ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 5. týden

2. února 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
  • Za volantem pod vlivem drog a alkoholu
  • Z kůlny zmizel kultivátor
  • Upozornil na sebe překročením rychlosti jízdy
  • Havárie se naštěstí obešla bez zranění
  • Potřeboval se ohřát a vyprat si

Za volantem pod vlivem drog a alkoholu
Zábřeh – Mladík za volantem neměl co pohledávat. Po půlnoci na neděli 2. února kontrolovala hlídka městské policie v Zábřehu na ulici Postřelmovské osobní vozidlo, které řídil dvaadvacetiletý muž. Strážníci u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta měla pozitivní výsledek 1,56 promile. Na místo proto přivolali hlídku Policie ČR, která u řidiče navíc provedla orientační test na omamné a psychotropní látky. Ten byl pozitivní na amfetamin-metamfetamin a kanabis. Policisté řidiči další jízdu zakázali.

Z kůlny zmizel kultivátor
Šumperk – Šumperští policisté pátrají po pachateli, který je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže. Někdy v době od 29. do 30. ledna vnikl neznámý pachatel na zahradu v katastru obce Šumperk – Dolní Temenice. Poté, co přestříhal oplocení zahrady, svou pozornost zaměřil na dvě kůlny, které jsou na pozemku postavené. Po vypáčení dveří jednu kůlnu prohledal, ale nic neodcizil. Z druhé odcizil kultivátor značky Einhell. Svým jednáním způsobil škodu za 6 tisíc korun.

Upozornil na sebe překročením rychlosti jízdy
Sobotín – Podezřelým nejen z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ale také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je šestačtyřicetiletý muž z Třebíčska. Ve středu 29. ledna dopoledne policisté zastavili řidiče v Sobotíně v souvislosti s překročením nejvyšší dovolené rychlosti v obci. Jak záhy zjistili, za volant nákladního vozidla značky Iveco muž usedl i přesto, že mu byl Okresním soudem v Bruntále uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do ledna 2022.

Havárie se naštěstí obešla bez zranění
Bušín – Mezi Bušínem a Bukovicemi došlo k dopravní nehodě. Ve středu 29. ledna ráno přijali policisté oznámení o havárii osobního vozidla, ke které došlo na silnici I/11, v úseku mezi Bušínem a Bukovicemi. Podle prvotního šetření tam předešlého dne v nočních hodinách pravděpodobně vlivem nepřizpůsobení rychlosti jízdy havarovala s vozem Ford Fiesta mladá řidička. Na kluzkém a mírně zasněženém povrchu ve stoupání dostala s vozem smyk, vyjela vpravo mimo vozovku a narazila do hrany silničního příkopu. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda předběžně 70 tisíc korun.


 
Potřeboval se ohřát a vyprat si
Šumpersko – Sdělení podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody si v těchto dnech vyslechl jednadvacetiletý mladík ze Šumperska. V neděli 26. ledna nad ránem vnikl za použití násilí do bytu své matky. Když zjistil, že se doma nikdo nenachází, najedl se a vypral si oblečení. Nakonec jej přemohla únava. Na matku, která se odpoledne vrátila domů, čekalo nemilé překvapení v podobě poškozených vstupních dveří. Jak záhy zjistila, poškození dveří neměl na svědomí zloděj, ale její problémový syn. Protože si nepřála, aby syn v jejím bytě dále setrvával, zalarmovala policisty, kteří jej zadrželi. Za uvedené jednání hrozí mladíkovi, v případě uznání viny, až tříletý trest odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.