ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 50. týden

16. prosince 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Pomoc při vyšetřování
 • Vozidlo skončilo na střeše
 • Zmizela střešní krytina
 • Řídil i přes zákaz
 • Srazil chodce a ujel
 • Řidiče zaskočilo kýchnutí
 • Pomsta bývalé přítelkyni
 • S autorskými právy si hlavu nelámal
 • Podvodný inzerát
 • Alkohol za volantem
 • Řidič přehlédl chodkyni
 • Mladík naboural do autobusu
 • Vloupání do garáže
 • Přišla o peněženku

Pomoc při vyšetřování
Chromeč – Šumperští kriminalisté žádají o pomoc při vyšetřování. Ve středu 12. prosince kolem poledne zazvonila u dveří 79leté seniorky z Chromče žena blíže nezjištěného popisu. Ta se pod legendou, že je ze sociálky a přišla zjistit, jak žena vychází s finančními prostředky, vloudila do domu. Po její „návštěvě“ seniorka zjistila, že přišla o své úspory ve výši několika desítek tisíc korun, která měla uschované v ložnici. Případem se nyní zabývají šumperští kriminalisté. Podle doposud zjištěných informací se mohla pachatelka na místě pohybovat v doprovodu další osoby, pravděpodobně muže. Kriminalisté prosí případné svědky, kteří zaznamenali pohyb podezřelých osob, případně mají jakýkoliv poznatek k dopravnímu prostředku, kterým se tyto osoby mohly přepravovat, aby policisty kdykoli kontaktovali na bezplatné lince 158.

Vozidlo skončilo na střeše
Postřelmov – V Postřelmově došlo k dopravní nehodě. Ve středu 12. prosince krátce před půl čtvrtou hodinou odpoledne jela 55letá řidička vozu Škoda Fabia z centra Postřelmova směrem na Zábřeh. Z prozatím nezjištěných příčin vyjela vpravo mimo silnici, kde čelně narazila do stromu. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu. Při nehodě se lehce zranil 54letý spolujezdec. Případné ovlivnění řidičky alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, na poškozeném stromě na tisíc korun.


Zmizela střešní krytina
Zábřeh – Zloděj způsobil škodu za 60 tisíc korun. Policisté pátrají po pachateli, který se pravděpodobně v noci úterý na středu 12. prosince vkradl na oplocený pozemek v Zábřehu. Odtud následně odcizil hliníkovou střešní krytinu.

Řídil i přes zákaz
Sudkov – Řidič neměl za volantem co pohledávat. Ve čtvrtek 13. prosince o půl čtvrté ráno zastavili policisté ke kontrole vozidlo Seat Ibiza. Jeho řidiče vyzvali k předložení potřebných dokladů. Řidičský průkaz jim však 37letý muž ke kontrole předložit nemohl, jelikož mu byl uložen správní trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do listopadu příštího roku.

Srazil chodce a ujel
Hanušovice – Policisté šumperského dopravního inspektorátu prověřují okolnosti nehody a prosí svědky o pomoc. V pátek 30. listopadu před osmou hodinou večer mělo dojít na silnici II. třídy v úseku mezi Hanušovicemi a Potůčníkem k dopravní nehodě. Nezjištěný řidič s nezjištěným vozidlem měl v blízkosti železničního přejezdu lehce narazit do chodce, který šel po uvedené silnici ve směru na Hanušovice. Po střetu s vozidlem chodec upadl do příkopu. Následně byl s lehkým zraněním převezen k ošetření do šumperské nemocnice. Policisté žádají řidiče, který mohl mít účast na šetřené dopravní nehodě, případně další svědky, kteří mají jakoukoli informaci k pohybu chodce, aby o tom dali vědět buď na telefonním čísle 735 788 600, nebo na bezplatné lince 158.

Řidiče zaskočilo kýchnutí
Nový Malín – Kýchnutí způsobilo dopravní nehodu. V úterý 11. prosince krátce před pátou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel, ke které došlo na silnici II. třídy u Nového Malína. Řidič vozu Hyundai Getz jedoucí ve směru na Šumperk měl nečekaně kýchnout. V důsledku této situace se na moment plně nevěnoval řízení a částečně vybočil do protisměru, kde přední částí svého vozu narazil do projíždějícího vozidla Citroën, ve kterém cestovala řidička se spolujezdkyní. Hyundai sjel po střetu vlevo mimo vozovku a narazil do svislé dopravní značky vyznačující začátek obce. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně odhadnuta na 130 tisíc korun, na poškozené dopravní značce na 5 tisíc korun. Přestupkové jednání řidiče vyřešili policisté na místě uložením pokuty.


