ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 51. týden

22. prosince 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 51. týden
  • Rodina přišla i o vánoční dárky
  • Stačí chvilka nepozornosti
  • Alkohol za volantem
  • Porušování domovní svobody
  • Další nezodpovědný řidič
  • Smyk způsobil dopravní nehodu
  • Mladík řídil pod vlivem drog

Rodina přišla i o vánoční dárky
Hanušovice – Lupič vykradl dům v Hanušovicích. V noci na sobotu 21. prosince se neznámý pachatel vloupal do rodinného domu. Do domu vnikl poté, co rozbil jedno z oken. Uvnitř odcizil šperky, 50 euro a zabalené vánoční dárky (kabelka, parfémy a náramkové hodinky). Touto návštěvou způsobil lupič škodu za téměř 37 tisíc korun.

Stačí chvilka nepozornosti
Bludov – Mezi Bludovem a Postřelmovem došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 19. prosince krátce po páté hodině odpoledne došlo na silnici I/44 k havárii osobního vozidla. S vozem značky Peugeot tam sjel ze silnice řidič, kterého na moment přemohla únava. Jeho jízda skončila nárazem do stromu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Škoda byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu.


Alkohol za volantem
Klášterec – Řidič nadýchal 2,5 promile. Ve čtvrtek 19. prosince o půl čtvrté ráno provedli policisté v Klášterci kontrolu řidiče osobního vozidla. Během kontroly zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách, kterým se dobrovolně podrobil, mu policisté naměřili hodnoty 2,33 a 2,51 promile alkoholu v dechu. Řidič je nyní důvodně podezřelý ze spáchání trestního činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Porušování domovní svobody
Třeština – Ze spáchání přečinu porušování domovní svobody je podezřelý dosud neznámý pachatel, který vnikl na soukromý pozemek v obci Třeština. V noci na středu 18. prosince někdo přelezl plot u rodinného domu. Z neuzamčené dílny pak odcizil elektrický hoblík a rozbrušovačku. Čtyřiašedesátiletý majitel vyčíslil škodu na 4 500 korun.

Další nezodpovědný řidič
Vitošov – Za volant usedl pod vlivem alkoholu. V pondělí 16. prosince půl hodiny po poledni provedli policisté ve Vitošově kontrolu řidiče nákladního vozidla. Během kontroly zjistili, že devětačtyřicetiletý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách, kterým se dobrovolně podrobil, mu policisté opakovaně naměřili hodnoty lehce přes 1 promile alkoholu v dechu. Následně se řidič podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Nezodpovědnému řidiči policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Smyk způsobil dopravní nehodu
Libivá – Nehoda mezi Libivou a obchvatem Zvole se neobešla bez zranění. V neděli 15. prosince krátce před půl šestou večer vyjeli policisté, záchranáři i hasiči na pomoc účastníkům dopravní nehody, která se stala na silnici I/44 v úseku mezi obchvatem Zvole a Libivou. Na místě se střetla dvě osobní vozidla. Podle prvotního šetření nepřizpůsobil sedmačtyřicetiletý řidič vozu Peugeot jedoucí ve směru na Mohelnici rychlost jízdy zejména povětrnostním podmínkám a po projetí levotočivé zatáčky dostal s vozem smyk, ve kterém přejel do protisměru. Na nastalou situaci ani přes veškerou snahu již nedokázala zareagovat řidička vozu Škoda Octavia jedoucí v protisměru. Došlo ke střetu obou vozidel, při kterém se řidička octavie lehce zranila. Záchranáři ji přepravili k ošetření do nemocnice. Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by usedli za volant pod vlivem alkoholu. Při nehodě vznikla škoda za předběžně sto tisíc korun.


Mladík řídil pod vlivem drog
Šumperk – Řidiči vyšel pozitivní test na omamné a psychotropní látky. V sobotu 14. prosince krátce před půlnocí zastavili policisté v pěší zóně na Hlavní třídě v Šumperku řidiče vozu Škoda Fabia. Poté, co dvacetiletý mladík předložil doklady potřebné k řízení a provozu motorového vozidla, jej policisté vyzvali, aby se podrobil také dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zatímco dechová zkouška byla negativní, test na drogy ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin. Po zjištění této skutečnosti se mladík na výzvu policistů podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Za uvedené jednání hrozí mladému řidiči ve správním řízení pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun, zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok a 7 trestných bodů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.