ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 51. týden

24. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 51. týden
  • Dostal smyk
  • Narazil na podvodníka
  • Krádež peněženek
  • Přišla o tržbu
  • Dopravní nehoda
  • Ukradli výrobní materiál
  • Alkohol za volant nepatří
  • Večer strávil na policejní stanici
  • Využil nepozornosti

Dostal smyk
Loštice – Kvůli smyku došlo ke srážce dvou osobních vozidel. Ve čtvrtek 21. prosince jel 40letý řidič s vozem Škoda Fabia Lošticemi. Nepřizpůsobil svoji rychlost a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk. Ve smyku vyjel vpravo mimo silnici a poté přejel do protisměru, kde se střetl s automobilem značky Mazda. Ani jeden z řidičů neutrpěl zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní. Na vozidlech vznikla škoda ve výši 120 tisíc korun.


Narazil na podvodníka
Štíty – Mladík ze Štítů narazil na internetového podvodníka. 24letý muž si na internetu vyhlédl mobilní telefon Huawei Mate10 Pro, který prodávající nabízel za 11 500 korun. V případě zakoupení mobilu chtěl celou sumu zaplatit předem na bankovní účet. Jako záruku poctivosti zaslal e-mailem sken občanského a řidičského průkazu. Mladík však měl podezření, že se jedná o podvod, peníze neposlal a vše oznámil na policii. Policisté lustrací zjistili, že naskenované doklady jsou falešné.

Krádež peněženek

Šumperk - Hned dva případy odcizených peněženek šetřili šumperští policisté. Ve středu 20. prosince zmizela peněženka s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou z kabelky odložené v nákupním košíku. Majitelka vyčíslila škodu na více než 5 tisíc korun. V ten stejný den neznámý zloděj využil chvilkové nepozornosti seniorky a peněženku jí vytáhl z otevřené kabelky, kterou držela v ruce. Krádeží vznikla škoda za více než 3 tisíce korun.

Přišla o tržbu
Mohelnice – Neznámí pachatelé okradli stánkařku. V úterý 19. prosince stačilo tříčlenné skupince pachatelů pouhých pět minut k odcizení částky přesahující 5 tisíc korun. Skupinka obsluhu stánku zabavila a jeden z nich využil momentu, kdy se prodávající otočila zády, a z příruční pokladny jí odcizil peníze.

Dopravní nehoda
Šumperk – Mezi Šumperkem a Rapotínem došlo k dopravní nehodě. V pondělí 18. prosince vyjížděl 42letý řidič vozidla značky Opel ze Šumperka, směrem na Rapotín. Při jízdě se plně nevěnoval řízení a najel na středový ostrůvek. Auto se odrazilo a vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde narazilo do keře a sloupu veřejného osvětlení. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda ve výši 55 tisíc korun a veřejném osvětlení 20 tisíc korun.


Ukradli výrobní materiál
Šumperk - Šumperští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže materiálu v hodnotě 56 tisíc korun. V pátek 15. prosince brzy ráno odcizili čtyři podezřelí ve věku od 26 do 36 let celkem 240 kusů výrobního materiálu. Ten vyvezli ze skladu a u výrobní linky jej dali do jiných obalů. Přebalený materiál pak chtěli z podniku vyvézt ven společně s prázdnými přepravními boxy jako odpad.

Alkohol za volant nepatří
Malá Morava – Policisté chytili opilého řidiče. V neděli 17. prosince krátce po půlnoci kontrolovala policejní hlídka 57letého řidiče vozu Toyota. Jelikož jevil známky podnapilosti, vyzvali jej k dechové zkoušce. Přístroj naměřil 2,21 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Večer strávil na policejní stanici

Hanušovice – V podniku došlo k incidentu. V neděli 17. prosince přivolala obsluha podniku v Hanušovicích policejní hlídku. 22letý mladík napadal slovně další hosty a odmítal toho nechat. Ve svém jednání pokračoval i po příjezdu hlídky a nereagoval na výzvy zakročujících policistů. Skončil v poutech a ze svého jednání se pak zodpovídal na policejní služebně.

Využil nepozornosti
Šumperk – Ke krádeži stačila pouze chvilka nepozornosti. V sobotu 16. prosince nad ránem zmizela jednomu z hostů na diskotéce v Šumperku peněženka. Neznámý pachatel mu ji vytáhl ze zadní kapsy kalhot. S peněženkou přišel poškozený i o finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.