ZPRÁVY

Z policejní linky - 50. týden

13. prosince 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Zatajení nálezu
 • Znečištění stěny
 • Zapomněl tašku na nákupním vozíku
 • Nastražil pytlácké oko
 • Nalezl kosterní ostatky
 • Cyklista i přes okamžitou pomoc zemřel
 • Poškodil pergolu
 • Přerazil sloup elektrického vedení
 • Vloupal se do garáže
 • Z lesa zmizelo vytěžené dřevo
 • Výhodná koupě

Zatajení nálezu
Šumperk - Čtyřiatřicetiletý muž v noci na 12. prosince navštívil diskotéku v Šumperku. Během večera mu z kapsy kalhot vypadla peněženka s finanční hotovostí 500 korun, osobními doklady a platební kartou. Neznámý pachatel si tuto peněženku přisvojil a nález neoznámil.

Znečištění stěny
Šumperk - V pátek 11. prosince oznámil 42letý muž ze Šumperku znečištění stěny. Neznámý pachatel v době od 10. do 11. prosince postříkal zelenou barvou stěnu ve společných prostorech panelového domu. Navíc poškodil skleněnou krytku na zvoncích k bytům. Bytovému družstvu tak způsobil škodu ve výši 5 100 korun.

Zapomněl tašku na nákupním vozíku
Šumperk - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 9. prosince v dopoledních hodinách na ulici Vítězné v Šumperku u obchodního domu v prostoru, kde se parkují nákupní košíky, odcizil tašku s osobními doklady a finanční hotovostí ve výši 5 400 korun. Tu si zavěšenou na nákupním vozíku zapomněl 64letý muž ze Šumperka. Celkově mu vznikla škoda kolem 7 500 korun.

Nastražil pytlácké oko
Zábřeh - Dne 9. prosince v odpoledních hodinách oznámil na policii 45letý muž, že nad lesní cestou ulice U Bořin v Zábřehu nalezl uhynulého srnce, který se chytil do nastraženého oka. Na místo byl přivolán člen místního mysliveckého sdružení, který vyčíslil škodu na uhynulém zvířeti ve výši kolem 5 tisíc korun. Případ je šetřen pro podezření z trestného činu pytláctví.

Nalezl kosterní ostatky
Dubicko - Dne 9. prosince po šestnácté hodině oznámil na linku 158 osmatřicetiletý muž, že v lese v katastrálním území obce Dubicka na volném prostranství nalezl lidské kosterní ostatky. Na místo byl přivolán znalec z oboru soudního lékařství, který neshledal na ostatcích žádné stopy cizího jednání. Ke zjištění příčin úmrtí byla nařízena soudní pitva, která by měla objasnit i pohlaví a totožnost.

Cyklista i přes okamžitou pomoc zemřel
Rapotín - V úterý 8. prosince odpoledne došlo v Rapotíně k nehodě 67 letého cyklisty. Muž jel na kole po chodníku, přičemž z neznámé příčiny, bez cizího zavinění, upadnul s jízdním kolem na zem a zůstal ležet. Cestující z vozidla, kteří celou událost viděli, ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu a poskytli cyklistovi první pomoc. Záchranná služba po příjezdu na místo prováděla resuscitaci, ale muž i přes to zemřel. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Poškodil pergolu
Vikýřovice - V noci z pátku na sobotu 5. prosince poškodil neznámý pachatel pergolu u restaurace na hřišti ve Vikýřovicích. Pachatel různě prořezal tři plachty, kterými byla pergola zakrytá. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 15 tisíc korun.

Přerazil sloup elektrického vedení
Raškov - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 47letý muž ze Zábřežska. Krátce po jedné hodině v noci na sobotu 5. prosince muž s vozidlem Škoda Octavia jel z obce Raškov směrem na obec Bohdíkov. Při projíždění pravotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti přejel přes protisměrnou část komunikace mimo vozovku, kde narazil do betonového sloupu elektrického vedení. Po nárazu skončilo vozidlo na střeše na louce, sloup se zlomil a po dopadu zůstal ležet částečně na silnici. Z havárie řidič vyvázl bez zranění. První orientační dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 2,34 promile alkoholu v dechu. Dvěma opakovanými zkouškami pak byly naměřeny hodnoty 1,21 a 1,88 promile. Na výzvu policistů se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na asi 200 tisíc korun a škoda na sloupu elektrického vedení na 20 tisíc korun. Řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta.

Vloupal se do garáže
Šumperk - V době od 4. do 6. prosince se vloupal neznámý pachatel do řadové garáže na ulici Denisově v Šumperku. Z garáže odcizil kompresor a kufřík s čalounickým a tesařským nářadím. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 7 tisíc korun.

Z lesa zmizelo vytěžené dřevo
Libina - V době od 1. do 8. prosince odcizil neznámý pachatel 64 kubíků dřevní hmoty. Vytěžená modřínová a smrková dřevní hmota byla uložená u lesní cesty v lesním porostu v katastrálním území Horní Libina. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na 125 tisíc korun.

Výhodná koupě
Šumperk - Na podvodníka na internetovém portálu Bazoš.cz patrně narazil 25letý mladík ze Šumperska. V úterý 1. prosince dopoledne mladý muž telefonicky kontaktoval prodejce, který na portálu nabízel k prodeji LED TV Samsung (v obchodech prodávaný za více jak 20 tisíc korun) jen za 9 tisíc korun. Prodávající požadoval platbu předem, což mladý muž ještě týž den večer učinil. Do současné doby však zboží neobdržel, ani mu nebyly vráceny peníze a prodávajícího už se mu nepodařilo zkontaktovat.
V souvislosti s blížícími se svátky policisté upozorňují všechny nakupující, aby byli maximálně obezřetní při nákupech přes internet, zvlášť pokud se jedná o nabídku neobvykle levného zboží, kdy navíc prodávající požaduje platbu předem. Bez obav lze nakupovat jen v renomovaných obchodech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.