ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 51. týden

24. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 51. týden
  • Dostal smyk
  • Narazil na podvodníka
  • Krádež peněženek
  • Přišla o tržbu
  • Dopravní nehoda
  • Ukradli výrobní materiál
  • Alkohol za volant nepatří
  • Večer strávil na policejní stanici
  • Využil nepozornosti

Dostal smyk
Loštice – Kvůli smyku došlo ke srážce dvou osobních vozidel. Ve čtvrtek 21. prosince jel 40letý řidič s vozem Škoda Fabia Lošticemi. Nepřizpůsobil svoji rychlost a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk. Ve smyku vyjel vpravo mimo silnici a poté přejel do protisměru, kde se střetl s automobilem značky Mazda. Ani jeden z řidičů neutrpěl zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní. Na vozidlech vznikla škoda ve výši 120 tisíc korun.


Narazil na podvodníka
Štíty – Mladík ze Štítů narazil na internetového podvodníka. 24letý muž si na internetu vyhlédl mobilní telefon Huawei Mate10 Pro, který prodávající nabízel za 11 500 korun. V případě zakoupení mobilu chtěl celou sumu zaplatit předem na bankovní účet. Jako záruku poctivosti zaslal e-mailem sken občanského a řidičského průkazu. Mladík však měl podezření, že se jedná o podvod, peníze neposlal a vše oznámil na policii. Policisté lustrací zjistili, že naskenované doklady jsou falešné.

Krádež peněženek

Šumperk - Hned dva případy odcizených peněženek šetřili šumperští policisté. Ve středu 20. prosince zmizela peněženka s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou z kabelky odložené v nákupním košíku. Majitelka vyčíslila škodu na více než 5 tisíc korun. V ten stejný den neznámý zloděj využil chvilkové nepozornosti seniorky a peněženku jí vytáhl z otevřené kabelky, kterou držela v ruce. Krádeží vznikla škoda za více než 3 tisíce korun.

Přišla o tržbu
Mohelnice – Neznámí pachatelé okradli stánkařku. V úterý 19. prosince stačilo tříčlenné skupince pachatelů pouhých pět minut k odcizení částky přesahující 5 tisíc korun. Skupinka obsluhu stánku zabavila a jeden z nich využil momentu, kdy se prodávající otočila zády, a z příruční pokladny jí odcizil peníze.

Dopravní nehoda
Šumperk – Mezi Šumperkem a Rapotínem došlo k dopravní nehodě. V pondělí 18. prosince vyjížděl 42letý řidič vozidla značky Opel ze Šumperka, směrem na Rapotín. Při jízdě se plně nevěnoval řízení a najel na středový ostrůvek. Auto se odrazilo a vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde narazilo do keře a sloupu veřejného osvětlení. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda ve výši 55 tisíc korun a veřejném osvětlení 20 tisíc korun.


Ukradli výrobní materiál
Šumperk - Šumperští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže materiálu v hodnotě 56 tisíc korun. V pátek 15. prosince brzy ráno odcizili čtyři podezřelí ve věku od 26 do 36 let celkem 240 kusů výrobního materiálu. Ten vyvezli ze skladu a u výrobní linky jej dali do jiných obalů. Přebalený materiál pak chtěli z podniku vyvézt ven společně s prázdnými přepravními boxy jako odpad.

Alkohol za volant nepatří
Malá Morava – Policisté chytili opilého řidiče. V neděli 17. prosince krátce po půlnoci kontrolovala policejní hlídka 57letého řidiče vozu Toyota. Jelikož jevil známky podnapilosti, vyzvali jej k dechové zkoušce. Přístroj naměřil 2,21 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Večer strávil na policejní stanici

Hanušovice – V podniku došlo k incidentu. V neděli 17. prosince přivolala obsluha podniku v Hanušovicích policejní hlídku. 22letý mladík napadal slovně další hosty a odmítal toho nechat. Ve svém jednání pokračoval i po příjezdu hlídky a nereagoval na výzvy zakročujících policistů. Skončil v poutech a ze svého jednání se pak zodpovídal na policejní služebně.

Využil nepozornosti
Šumperk – Ke krádeži stačila pouze chvilka nepozornosti. V sobotu 16. prosince nad ránem zmizela jednomu z hostů na diskotéce v Šumperku peněženka. Neznámý pachatel mu ji vytáhl ze zadní kapsy kalhot. S peněženkou přišel poškozený i o finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.