ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 5. týden

4. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
 • Bezpečnostní opatření
 • Policisté zjistili osm přestupků
 • Unavený řidič způsobil nehodu
 • Z rozjetého kolotoče dluhů se mu nedařilo vystoupit
 • Vytloukali klín klínem
 • Odcizil zimní výbavu
 • Z bytu zmizely šperky
 • Policisté kontrolovali zimní výbavu
 • Poškozený lak na vozidle
 • Krádež věcí z nezajištěného vozidla
 • Vloupání do vozidla
 • Odcizil propanbutanové lahve
 • Za mřížemi jako doma

Bezpečnostní opatření
Šumperk – Kvůli hokejovému zápasu proběhlo bezpečnostní opatření. V sobotu 3. února od tří hodin odpoledne do večera policisté zorganizovali bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku v souvislosti s konáním hokejového utkání 2. hokejové ligy mezi Šumperkem a Novým Jičínem. Opatření se podílela také městská policie. Za celou dobu nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku.

Policisté zjistili osm přestupků
Mohelnice – Na Mohelnicku došlo k dopravně bezpečnostní akci. V pátek 2. února odpoledne proběhla na teritoriu obvodního oddělení Mohelnice dopravně bezpečnostní akce. Policisté se zaměřili na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu a omamných a psychotropních látek, a také na pátrání po osobách a věcech. Osm řidičů porušili zákon, za což jim byla uložena pokuta.

Unavený řidič způsobil nehodu
Mohelnice – U Mohelnice došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 1. února krátce před jednou odpoledne jel 36letý řidič vozu VW Passat od Studené Loučky na Mohelnici. Po cestě přejel, prý v důsledku únavy, do protisměru. Pravým obrysem auta se střetl s právě projíždějícím nákladním vozem značky Volvo. Po nárazu skončilo osobní vozidlo v příkopu. Jeho řidič při nehodě utrpěl zranění, se kterými byl převezen do šumperské nemocnice. Hmotná škoda na osobním automobilu byla předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun, na nákladním voze na 40 tisíc korun. Přestupek motoristy policisté vyřešili uložením pokuty.


Z rozjetého kolotoče dluhů se mu nedařilo vystoupit

Šumpersko – Mladík ze Šumperska byl obviněn z podvodu a z úvěrového podvodu. V době od dubna do srpna roku 2016 uzavřel 25letý muž celkem 14 smluv o úvěru, o spotřebitelském splátkovém revolvingovém úvěru, a také smlouvy o zápůjčkách s různými obchodními společnostmi. Sám věděl, že na úhradu půjček nemá dostatek finančních prostředků, protože výdaje na splátky předchozích finančních závazků hrubě překračovaly jeho měsíční příjem. Při sjednávání těchto smluv záměrně neuváděl své předchozí závazky vůči dalším společnostem. Způsobil tak dluh za téměř 230 tisíc korun.

Vytloukali klín klínem
Šumperk - Šumperští kriminalisté prověřují hned dva případy možného podvodného jednání. V prvním případě se měl 35letý muž obohatit na úkor společnosti poskytující finanční půjčky o částku přesahující 15 tisíc korun. V průběhu roku 2016 ve dvou případech při sjednávání smlouvy o půjčce obchodnímu zástupci poškozené společnosti zamlčel skutečnost, že nebude schopen řádně splácet stanovené splátky, neboť v době, kdy půjčky sjednával, neměl žádný příjem. Naopak už měl finanční závazky vůči jiným společnostem a nejméně v šesti případech proti němu bylo vedeno exekuční řízení pro částku přesahující 200 tisíc korun.
Stejného jednání se podle policistů dopustil také 48letý muž, když v roce 2016 uzavíral smlouvu o půjčce na částku 10 tisíc korun. Věděl, že vzhledem ke své stávající finanční situaci nebude schopen řádně hradit stanovené splátky. V tomto případě se dluh vůči poškozené společnosti vyšplhal na částku 6 800 korun.

Odcizil zimní výbavu
Šumperk – Neznámý zloděj ukradl vybavená na zimu. Policisté pátrají po pachateli, který se v době od 25. do 30. ledna vloupal na ulici Jesenická do skladových prostor. Poté, co rozbil skleněnou výplň na vstupních dveřích, ze skladu odcizil značkovou zimní obuv a péřovou bundu. Majiteli těchto věcí způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun.

