ZPRÁVY

Z policejní linky - 51. týden

21. prosince 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 51. týden
  • Vánoce bez soba
  • Náklaďák narazil do svodidel
  • Vyjel ze silnice
  • Nechali v autě kabelku a peněženku
  • Z dřevníku ukradl křovinořez
  • Naboural zaparkované auto
  • Kvůli dávkám zbila úřednici
  • Z chalupy odcizil elektroniku a alkohol
  • Z vagónu ukradl zásuvky
  • Neplní svoji vyživovací povinnost

Vánoce bez soba
Pavlov - Ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v noci z pátku na sobotu odcizil z oplocené zahrady u domu obci Pavlov vánoční ozdobu svítícího LED soba. Majitelům způsobil škodu za téměř 10 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za uvedený trestný čin hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Náklaďák narazil do svodidel

Sobotín - Ve čtvrtek 17. prosince kolem půl deváté ráno havaroval v katastru obce Sobotín nákladní automobil s přívěsem. Řidič, 51 letý muž z Bruntálska, jel s nákladním vozidlem značky Iveco s přívěsem ve směru od Rýmařova na Sobotín. V důsledku nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky dostal na náledí smyk a s vozidlem narazil do svodidel. Přivolaná policejní hlídka u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Řidič z havárie vyvázl bez zranění. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidle, přívěsu a svodidlech v celkové výši cca 170 tisíc korun, z toho 100 tisíc korun na nákladním automobilu, 50 tisíc na přívěsu a 20 tisíc na svodidlech.


Vyjel ze silnice
Kopřivná - Ve středu 16. prosince v devět hodin večer došlo v obci Kopřivná k dopravní nehodě. Řidič, 21letý muž z Hanušovicka, projížděl s vozidlem značky Alfa Romeo obcí směrem na Hanušovice. Patrně nezvládl řízení vozidla a vyjel s autem vlevo mimo silnici, na odstavnou plochu u jednoho z domů. Zde čelně narazil do odstaveného přívěsu za osobní automobil, poté narazil i do vedle odstaveného osobního vozidla Škoda Felicia a nakonec i do domu. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Z havárie vyvázl bez zranění řidič i jeho spolujezdec. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 55 tisíc korun, z toho 30 tisíc na vozidle Alfa Romeo, 10 tisíc na felicii, 5 tisíc na přívěsném vozíku a 10 tisíc na zdi domu.


Nechali v autě kabelku a peněženku

Mohelnice - Trestných činů krádeže vloupáním, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se dopustil neznámý pachatel, který dne 15. prosince na ulici Sadové v Mohelnici po rozbití zadního pravého okna vnikl do vozidla BMW, které bylo zaparkované před restaurací U Bruse. Z vozidla odcizil pánskou peněženku s osobními doklady a platebními kartami a dámskou kabelku s peněženkou, ve které byly osobní doklady a platební karty. Celkově způsobil škodu kolem 9 500 korun.

Z dřevníku ukradl křovinořez
Pusté Žibřidovice
- V době od 13. do 17. prosince se vloupal neznámý pachatel do dřevníku u rekreační chalupy v obci Jindřichov, část Pusté Žibřidovice. Z dřevníku odcizil motorový křovinořez. Majitel způsobenou škodu předběžně vyčíslil na 9 tisíc korun.

Naboural zaparkované auto
Šumperk - V sobotu 12. prosince krátce před jedenáctou hodinou dopoledne došlo v Šumperku na ulici 8. května k dopravní nehodě. Řidič, 43letý muž ze Šumperka, projížděl s vozidlem Škoda Fabia po ulici 8. května, přičemž pravděpodobně nezvládl řízení automobilu a pravým předním obrysem narazil do zaparkovaného vozidla značky Škoda Felicia. Po nehodě z místa ujel, aniž by zastavil nebo nehodu oznámil. Své vozidlo pak zaparkoval před řadovými garážemi na ulici Zborovské. Přivolaným policistům se podařilo řidiče vypátrat v místě bydliště, přibližně po hodině a půl od nehody. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní. Přístroj naměřil 2,26 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,32 promile. Řidič policistům řekl, že alkohol pil až po jízdě, když přišel domů. K nehodě pak uvedl, že se domníval, že nárazem žádnou škodu nezpůsobil, a proto nic nehlásil. Na výzvu policistů se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Ke zranění osob nedošlo. Dle předběžného odhadu vznikla na vozidlech škoda ve výši 10 tisíc korun, z toho 7 tisíc na felicii a 3 tisíce na fabii.

Kvůli dávkám zbila úřednici
Šumperk - Obviněnou z trestného činu násilí proti úřední osobě a trestného činu výtržnictví je 22letá žena ze Šumperka. V pátek 11. prosince dopoledne mladá žena před budovou Úřadu práce ČR ve Štefánikově ulici v Šumperku fyzicky napadla úřednici tohoto úřadu. Obviněná úřednici, která právě vystoupila z vozidla, povalila na zem a několikrát ji udeřila pěstí do oblasti krku a zad. V napadání jí nakonec zabránili další zaměstnanci úřadu, kteří byli svědky celé události. Při incidentu navíc mladá žena všechny přítomné častovala nadávkami. Důvodem jejího útoku byly nevyplacené sociální dávky, přičemž výplatu těchto dávek měla v kompetenci napadená úřednice. Poškozená zaměstnankyně úřadu práce při napadení utrpěla zranění, se kterým vyhledala lékařské ošetření. V současné době je v pracovní neschopnosti. Policisté agresorku na místě zadrželi a ještě tentýž den obvinili ze spáchání výše uvedených trestných činů. Trestní stíhání obviněné je vedeno na svobodě. Dle trestního zákoníku lze za tyto trestné činy uložit trest odnětí svobody až na 4 léta.

Z chalupy odcizil elektroniku a alkohol

Krchleby - Někdy v době od 6. do 13. prosince se vloupal neznámý pachatel do rekreační chalupy v obci Krchleby. Z objektu odcizil televizi, satelitní přijímač, DVD přehrávač a další věci, navíc vzal také čtyři litry vína a dva litry slivovice. Majitel způsobenou škodu předběžně vyčíslil na více jak 11 tisíc korun.

Z vagónu ukradl zásuvky

Šumperk - Někdy v době od 3. do 14. prosince odcizil neznámý pachatel z odstaveného vagónu v oploceném a zajištěném objektu společnosti Pars Nova a.s. v Šumperku zásuvky s USB vstupem. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na 40 tisíc korun.

Neplní svoji vyživovací povinnost

Šumperk - Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý 49letý muž z Prahy, který od května roku 2014 do současné doby neplní vyživovací povinnost na svého syna, která mu byla nařízená rozsudkem Okresního soudu v Šumperku. Celkem k rukám matky dluží hotovost ve výši 120 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.