ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 51. týden

26. prosince 2018, 19:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 51. týden
 • Krádež ve sběrných surovinách
 • Boural pod vlivem
 • Srážka s cyklistou
 • Vozidlo skončilo na střeše
 • Řídil přes zákaz
 • Sebral vše, co našel
 • Kýchnutí za sto tisíc
 • Srážka dvou vozidel
 • Vymyslel si přepadení
 • Další podnapilý řidič
 • Mladík nezvládl smyk
 • Alkohol za volantem

Krádež ve sběrných surovinách
Pleče – Zloděj způsobil škodu za téměř 12 tisíc korun. V době mezi 19. a 22. prosincem vnikl neznámý pachatel do areálu sběrny druhotných surovin v katastru obce Pleče. Zloděj nejprve překonal plechový plot a násilím se pak dostal do haly. Z ní ukradl osmdesát kilogramů mědi a úhlovou brusku. Vypáčil také vstupní dveře do unimo buňky, která slouží jako kancelář, a vzal z ní krabici s doklady od odcizené brusky

Boural pod vlivem
Maletín – Mezi obcemi Svojanov a Maletín došlo k dopravní nehodě. V pátek 21. prosince večer jel 44letý řidič s vozidlem Renault Laguna ve směru od Svojanova. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozidla. Na kluzkém povrchu vozovky dostal smyk a jízdu nezvládl. Vozidlo vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde přední částí narazilo do vzrostlého keře. U řidiče policejní hlídka provedla dechovou zkoušku, která byla pozitivní s hodnotou 2,84 promile. K požití alkoholu se řidič doznal a policistům sdělil, že před jízdou vypil pivo a pár panáků slivovice. Na místě přišel o řidičské oprávnění a další jízda mu byla zakázána. Na vozidle byla škoda předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun.

Srážka s cyklistou
Postřelmov – Cyklista nedal znamení a způsobil tak dopravní nehodu. Ve čtvrtek 20. prosince o půl třetí odpoledne došlo na ulici Komenského v Postřelmově, v místě před odbočkou na Rovensko, ke střetu osobního vozidla s cyklistou. 49letý cyklista jedoucí ve směru na Zábřeh se před odbočkou na Rovensko rozhodl odbočit vlevo k prodejně nábytku. Svůj záměr však nijak nenaznačil dalším účastníkům silničního provozu, a aniž by se přesvědčil o situaci za sebou a dal znamení o změně směru jízdy, vjel do jízdní dráhy vozu Škoda Fabia. Došlo ke střetu, po kterém cyklista upadl na silnici a lehce se zranil. Po prvotním ošetření byl převezen na vyšetření do šumperské nemocnice. Oba účastníci se na místě podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na jízdním kole byla předběžně odhadnuta na tisíc korun. Na zúčastněném vozidle nebyly zjištěny známky poškození. Přestupek cyklisty vyřešili policisté uložením pokuty.


Vozidlo skončilo na střeše
Postřelmov – Řidička nezvládla smyk a došlo k nehodě. V pátek 21. prosince krátce před druhou hodinou ráno havarovala v úseku mezi Postřelmovem a Zábřehem 28letá řidička vozu Škoda Fabia havarovala. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobila rychlost jízdy a na zasněženém povrchu ji zaskočil smyk. Vyjela vlevo mimo silnici, kde porazila svislou dopravní značku. Následně se s vozem přetočila na střechu, a to v bezprostřední blízkosti železniční trati. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc korun, na poškozené dopravní značce na 3 tisíce korun. Přestupek motoristky vyřešili policisté uložením pokuty ve výši 2 tisíce korun.


Řídil přes zákaz
Lesnice – Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 60letý muž. Ve středu 19. prosince dopoledne kontrolovala policejní hlídka v Lesnici řidiče vozu Fiat Punto. Řidičský průkaz však řidič policistům ke kontrole předložit nemohl. Rozhodnutím Okresního soudu v Šumperku mu byl totiž uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do září příštího roku.

Sebral vše, co našel
Zábřeh – Lupič vykradl byt v Zábřehu. 72letý senior se v úterý 18. prosince odpoledne obrátil na policisty s tím, že mu neznámý pachatel asi před měsícem odcizil věci z bytu v Zábřehu. Policisté na místě zjistili, že mezi říjnem a listopadem někdo násilně vysadil vstupní dveře od bytu, který sloužil jako sklad. Prohledal vnitřní prostory a odcizil pánské horské elektrokolo Leader Fox, sporák, nástěnný bojler, okružní pilu, dvě přímotopná topidla, koupelnový žebřík a keramický záchod. Majitel vyčíslil škodu odcizených věcí na téměř 60 tisíc korun.

