kluzké vozovce se dostal do smyku a vyjel mimo silnici, kde narazil do keře. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,84 promile alkoholu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a nežádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Na vozidle vznikla škoda za 30 tisíc korun.


Rohle – O pět hodin později, 22. prosince v brzkých ranních hodinách, havaroval v obci Rohle 34letý muž. S vozem Škoda Felicia jel směrem na obec Kamenná. Po projetí mírnou zatáčkou dostal smyk a narazil do zaparkovaného automobilu značky Honda. Toto vozidlo bylo nárazem odmrštěno na plot. Řidič měl pozitivní dechovou zkoušku, a to 2,41 promile alkoholu. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 180 tisíc korun, 160 tisíc na obou vozidlech a 20 tisíc korun na poškozeném oplocení.


Hanušovice – K havárii osobního vozidla vyjížděli policisté v noci na 23. prosince do Hanušovic. 30letý muž jel s vozem Opel Zafira směrem na obec Raškov. V ostré zatáčce vyjel mimo silnici a najel na mez. Vůz se poté přetočil na střechu. Při dechové zkoušce byla u řidiče naměřena hodnota 2,69 promile alkoholu. Se svým zraněním byl převezen do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda ve výši 30 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.1.2019 09:30
Titulek: Test
Autor: Pan Metlicka
cndjska cndjska
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.