ZPRÁVY

Z policejní linky - 50. týden

13. prosince 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Zatajení nálezu
 • Znečištění stěny
 • Zapomněl tašku na nákupním vozíku
 • Nastražil pytlácké oko
 • Nalezl kosterní ostatky
 • Cyklista i přes okamžitou pomoc zemřel
 • Poškodil pergolu
 • Přerazil sloup elektrického vedení
 • Vloupal se do garáže
 • Z lesa zmizelo vytěžené dřevo
 • Výhodná koupě

Zatajení nálezu
Šumperk - Čtyřiatřicetiletý muž v noci na 12. prosince navštívil diskotéku v Šumperku. Během večera mu z kapsy kalhot vypadla peněženka s finanční hotovostí 500 korun, osobními doklady a platební kartou. Neznámý pachatel si tuto peněženku přisvojil a nález neoznámil.

Znečištění stěny
Šumperk - V pátek 11. prosince oznámil 42letý muž ze Šumperku znečištění stěny. Neznámý pachatel v době od 10. do 11. prosince postříkal zelenou barvou stěnu ve společných prostorech panelového domu. Navíc poškodil skleněnou krytku na zvoncích k bytům. Bytovému družstvu tak způsobil škodu ve výši 5 100 korun.

Zapomněl tašku na nákupním vozíku
Šumperk - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 9. prosince v dopoledních hodinách na ulici Vítězné v Šumperku u obchodního domu v prostoru, kde se parkují nákupní košíky, odcizil tašku s osobními doklady a finanční hotovostí ve výši 5 400 korun. Tu si zavěšenou na nákupním vozíku zapomněl 64letý muž ze Šumperka. Celkově mu vznikla škoda kolem 7 500 korun.

Nastražil pytlácké oko
Zábřeh - Dne 9. prosince v odpoledních hodinách oznámil na policii 45letý muž, že nad lesní cestou ulice U Bořin v Zábřehu nalezl uhynulého srnce, který se chytil do nastraženého oka. Na místo byl přivolán člen místního mysliveckého sdružení, který vyčíslil škodu na uhynulém zvířeti ve výši kolem 5 tisíc korun. Případ je šetřen pro podezření z trestného činu pytláctví.

Nalezl kosterní ostatky
Dubicko - Dne 9. prosince po šestnácté hodině oznámil na linku 158 osmatřicetiletý muž, že v lese v katastrálním území obce Dubicka na volném prostranství nalezl lidské kosterní ostatky. Na místo byl přivolán znalec z oboru soudního lékařství, který neshledal na ostatcích žádné stopy cizího jednání. Ke zjištění příčin úmrtí byla nařízena soudní pitva, která by měla objasnit i pohlaví a totožnost.

Cyklista i přes okamžitou pomoc zemřel
Rapotín - V úterý 8. prosince odpoledne došlo v Rapotíně k nehodě 67 letého cyklisty. Muž jel na kole po chodníku, přičemž z neznámé příčiny, bez cizího zavinění, upadnul s jízdním kolem na zem a zůstal ležet. Cestující z vozidla, kteří celou událost viděli, ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu a poskytli cyklistovi první pomoc. Záchranná služba po příjezdu na místo prováděla resuscitaci, ale muž i přes to zemřel. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Poškodil pergolu
Vikýřovice - V noci z pátku na sobotu 5. prosince poškodil neznámý pachatel pergolu u restaurace na hřišti ve Vikýřovicích. Pachatel různě prořezal tři plachty, kterými byla pergola zakrytá. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 15 tisíc korun.

Přerazil sloup elektrického vedení
Raškov - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 47letý muž ze Zábřežska. Krátce po jedné hodině v noci na sobotu 5. prosince muž s vozidlem Škoda Octavia jel z obce Raškov směrem na obec Bohdíkov. Při projíždění pravotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti přejel přes protisměrnou část komunikace mimo vozovku, kde narazil do betonového sloupu elektrického vedení. Po nárazu skončilo vozidlo na střeše na louce, sloup se zlomil a po dopadu zůstal ležet částečně na silnici. Z havárie řidič vyvázl bez zranění. První orientační dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 2,34 promile alkoholu v dechu. Dvěma opakovanými zkouškami pak byly naměřeny hodnoty 1,21 a 1,88 promile. Na výzvu policistů se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na asi 200 tisíc korun a škoda na sloupu elektrického vedení na 20 tisíc korun. Řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta.

Vloupal se do garáže
Šumperk - V době od 4. do 6. prosince se vloupal neznámý pachatel do řadové garáže na ulici Denisově v Šumperku. Z garáže odcizil kompresor a kufřík s čalounickým a tesařským nářadím. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 7 tisíc korun.

Z lesa zmizelo vytěžené dřevo
Libina - V době od 1. do 8. prosince odcizil neznámý pachatel 64 kubíků dřevní hmoty. Vytěžená modřínová a smrková dřevní hmota byla uložená u lesní cesty v lesním porostu v katastrálním území Horní Libina. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na 125 tisíc korun.

Výhodná koupě
Šumperk - Na podvodníka na internetovém portálu Bazoš.cz patrně narazil 25letý mladík ze Šumperska. V úterý 1. prosince dopoledne mladý muž telefonicky kontaktoval prodejce, který na portálu nabízel k prodeji LED TV Samsung (v obchodech prodávaný za více jak 20 tisíc korun) jen za 9 tisíc korun. Prodávající požadoval platbu předem, což mladý muž ještě týž den večer učinil. Do současné doby však zboží neobdržel, ani mu nebyly vráceny peníze a prodávajícího už se mu nepodařilo zkontaktovat.
V souvislosti s blížícími se svátky policisté upozorňují všechny nakupující, aby byli maximálně obezřetní při nákupech přes internet, zvlášť pokud se jedná o nabídku neobvykle levného zboží, kdy navíc prodávající požaduje platbu předem. Bez obav lze nakupovat jen v renomovaných obchodech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.