ZPRÁVY

Z policejní linky – 51. týden

26. prosince 2012, 23:59, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 51. týden
 • Řidiči pili i v průběhu svátků
 • Vloupal se hned do pěti garáží
 • Z půdy ukradl dámská kola
 • Zalíbilo se mu tele
 • Umřel ve vlaku
 • Řidiči pili i v průběhu svátků

  Region
  – Další dva případy jízdy pod vlivem alkoholu zaregistrovali v průběhu uplynulých dnů policisté v šumperském regionu. V ulici Husitská v Šumperku zastavili vozidlo Fiat Punto, jehož třicetiletý řidič nadýchal 1,77 promile alkoholu. Po zabavení řidičáku skončil v policejní cele. V noci z Božího hodu na Štěpána kontrolovala policejní hlídka v Zábřeze řidiče auta, které jelo velmi podezřele. Přes město se prohnalo velkou rychlostí, řidič několikrát vjel do protisměru a pokoušel se policistům uniknout. Muži zákona ho nakonec stopli až v Prostřejově v ulici Žerotínov. Osmadvacetiletý muž z Ústí nad Orlicí vykázal 1,39 promile alkoholu v dechu. Řidič přiznal, že se před jízdou zastavil v restauraci, kde popíjel „ohnivou vodu“. Policie mu zabavila řidičák a zakázala další jízdu.


  Vloupal se hned do pěti garáží


  Šumperk – Garáže si za svůj cíl zvolil neznámý zloděj, který se na konci vánočních svátků rozhodl sám sebe obdarovat. V areálu bývalého sanatoria v ulici Reissová v Šumperku vnikl do komplexu pěti garáží, kde rozbil zadní sklo na Škodě Fabii. Ukradl nefunkční pákové baterie, pět čtyřmetrových měděných trubek a dva litry slivovice. V jedné garáži tak způsobil škodu za necelých 19 tisíc korun. Majitelé ostatních garáží dosud celkovou sumu nevyčíslili.


  Z půdy ukradl dámská kola

  Šumperk – Zloděj „půdař“ zaúřadoval v domě v ulici Gen. Svobody v Šumperku v pátek večer. Situaci mu ulehčil fakt, že se nemusel dovnitř vloupat násilím. Hladce vstoupil odemčenými vchodovými dveřmi, po schodišti vystoupil do třetího patra a znovu se bez problémů dostal až na půdu. Zde vypáčil dveře společné, uzamčené kóje odkud ukradl dvě dámská kola. Majitelkám způsobil škodu za necelých 22 tisíc korun.


  Zalíbilo se mu tele

  Březná – Těsně před koncem roku se velmi lehce obohatil „výtečník“, který z neoploceného areálu v obci Březná ukradl pětaosmdesátikilové tele. Dopustil se tak trestného činu krádeže a způsobil škodu zhruba za sedm tisíc.


  Umřel ve vlaku


  Okres – Do Šumperka už v neděli nedojel jednašedesátiletý cestující z Nového Malína. Mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední zesnul v osobním motorovém vlaku, který jel z Libiny. Přivolaný lékař vyloučil cizí zavinění, více ukáže pitva.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

   

  ZA KULTUROU ZADARMO


  Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

  A) jihozápad USA
  B) jižní Afriku
  C) střední Moravu

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).