ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 50. týden

18. prosince 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Byl zcela nepozorovaně okraden
 • V bundě nechal peníze a mobil, už je nemá
 • Nevšimla si znamení
 • Kradl v šatně
 • Ukradli mu motocykl
 • Našel a ponechal si peněženku
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Z chodby domu odcizil jízdní kolo
 • Z kolárny odcizil jízdní kolo
 • Odjel s vozidlem
 • Z domu vzal cigarety
 • Vloupal se do rodinného domu

Byl zcela nepozorovaně okraden
Šumperk - O peněženku s celým obsahem přišel 22letý muž v sobotu 17. prosince v nočních hodinách v jedné ze šumperských kaváren. Peněženku si položil na stůl, ale někdo mu ji vzal. Měl v ní osobní doklady, platební kartu a 5 700 korun. V případě zjištění pachatele mu za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, hrozí až dva roky za mřížemi.

V bundě nechal peníze a mobil, už je nemá
Šumperk - Z trestného činu krádež je podezřelý neznámý pachatel, který v sobotu 17. prosince někdy mezi druhou v noci a pátou ráno okradl v jednom ze šumperských barů 46letého muže. V nestřeženém okamžiku mu z kapes bundy, kterou měl odloženou na opěradle barové židličky, odcizil 200 korun a mobilní telefon Apple iPhone SE 64. Způsobil tak škodu v předběžné výši 14 150 korun. V případě zjištění pachatele mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Nevšimla si znamení
Klopina - Ve čtvrtek 15. prosince vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se odehrála v obci Klopina. 24letá řidičky jedoucí ve voze Kia Sportage začala předjíždět před sebou jedoucí vůz Škoda Superb. Při tomto manévru si však nevšimla, že řidička škody zapnula levé směrové světlo a hodlá odbočovat. Došlo ke střetu obou vozidel. Vůz Kia vyjel vlevo mimo silnici do příkopu a narazil do oplocení. Policisté provedli u obou řidiček dechovou zkoušku na alkohol. Obě zkoušky byly negativní. Při dopravní nehodě vznikla na vozidlech škoda 200 tisíc korun a na oplocení 5 tisíc korun.


Kradl v šatně
Šumperk – Neznámý pachatel vnikl v průběhu středy 14. prosince do areálu šumperské firmy a volně přístupných šaten zaměstnanců. Za použití síly vyhnul spodní část plechových dvířek uzamčené skříně. Uvnitř odcizil 45leté ženě peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 5 tisíc korun.

Ukradli mu motocykl
Jestřebí - O svůj motocykl přišel 27letý muž z Jestřebí. Neznámý pachatel využil v době od 6. do 14. prosince odemčené garáže, která je součástí domu. Z garáže odcizil crossový motocykl ČZ 125. 27letému majiteli vznikla škoda 25 tisíc korun.

Našel a ponechal si peněženku
Rapotín - Přečinu zatajení věci se dopustil dosud neznámý pachatel v Rapotíně. Zaměstnanec balíkové služby ve středu 14. prosince někdy okolo čtvrté hodiny odpoledne ztratil peněženku s finanční hotovostí 42 270 korun. Nálezce si peněženku po nálezu přisvojil a neodevzdal.

Dopravně bezpečnostní akce
Šumpersko - Ve středu 14. prosince proběhla na Šumpersku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování obecně platných podmínek, zejména zákazu požívání alkoholických nápojů a omamných látek účastníky silničního provozu. Policisté zkontrolovali 53 vozidel. U 17 z nich zjistili nějaké pochybení. Mezi nejčastějšími přestupky bylo překročení stanovené rychlosti a nevyhovující technický stav. Dále policisté zastavili jednoho řidiče pod vlivem omamných látek a jednoho řidiče, který se odmítl podrobit zkoušce na ovlivnění alkoholem a zároveň měl platnou blokaci řidičského oprávnění.

Z chodby domu odcizil jízdní kolo
Šumperk - V době od 11. do 12. prosince odcizil doposud neznámý pachatel ze společné chodby domu na ulici Jugoslávská v Šumperku pánské horské jízdní kolo.  To bylo uzamčeno k zábradlí v chodbě domu. Zloděj přerušil tyč kovového zábradlí a jízdní kolo i zámek odcizil. Odcizením jízdního kola se zámkem byla způsobena škoda přibližně 19 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Z kolárny odcizil jízdní kolo

Šumperk - V době od 25. září do 30. listopadu odcizil doposud neznámý pachatel ze společné kolárny na ulici Evaldova v Šumperku pánské horské jízdní kolo.  Poškozený škodu odhadl přibližně na 10 tisíc korun.

Odjel s vozidlem
Bělá pod Pradědem - V době od 9. do 12. prosince odcizil doposud neznámý pachatel z volně přístupné odstavné plochy v obci Bělá pod Pradědem dodávkové vozidlo. Poškozená firma škodu odhadla přibližně na 400 tisíc korun.

Z domu vzal cigarety

Lukavice - V době od 9. do 10. prosince se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v Lukavici. Do domu vnikl oknem v době, kdy majitelka byla v zaměstnání. Pachatel odcizil mobilní telefon a pět kartónů cigaret. Škoda byla odhadnuta na téměř 8 tisíc korun.

Vloupal se do rodinného domu
Úsov - V době od 9. do 11. prosince se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v Úsově. Z domu odcizil motorovou pilu, notebook, lovecký nůž a 40 kusů brokových nábojů. Majitel škodu odhadl přibližně na 24 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.12.2016 15:17
Titulek: Taxi, Pizza rozvoz atd.
Autor: Občan
151
173
Udělá někdy Policie ČR dopravně-bezpečnostní akci na vozidla taxi služeb, rozvoz pizzy a podobné silniční piráty pravidelně se řítící městem rychlostí 60 až 80 km v hodině, nerespektující STOPky atd?
Reagovat
Datum: 22.12.2016 12:41
Titulek: Re: Taxi, Pizza rozvoz atd.
Autor: Anonym
131
139
asi těžko,sedí s něma na benzínce.
Reagovat
Datum: 22.12.2016 16:22
Titulek: Spadl nepozorovaně do studny a už ho nenašli
Autor: Jyrka z RaJe
111
125
Jak spadl do studny a už ho nikdy nenašli

Reagovat
Datum: 29.12.2016 00:19
Titulek: Re: Spadl nepozorovaně do studny a už ho nenašli
Autor: Nanosekunda ®
149
142
joo kdyby to bylo tak jednoduchy...:(
takovej FÚ nebo čssz si tě najde i ve studni
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).