ZPRÁVY

Z policejní linky – 1. týden

2. ledna 2013, 17:39, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 1. týden
 • Petarda explodovala v automatu na mléko
 • Na Nový rok řídil opilý
 • Přišel o body, ale jezdil dál
 • Padla mu do oka radlice
 • Třásli vánočním stromem
 • Ukradl okapy z kostela
 • Šel po cigaretách
 • Petarda explodovala v automatu na mléko

  Zábřeh – Špatný smysl pro humor má neznámý pachatel, který na přelomu starého a nového roku poškodil nápojový automat. Do zařízení na výdej mléka v Bezručově ulici umístil petardu, kterou odpálil. Exploze poškodila část automatu, škoda se pohybuje kolem dvaceti tisíc korun.


  Na Nový rok řídil opilý

  Zvole
  – Novoroční předsevzetí nesedat za volant poté, co požije alkohol, si zjevně nedal čtyřiačtyřicetiletý muž z Kolína. V první den roku 2013 ho kolem osmé hodiny ranní před obci Zvole zastavila policejní hlídka a požádala ho o dechovou zkoušku. Muž měl podle ní v krvi 1,25 promile alkoholu. Řidič se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Poté skončil v policejní cele. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


  Přišel o body, ale jezdil dál


  Svébohov – Přestože přišel o všech dvanáct bodů, které umožňují řídit, sedl si pětačtyřicetiletý muž z Mohelnice ve středu 2. ledna za volant. Měl však smůlu, protože ho v obci Svébohov zastavila policejní hlídka, když řídil automobil Mitsubishi Pajero. Policisté zjistili, že pozbyl řidičské oprávnění 7. prosince loňského roku. „Výtečníka“ zadrželi, je podezřelý z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání.


  Padla mu do oka radlice


  Dubicko – Traktorová radlice oranžové barvy padla do oka neznámému zloději, který ji zmerčil v areálu sběrného dvora v ulici Družstevní v Dubicku. Vypravil se pro ni a neodešel s prázdnou. Dopustil se tak trestného činu krádeže vloupáním. Celkově způsobil obci škodu zhruba za deset tisíc korun.


  Třásli vánočním stromem

  Šumperk – Opožděné vánoční radovánky v ulicích se nevyplatily dvěma mladíkům, kteří v poslední prosincový den loňského roku v Šumperku na Hlavní třídě v místě zvaném „Točák“ strhli světelnou výzdobu na prodejních stáncích. Policejní kamera je také přistihla, jak třesou vánočním stromem. Městští strážníci je okamžitě zadrželi a celou záležitost předali správnímu orgánu.


  Ukradl okapy z kostela


  Oskava – Krást z kostela se neštítil neznámý pachatel, který ve čtvrtek 3. ledna kolem jedné hodiny ranní odcizil ze svatostánku v obci Oskava přes dvacet šest metrů měděných okapových svodů. Celkově tak Římskokatolické farnosti Oskava způsobil škodu zhruba za 15 tisíc korun. Hrozí mu obvinění z trestného činu krádež.


  Šel po cigaretách

  Šumperk – Cigarety zřejmě nutně potřeboval zloděj, který se v noci z úterý na středu vloupal do restaurace Koruna v Šumperku. Zvolil cestu před zadní okno a hravě si poradil s petlicí na skříni. Odtud si odnesl cigarety různých značek zhruba za 17 tisíc korun. Celkově způsobil škodu za více než 20 tisíc korun.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 4.1.2013 14:27
  Titulek: Bez titulku
  Autor: joe
  40
  Bože, páni redaktoři, když už si konečně uvědomíte, že o BODY SE NEPŘICHÁZÍ, ALE DOSTÁVAJÍ SE. Logicky, když říkáme trestné body, tak ty se nám neberou, ale dávají a po dosažení DVANÁCTI jde řidičák do čistírny, ne?
  Snad máte alespoň základní vzdělání a číst umíte, tak si přečtěte silniční zákon. Bodům zdar a trestným zvlášť.
  Reagovat
  Datum: 8.1.2013 15:46
  Titulek: Petarda explodovala v automatu na mléko
  Autor: Zdenka Synková
  32
  Tomu vtipálkovi bych přála, aby mu petarda vybuchla v ruce. Nebo to byla akce konkurence?
  Reagovat
  Datum: 8.1.2013 17:05
  Titulek: Re: Petarda explodovala v automatu na mléko
  Autor: aNONYM
  37
  Byla to akce konkurence. Nejmenovaná likérka už se nemohla smířit s tím, že lidé pijí místo rumu mléko.
  Reagovat
  Datum: 12.1.2013 13:32
  Titulek: Re: Petarda explodovala v automatu na mléko
  Autor: T
  30
  Kdyby to byl váš syn, tak mu taky ustřelíte ruku petardou? Škoda je jenom na majetku, tak proč hned někomu ničit zdraví? Trochu zapojit mozeček :-)
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.