Pomsta bývalé přítelkyni
Šumpersko – Komisař oddělení hospodářské kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování obvinil mladíka ze spáchání trestných činů neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí. Obviněný 29letý muž měl koncem měsíce srpna letošního roku neoprávněně vstupovat na facebookový profil bývalé přítelkyně a monitorovat veškerou její komunikaci s dalšími lidmi. Protože se s rozchodem špatně vyrovnával, chtěl se své ex-přítelkyni pomstít. Části komunikací, které vedla s dalšími muži, doplněné o intimní fotografie, si měl vyfotit a uložit na svůj mobilní telefon. Takto získaný materiál měl pak zpřístupnit k nahlédnutí její kamarádce a prostřednictvím svého facebookového profilu jej zaslat také jejímu současnému příteli. Vše samozřejmě bez vědomí a souhlasu osob zúčastněných na komunikaci.

S autorskými právy si hlavu nelámal
Šumpersko – Až pětiletý trest odnětí svobody hrozí v případě prokázání viny a odsouzení mladíkovi ze Šumperska. 19letého muže kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Obviněný měl podle kriminalistů nejméně v době od září 2015 do poloviny května letošního roku bez souhlasu nositelů práv zpřístupnit prostřednictvím svého počítače na jednom internetovém serveru široké veřejnosti ke stažení přes sedmdesát filmů, jejichž kopie si pořídil stažením z veřejně dostupných datových úložišť. Za takto poskytnutou „službu“ pak postupně, podle objemu stažených dat, zinkasoval na svůj bankovní účet částku přes 22 tisíc korun. Svým pirátským jednáním měl poškozeným společnostem způsobit škodu za více než 2,7 milionu korun.

Podvodný inzerát
Šumperk – Žena ze Šumperka narazila na internetu na podvodné jednání. Na konci listopadu si 34letá poškozená vyhlédla na webových stránkách pneumatiky Dunlop winter. Ještě ten den objednala čtyři kusy těchto pneumatik a rovnou na bankovní účet e-shopu přeposlala finanční částku ve výši 10 451 korun. Do současné doby však objednané pneumatiky neobdržela, nebyly jí vráceny zaslané peníze a obchod s ní přestal komunikovat.

Alkohol za volantem
Šumperk – Dva řidiči skončili kvůli alkoholu v policejní cele. V noci na pondělí 10. prosince kontrolovali policisté v Šumperku vůz značky Toyota. Za volantem seděl 30letý muž. Ten při dechové zkoušce nadýchal hodnotu 1,2 promile alkoholu. Policisté řidiče zadrželi a umístili do policejní cely. Krátce před třináctou hodinou téhož dne byl kontrolován i 40letý řidič vozu VW Transporter. U toho přístroj naměřil hodnotu 2,57 promile alkoholu.

Řidič přehlédl chodkyni
Šumperk – Policisté vyjížděli k dopravní nehodě, při které byla sražena chodkyně. V pondělí 10. prosince před sedmou hodinou vpodvečer projížděl 41letý muž s vozem Škoda Felicia křižovatkou ulic M. R. Štefánika a Jesenická. Při odbočování však přehlédl 56letou ženu, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce. Ta po nárazu upadla na silnici a utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Ovlivnění alkoholem bylo u obou účastníků vyloučeno provedenými dechovými zkouškami.

Mladík naboural do autobusu
Kopřivná – Řidič pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu. V sobotu 8. prosince před jednou hodinou odpoledne jel 28letý řidič s vozem Honda Civic ve směru od Kopřivné na Bratrušov. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal smyk. Ve smyku přejel do protisměru a narazil do právě projíždějícího autobusu. Když na místo dorazili policisté, provedli u mladého řidiče dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 2,38 promile alkoholu. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Na vozidlech vznikla škoda ve výši 60 tisíc korun.


Vloupání do garáže
Zábřežsko – Lupič způsobil škodu za více jak 230 tisíc korun. Neznámý pachatel se vloupal do garáže na Zábřežsku. Někdy v období od 6. do 9. prosince vnikl na oplocený pozemek, u garáže vytlačil okno a vlezl dovnitř. Zevnitř si pak odnesl různé nářadí a vybavení, například kompresor, svářečku, elektrocentrálu a další.

Přišla o peněženku
Zábřeh – Žena přišla v supermarketu o svou peněženku. V neděli 9. prosince navštívila 27letá žena jeden ze zábřežských supermarketů. Tam na toaletě zapomněla svou peněženku i s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 5 tisíc korun. Neznámý pachatel si peněženku přisvojil a neodevzdal ji. Poškození tak vznikla škoda za 7 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.