ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 51. týden

25. prosince 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 51. týden
  • Odcizil autobaterie
  • Okradl prarodiče
  • Vykradl zahradní domek
  • Řídil pod vlivem a naboural
  • Vnikl do trezorů
  • Zboží nedostal
  • Posprejoval zeď
  • Řídil i přes zákaz
  • Odcizil cigarety a alkohol
  • Zapálil vozidlo

Odcizil autobaterie
Zábřeh - Neznámý pachatel odcizil v době od 16. do 20. prosince autobaterie ze čtyř nákladních vozidel. Vozidla byla odstavena v areálu firmy na ulici Leštinská v Zábřehu. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 40 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Okradl prarodiče

Zvole
- Klíč od příručního trezoru svých prarodičů nalezl při návštěvě během listopadu jejich 34letý vnuk. Trezor otevřel a odcizil z něj platební kartu, včetně napsaného PIN kódu. Z této platební karty následně odcizil finanční částku přibližně 13 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a trestného činu krádeže.

Vykradl zahradní domek
Hrabová
- Neznámý pachatel se vloupal do zahradního domku v Hrabové v noci 19. prosince. Z toho pak odcizil různé nářadí v celkové hodnotě přibližně 9 tisíc korun.

Řídil pod vlivem a naboural
Svébohov - 25letý muž v osobním motorovém vozidle BMW v úterý 20. prosince krátce po druhé hodině ranní nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a stavu komunikace. S vozidlem vyjel mimo komunikaci, kde projel drátěným oplocením do zahrady domu a zde postupně narazil do vzrostlých okrasných tújí, dřevěné palety se zámkovou dlažbou, odstaveného vozidla Škoda Felicia a vrat garáže. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, a ta měla výsledek 2,2 promile. Mladík uvedl, že před jízdou vypil pět dvanáctistupňových piv. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na vozidle BMW byla prozatím vyčíslena škoda 50 tisíc korun, na garáži také 50 tisíc korun, na vozidle Škoda Felicia 40 tisíc korun, na dlažbě 5 tisíc korun a na okrasných tújích a oplocení zahrady přibližně 5 tisíc korun. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.


Vnikl do trezorů

Loštice - Doposud neznámý pachatel vnikl v neděli 18. prosince do prodejny v Lošticích. V  kanceláři se snažil vypáčit dva trezory, do kterých následně vnikl prostřednictvím nalezených klíčů. Z trezorů odcizil částku přibližně 200 tisíc korun.

Zboží nedostal
Dolní Studénky – Poškozený 21letý muž z Dolních Studének si v listopadu prostřednictvím internetového portálu objednal mobilní telefon. Požadovanou částku uhradil předem na uvedený bankovní účet. Do současné doby objednané zboží nedostal, ani mu nebyly vráceny zpět peníze. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 9 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Posprejoval zeď

Šumperk – Neznámý pachatel posprejoval v období mezi 17. a 18. prosincem fasádu domu na ulici Jesenická. Na zeď nastříkal stříbrnou a černou barvou nápis o rozměru 300 x 350 centimetrů. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně.


Řídil i přes zákaz
Hrabišín – Policejní hlídka kontrolovala v neděli 18. prosince osobní motorové vozidlo, které řídil 57letý muž z Olomouce. Jel na trase mezi obcemi Šumperk a Hrabišín. Policisté zjistili, že řídil i přes soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Odcizil cigarety a alkohol
Oskava – Neznámý pachatel vnikl v sobotu 17. prosince po třetí hodině ranní do prodejny v Oskavě. Zde odcizil cigarety různých značek v celkové hodnotě asi 60 tisíc korun a přibližně deset lahví alkoholu v hodnotě asi 3 tisíce korun. Poškozením zajišťovacích rolet boxů na cigarety vznikla škoda asi 2 tisíce korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Zapálil vozidlo
Mohelnice – Doposud neznámý pachatel v sobotu 17. prosince krátce po půlnoci na ulici Nádražní v Mohelnici rozbil okna zaparkovaného vozidla Opel Vectra. Následně v zadní části auta založil požár, čímž došlo ke shoření interiéru vozu. Škoda nebyla doposud vyčíslena. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.