ZPRÁVY

Z policejní linky - 52. týden

27. prosince 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
  • Praštil ho kovovou židlí
  • Kradl v zádveří
  • Řídila i přes zákaz
  • Místo hokeje zpytoval svědomí v cele
  • Nedala přednost

Praštil ho kovovou židlí
Velké Losiny – Ve Velkých Losinách došlo při sporu o dívky k fyzickému napadení. Prozatím neznámý pachatel zaútočil na 29letého muže a použil k tomu kovovou židli, kterou ho praštil do hlavy a způsobil mu tržnou ránu, se kterou musel být ošetřen v nemocnici. Případ policisté šetří pro trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví s tříletou trestní sazbou odnětí svobody.

Kradl v zádveří
Postřelmov, Rapotín - O vánočních svátcích se neznámý pachatel zaměřil na věci odložené v zádveřích domů. První případ šetřili policisté v obci Postřelmov, kde zloděj z 24. na 25. 12. odcizil z neuzamčené chodby domu dámskou kabelku, ve které byly uloženy osobní doklady a drobné věci včetně tří platebních karet. Poškozené ženě tímto jednáním vznikla škoda ve výši téměř tisíc korun. Další, téměř totožný případ, šetřili policisté z Velkých Losin v obci Rapotín. Zde se neznámý pachatel dostal do zádveří rodinného domu uzamčenými vstupními dveřmi a z kapsy odložené bundy odcizil pánskou peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. V tomto případě byla způsobena škoda 15 300 korun. První událost šetří policisté pro trestné činy porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Druhý případ se šetří pro stejné trestné činy, jen byl ještě rozšířen o trestný čin krádež. U obou skutků pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Zda se obou případů dopustil jeden pachatel nebo více, je předmětem dalšího šetření.

Řídila i přes zákaz
Šumperk - Podezřelou ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 28letá žena ze Šumperska. Jako řidičku motorového vozidla ji krátce po jedné hodině v noci na středu 23. prosince v Šumperku zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že žena má rozhodnutím správního orgánu do března 2016 vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na 3 roky.

Místo hokeje zpytoval svědomí v cele
Šumperk - V úterý 22. prosince od 16:00 do 22:00 hodin proběhlo v Šumperku bezpečnostní opatření v souvislosti se zajištěním veřejného pořádku při hokejovém utkání mezi celky Šumperka a Přerova. Do opatření bylo nasazeno 88 policistů a 6 strážníků městské policie. Po příjezdu fanoušků hostujícího družstva došlo ze strany jednoho z nich k narušení veřejného pořádku. Na přítomné policisty 24letý muž z Přerova pokřikoval vulgární výroky, a ačkoli byl zákonně vyzván, aby zanechal svého protiprávního jednání a prokázal svoji totožnost, na toto nedbal a pokřikoval dál. Z tohoto důvodu byl mladík po předchozí marné výzvě za použití donucovacích prostředků zajištěn a eskortován na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl umístěn do policejní cely. Během zákroku nebyl nikdo zraněn, ani nevznikla škoda na majetku. K dalšímu narušení veřejného pořádku již během opatření nedošlo.

Nedala přednost
Šumperk - V neděli 20. prosince vpodvečer došlo v Šumperku na křižovatce ulic Lidická a Revoluční ke střetu dvou osobních vozidel. Řidička, 21letá žena ze Zábřežska, vjela s vozidlem značky Audi A4 do křižovatky z vedlejší pozemní komunikace, ulice Revoluční, přičemž nedala přednost po hlavní silnici, ulici Lidické, jedoucímu vozidlu značky Škoda. Při nehodě došlo k lehkému zranění osádky škodovky. U obou řidiček byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 90 tisíc korun, z toho 40 tisíc korun na vozidle Audi a 50 tisíc korun na vozidle Škoda.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.