Z bytu zmizely šperky
Zábřeh – Byt v přízemí navštívil nezvaný host. V době od 24. do 30. ledna se neznámý pachatel vloupal do přízemního bytu panelového domu v Zábřehu. Po rozbití skleněné výplně balkonového okna vnikl do bytu, ze kterého si odnesl zlaté šperky. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku 18 tisíc korun.

Policisté kontrolovali zimní výbavu
Šumperk – Na Skřítku proběhla dopravní akce. Ve středu 31. ledna odpoledne se policisté územních odborů Šumperk a Bruntál setkali společně s pracovnicí prevence a krajským koordinátorem Besipu na Skřítku, aby tam kontrolovali dodržování povinností spojených s provozem vozidel v zimě. Hlídky se zaměřily hlavně na použití a stav pneumatik a dodržování toho, zda řidiči neřídí vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza či sníh, které by zabraňovaly ve výhledu. Policisté také zjišťovali, zda řidiči neusedají za volant vozidla, na kterém se nachází led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Tato povinnost platí samozřejmě také pro přepravovaný náklad. Bez povšimnutí ovšem nezůstaly ani ostatní prohřešky řidičů. Během akce bylo zkontrolováno celkem 58 vozidel a zjištěno pět přestupků. Jednalo se zejména o špatný technický stav vozidel, v jednom případě nevyhovující stav pneumatik. Další z řidičů si řádně nezajistil přepravovaný náklad a na pokyn policistů musel na místě sjednat nápravu. Obecně lze však konstatovat, že řidiči byli na nešvary zimního počasí připraveni. Během akce jsme motoristy obdarovali drobnými dárky v podobě předmětů s reflexními prvky.


Poškozený lak na vozidle
Šumperk – Neznámý vandal poškodil automobil. Policisté pátrají po pachateli, který v době z neděle na pondělí 29. ledna poškodil lak na vozidle Hyundai zaparkovaném na ulici Langrova v Šumperku. Nezjištěným předmětem poškrábal kapotu, levý přední blatník a levé zadní dveře. Dále poškodil zadní mlhové světlo. Způsobená škoda byla majitelem vozu vyčíslena na částku 40 tisíc korun.

Krádež věcí z nezajištěného vozidla
Šumperk – Zloděj využil chvilky nepozornosti řidiče. V pondělí 29. ledna odpoledne odstavil řidič na sedm minut na ulici J. z Poděbrad nákladní automobil, který nezamknul. Během této chvilky mu neznámý pachatel pdcizil peněženku s finanční hotovostí více než 40 tisíc korun, osobními doklady a doklady k vozidlu.

Vloupání do vozidla

Šumperk – Zaparkované auto někdo přes noc vykradl. Dosud nezjištěný pachatel se v noci na pondělí 29. ledna na ulici Palackého v Šumperku vloupal do nákladního vozu značky Mercedes. Po překonání zámku na zadních dveřích odcizil z vozidla finanční hotovost a sadu gola klíčů. Svým jednáním majiteli vozu způsobil škodu za 10 500 korun.

Odcizil propanbutanové lahve

Štíty – Škodu přesahující 27 tisíc korun způsobil mazaný zloděj. Pravděpodobně v noci na neděli 28. ledna překonal neznámý pachatel visací zámek na kleci sloužící k uskladnění propanbutanových lahví. Z klece odcizil dvacet kusů desetikilových lahví. Aby při krádeži nebyl snímán bezpečnostní kamerou, poškodil u ní napájecí kabel.

Za mřížemi jako doma
Šumperk - Trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta hrozí mladíkovi ze Šumperska. V neděli 28. ledna večer odcizil 25letý muž v supermarketu v Šumperku potraviny za bezmála 300 korun. Zboží si vložil pod bundu a pokladnami prošel bez zaplacení. Zastavil ho pracovník ostrahy, který jeho nekalou činnost sledoval. Na poli majetkové trestné činnosti mladík není žádným nováčkem. Za obdobné jednání jej soud již v minulosti opakovaně odsoudil k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.