ZPRÁVY

Z policejní linky - 50. týden

15. prosince 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Vykradená prodejna
 • Odcizil jízdní kola
 • Ze studny odcizil čerpadlo
 • Postřelil divoké prase
 • Měl vysloven zákaz řízení na rok
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Řídili přes vyslovený zákaz
 • Matka neplatí na své syny
 • Rozbil okno u spolujezdce
 • Odcizil vzduchovky a peřiny
 • Odcizil vánoční cukroví
 • Poškození fasády domu

Vykradená prodejna
Zábřežsko
- V noci z 12. na 13. prosince došlo ke vloupání do prodejny smíšeného zboží v malé obci na Zábřežsku. Zatím neznámý pachatel do ní vnikl po rozbití okna a pokusil se dostat i do trezoru. To se mu však nepodařilo a tak odcizil z prodejny různé zboží. Předběžně byla škoda vyčíslena na 25 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Odcizil jízdní kola
Mohelnice
- Trestných činů porušování domovní svobody a krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 10. do 11. prosince vnikl do sklepa panelového domu na náměstí Kosmonautů v Mohelnici. Z objektu po překonání lankového zámku odcizil dvě jízdní kola za více než 25 tisíc korun. Celkově způsobil škodu kolem 28 tisíc korun.

Ze studny odcizil čerpadlo
Kouty nad Desnou
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 9. do 11. prosince odcizil ze studny, která se nachází vedle rekreační chaty v Koutech nad Desnou litinové čerpadlo se 40 metry měděného kabelu a 32 metry hadice. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.

Postřelil divoké prase
Malá Morava
- Trestného činu pytláctví se dopustil neznámý pachatel, který v době od 7. do 11. prosince v katastru Valbeřic na Malé Moravě postřelil kulovou zbraní divoké prase, které v lesním porostu uhynulo. Tímto jednáním tak Farmě Malá Morava způsobil škodu přes 38 tisíc korun.

Měl vysloven zákaz řízení na rok
Mohelnice
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 19letý muž ze Zábřežska, který byl dne 11. prosince před čtrnáctou hodinou na ulici 1. máje v Mohelnici kontrolován jako řidič osobního vozidla. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že mladík má vysloven Městským úřadem v Zábřehu zákaz řízení všech motorových vozidel do srpna 2015. Podezřelý by zadržen a převezen na oddělení policie k podání vysvětlení.

Řídil pod vlivem alkoholu
Šumper
k - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 63letý muž z Bludova, který byl dne 10. prosince před desátou hodinou dopolední v rámci dopravně bezpečnostní akce kontrolován na ulici Zábřežské v Šumperku jako řidič vozidla Škoda Octavia. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 56 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byla zakázána další jízda.

Řídili přes vyslovený zákaz
Rapotín
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 63letý muž z Vikýřovic, který byl dne 10. prosince před jedenáctou hodinou na ulici U Splavu v Rapotíně kontrolován jako řidič vozidla Škoda Superb. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven již dvakrát zákaz řízení všech motorových vozidel do prosince 2019.
Další řidič, který má vysloven zákaz řízení všech motorových do června 2015 byl kontrolován na ulici Mánesově v Zábřehu ve vozidle Škoda Felicia po čtrnácté hodině. Devětadvacetiletému muži z Ústí nad Orlicí byla zakázána další jízda.

Odcizil BMW
Zábřeh
- Trestných činů neoprávněné užívaní cizí věci a krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době do 9. do 10. prosince na ulici Severovýchod v Zábřehu odcizil vozidlo BMW, které bylo zaparkované před panelovým domem. Celkově způsobil majiteli škodu kolem 303 tisíc korun.

Matka neplatí na své syny
Šumper
k - Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelá 41letá žena ze Šumperka, která od května 2013 do současné doby neplní svoji vyživovací povinnost na své dva syny. Do dnešního dne dluží k rukám otce částku ve výši 34 tisíc korun.

Rozbil okno u spolujezdce
Hrabenov
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 7. do 8. prosince na volně přístupném prostoru před domem v obci Hrabenov rozbil skleněnou výplň pravých předních dveří u odstaveného vozidla Audi A6. Celkově na vozidle způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.

Odcizil vzduchovky a peřiny
Šumperk
- Trestných činů krádeže a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 4. do 7. prosince v zahrádkářské kolonii U Hedvy v Šumperku vnikl nezajištěným oknem do rekreační chatky. Z objektu odcizil dvě vzduchové pušky a tři péřové přikrývky včetně povlečení. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 1 900 korun.

Odcizil vánoční cukroví
Mohelnice
- Trestného činu porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 7. do 8. prosince na ulici Ztracené v Mohelnici vnikl na přízemní balkón, ze kterého odcizil tři krabice s vánočním cukrovím v hodnotě kolem 500 korun.

Poškození fasády domu
Šumperk
- Škodu ve výši tři tisíce korun způsobil neznámý pachatel na boční stěně panelového domu na ulici Březinova v Šumperku. Na zeď nastříkal barvou nápis o rozměru 6,5 krát 2,4 metrů. Policisté se případem zabývají a po pachateli pátrají.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.