Kýchnutí za sto tisíc
Libivá – Kýchnutí stálo řidiče 170 tisíc korun. Ve středu 19. prosince odpoledne jel 54letý řidič nákladního automobilu Peugeot na silnici I. třídy v obci Libivá u Mohelnice. Po projetí levotočivé zatáčky třikrát kýchnul a následně vyjel s vozidlem mimo komunikaci vpravo, kde narazil do vstupní brány domu. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 150 tisíc korun a na poškozené bráně 20 tisíc korun. Policisté řidiči udělili pokutu tisíc korun a zadrželi mu osvědčení o registraci vozidla.


Srážka dvou vozidel
Hrabová – Žena nedala přednost, když vyjížděla z vedlejší silnice. V úterý 18. prosince jel 33letý řidič osobního vozidla Mercedes Benz po hlavní silnici z Hrabové směrem na Dubicko. Těsně před výjezdem z obce do jeho jízdního pruhu vjela z vedlejší komunikace 56letá řidička s vozidlem Toyota Yaris. Řidič mercedesu nedokázal srážce zabránit a narazil do levého předního kola toyoty. Po nárazu bylo vozidlo značky Mercedes odhozeno na travnatou plochu. Při nehodě byl zraněn řidič mercedesu, který byl převezen do šumperské nemocnice. Škoda na vozidlech byla předběžně odhadnuta na 110 tisíc korun.


Vymyslel si přepadení
Šumperk – Šumperští policisté se zabývali případem možného loupežného přepadení. V úterý 11. prosince oznámil 39letý muž ze Šumperska na policii, že jej předešlého dne přepadli čtyři mladíci v prostoru šumperského autobusového nádraží. Dva jej měli znehybnit, další dva prohledat a připravit o peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady, kterou měl v zadní kapse kalhot. Během vyšetřování vyšlo najevo, že k loupeži nedošlo a oznamovatel musel s pravdou ven. Smyšleným oznámením chtěl zakrýt skutečnost, že pod vlivem alkoholu ztratil peníze, a tak hledal způsob, jak nastalou situaci vysvětlit své družce.

Další podnapilý řidič
Bludov – Alkohol za volant nepatří. V pondělí 17. prosince kontrolovala policejní hlídka v Bludově řidiče vozu Škoda Fabia. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla vyzvali 41letého řidiče, který jevil známky podnapilosti, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Při té mu byla naměřena hodnota 2,92 promile alkoholu v dechu. Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi a střízlivěl v policejní cele.

Mladík nezvládl smyk
Zvole – U obce Zvole došlo k dopravní nehodě. V neděli 16. prosince ráno havaroval na sjezdu obchvatu Zvole 29letý řidič vozu Škoda Citigo. Mladý řidič dostal s vozem smyk poté, co v mírně levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy. Následně vyjel vpravo mimo silnici, kde porazil směrový sloupek a svou jízdu ukončil nárazem do travnatého příkopu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 150 tisíc korun, na poškozeném směrovém sloupku na tisíc korun.


Alkohol za volantem
Oskava – Během uplynulého víkendu zastavili policisté na Šumpersku hned tři nezodpovědné řidiče, kteří se před jízdou vydatně posilnili alkoholem. V neděli 16. prosince krátce před třetí hodinou ráno v Oskavě kontrolovala policejní hlídka řidiče, kterému při dechových zkouškách naměřila hodnotu 1,31 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a k požití alkoholických nápojů před jízdou se přiznal. Zbytek noci pak strávil v policejní cele.
Hanušovice – Dalšího hříšníka zastavili policisté téhož dne v jedenáct dopoledne v Hanušovicích. 70letý řidič, který se taktéž k požití alkoholických nápojů doznal, při dechové zkoušce nadýchal hodnotu 1,85 promile alkoholu v dechu.
Bohdíkov – Policejní kontrole se nevyhnul ani 19letý řidič vozu Škoda Fabia, kterého krátce před půlnocí zastavila hlídka celní správy v Bohdíkově. Vzhledem k tomu, že mladý řidič jevil při komunikaci s celníky známky silné podnapilosti, oznámili věc policistům. Ti mu pak při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,27 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami mladík souhlasil a přiznal, že před jízdnou pil pivo a rum.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.