ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 50. týden

18. prosince 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Byl zcela nepozorovaně okraden
 • V bundě nechal peníze a mobil, už je nemá
 • Nevšimla si znamení
 • Kradl v šatně
 • Ukradli mu motocykl
 • Našel a ponechal si peněženku
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Z chodby domu odcizil jízdní kolo
 • Z kolárny odcizil jízdní kolo
 • Odjel s vozidlem
 • Z domu vzal cigarety
 • Vloupal se do rodinného domu

Byl zcela nepozorovaně okraden
Šumperk - O peněženku s celým obsahem přišel 22letý muž v sobotu 17. prosince v nočních hodinách v jedné ze šumperských kaváren. Peněženku si položil na stůl, ale někdo mu ji vzal. Měl v ní osobní doklady, platební kartu a 5 700 korun. V případě zjištění pachatele mu za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, hrozí až dva roky za mřížemi.

V bundě nechal peníze a mobil, už je nemá
Šumperk - Z trestného činu krádež je podezřelý neznámý pachatel, který v sobotu 17. prosince někdy mezi druhou v noci a pátou ráno okradl v jednom ze šumperských barů 46letého muže. V nestřeženém okamžiku mu z kapes bundy, kterou měl odloženou na opěradle barové židličky, odcizil 200 korun a mobilní telefon Apple iPhone SE 64. Způsobil tak škodu v předběžné výši 14 150 korun. V případě zjištění pachatele mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Nevšimla si znamení
Klopina - Ve čtvrtek 15. prosince vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se odehrála v obci Klopina. 24letá řidičky jedoucí ve voze Kia Sportage začala předjíždět před sebou jedoucí vůz Škoda Superb. Při tomto manévru si však nevšimla, že řidička škody zapnula levé směrové světlo a hodlá odbočovat. Došlo ke střetu obou vozidel. Vůz Kia vyjel vlevo mimo silnici do příkopu a narazil do oplocení. Policisté provedli u obou řidiček dechovou zkoušku na alkohol. Obě zkoušky byly negativní. Při dopravní nehodě vznikla na vozidlech škoda 200 tisíc korun a na oplocení 5 tisíc korun.


Kradl v šatně
Šumperk – Neznámý pachatel vnikl v průběhu středy 14. prosince do areálu šumperské firmy a volně přístupných šaten zaměstnanců. Za použití síly vyhnul spodní část plechových dvířek uzamčené skříně. Uvnitř odcizil 45leté ženě peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 5 tisíc korun.

Ukradli mu motocykl
Jestřebí - O svůj motocykl přišel 27letý muž z Jestřebí. Neznámý pachatel využil v době od 6. do 14. prosince odemčené garáže, která je součástí domu. Z garáže odcizil crossový motocykl ČZ 125. 27letému majiteli vznikla škoda 25 tisíc korun.

Našel a ponechal si peněženku
Rapotín - Přečinu zatajení věci se dopustil dosud neznámý pachatel v Rapotíně. Zaměstnanec balíkové služby ve středu 14. prosince někdy okolo čtvrté hodiny odpoledne ztratil peněženku s finanční hotovostí 42 270 korun. Nálezce si peněženku po nálezu přisvojil a neodevzdal.

Dopravně bezpečnostní akce
Šumpersko - Ve středu 14. prosince proběhla na Šumpersku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování obecně platných podmínek, zejména zákazu požívání alkoholických nápojů a omamných látek účastníky silničního provozu. Policisté zkontrolovali 53 vozidel. U 17 z nich zjistili nějaké pochybení. Mezi nejčastějšími přestupky bylo překročení stanovené rychlosti a nevyhovující technický stav. Dále policisté zastavili jednoho řidiče pod vlivem omamných látek a jednoho řidiče, který se odmítl podrobit zkoušce na ovlivnění alkoholem a zároveň měl platnou blokaci řidičského oprávnění.

Z chodby domu odcizil jízdní kolo
Šumperk - V době od 11. do 12. prosince odcizil doposud neznámý pachatel ze společné chodby domu na ulici Jugoslávská v Šumperku pánské horské jízdní kolo.  To bylo uzamčeno k zábradlí v chodbě domu. Zloděj přerušil tyč kovového zábradlí a jízdní kolo i zámek odcizil. Odcizením jízdního kola se zámkem byla způsobena škoda přibližně 19 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Z kolárny odcizil jízdní kolo

Šumperk - V době od 25. září do 30. listopadu odcizil doposud neznámý pachatel ze společné kolárny na ulici Evaldova v Šumperku pánské horské jízdní kolo.  Poškozený škodu odhadl přibližně na 10 tisíc korun.

Odjel s vozidlem
Bělá pod Pradědem - V době od 9. do 12. prosince odcizil doposud neznámý pachatel z volně přístupné odstavné plochy v obci Bělá pod Pradědem dodávkové vozidlo. Poškozená firma škodu odhadla přibližně na 400 tisíc korun.

Z domu vzal cigarety

Lukavice - V době od 9. do 10. prosince se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v Lukavici. Do domu vnikl oknem v době, kdy majitelka byla v zaměstnání. Pachatel odcizil mobilní telefon a pět kartónů cigaret. Škoda byla odhadnuta na téměř 8 tisíc korun.

Vloupal se do rodinného domu
Úsov - V době od 9. do 11. prosince se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v Úsově. Z domu odcizil motorovou pilu, notebook, lovecký nůž a 40 kusů brokových nábojů. Majitel škodu odhadl přibližně na 24 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.12.2016 15:17
Titulek: Taxi, Pizza rozvoz atd.
Autor: Občan
108
108
Udělá někdy Policie ČR dopravně-bezpečnostní akci na vozidla taxi služeb, rozvoz pizzy a podobné silniční piráty pravidelně se řítící městem rychlostí 60 až 80 km v hodině, nerespektující STOPky atd?
Reagovat
Datum: 22.12.2016 12:41
Titulek: Re: Taxi, Pizza rozvoz atd.
Autor: Anonym
78
asi těžko,sedí s něma na benzínce.
Reagovat
Datum: 22.12.2016 16:22
Titulek: Spadl nepozorovaně do studny a už ho nenašli
Autor: Jyrka z RaJe
89
Jak spadl do studny a už ho nikdy nenašli

Reagovat
Datum: 29.12.2016 00:19
Titulek: Re: Spadl nepozorovaně do studny a už ho nenašli
Autor: Nanosekunda ®
94
100
joo kdyby to bylo tak jednoduchy...:(
takovej FÚ nebo čssz si tě najde i ve studni
Reagovat