ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 5. týden

5. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
  • Internetový podvod
  • Řidička s dvěma promile narazila do ostrůvku
  • Zloděj loupil v chatě
  • Prodejce pouze inkasoval, ale zboží nedodal
  • Počasí ovlivnilo dopravu
  • Octavia zbourala zeď
  • Objednané zboží nedorazilo
  • Neplatí výživné na své děti
  • Ukradl jízdní kola
  • Vloupal se do rodinného domu
Internetový podvod
Šumperk  - Podvod přes internet oznámil na policii 25letý muž ze Šumperku. Na začátku prosince loňského roku vydražil v rámci aukce na internetu notebook za částku 6 100 korun. Prostřednictvím internetového bankovnictví převedl na účet prodávajícího zálohu ve výši 5 tisíc. Po odeslání peněz přestal prodávající s 25letým mužem komunikovat a vydražený notebook mu nedoručil.

Řidička s dvěma promile narazila do ostrůvku
Šumperk - Ve čtvrtek 2. února v 10 hodin večer vyjížděli šumperští policisté k menší havárii vozidla. Dvaačtyřicetiletá řidička s vozem zn. VW Transporter projížděla Šumperkem po ulici Zábřežská. Před křižovatkou se plně nevěnovala řízení a s vozidlem narazila do středového ostrůvku. Pravděpodobnou příčinu špatné koncentrace řidičky policisté odhalili hned po příjezdu na místo. U řidičky provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol a naměřili jí hodnotu 2,09 promile alkoholu. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Při havárii vznikla pouze hmotná škoda na vozidle ve výši 10 tisíc korun.

Zloděj loupil v chatě
Oskava
- O věci za 60 tisíc korun přišli majitelé chaty v Oskavě. V průběhu tohoto týdne chatu navštívil zloděj. Neznámý pachatel nenechal nic náhodě a prohledal všechna místa, kde by se mohlo něco cennějšího skrývat. Vypáčil dveře u dětského domku i zahradního altánu. Zde však nic neodcizil. Nakonec zamířil přímo do domu, který slouží jako rekreační chata. Uvnitř odcizil např. benzínový křovinořez, motorové pily, uhlovou brusku, LED televizor, herní konzoli PlayStation, videokameru apod.

Prodejce pouze inkasoval, ale zboží nedodal
Libina - Objednaného a zaplaceného zboží se nedočkaly dvě ženy, 35letá z Libiny a 70letá z Orlové. Již na konci října loňského roku si ženy prostřednictvím internetového bazaru objednaly herní konzoli Xbox 360. Ke konzoli měl patřit ještě kinect a 12 her. Za toto zboží neznámý pachatel po každé z nich požadoval 2 600 korun. Peníze však chtěl předem odeslat na svůj bankovní účet. Obě ženy požadovanou částku na účet převedly, ale zboží se do současné doby nedočkaly.

Počasí ovlivnilo dopravu
Okres - Počasí uplynulých dní potrápilo i řidiče na Šumpersku. Bohužel někteří z nich nedojeli a havarovali. Ve středu 1. února před osmou hodinou ranní havaroval 71letý muž mezi obcemi Bratrušov a Šumperk. S vozem zn. Ford Fusion nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky. Po přibrzdění se dostal vůz do smyku, přejel do protisměru a narazil do příkopu. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu a zůstalo stát na silnici. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Škoda je předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.
Na 850 tisíc korun byla vyčíslena škoda u dopravní nehody, která se odehrála po druhé hodině odpoledne na silnici katastru obce Líšnice. 55letý řidič nákladního vozidla zn. Volvo dojel nákladní vůz zn. Man, který byl kvůli poruše odstaven při pravém okraji silnice. Řidič Volva se překážku ve svém jízdním pruhu rozhodl objet. Při tomto manévru však přejel částečně do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozem zn. Mercedes. Po střetu se Mercedes stočil do protisměru, kde narazil do odstaveného vozidla a poté do svodidel.
Další dopravní nehoda mezi nákladními vozy proběhla v Mohelnici okolo 11. hodiny večerní. Sedmadvacetiletý řidič nákladního vozu zn. Volvo s cisternou nedobrzdil před ním právě zastaveným nákladním vozidlem zn. Mercedes. Při nárazu vznikla škoda za 600 tisíc.

Octavia zbourala zeď
Sudkov - V úterý 31. ledna krátce před sedmou hodinou ranní došlo v obci Sudkov k dopravní nehodě. 51letá řidička jela s vozidlem Škoda Octavia ve směru od obce Dolní Studénky směrem na obec Sudkov. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu komunikace a dostala s vozidlem smyk, který nezvládla. Vozidlo narazilo do zídky domu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Orientační dechová zkouška u řidičky byla negativní. Škoda na zídce ani vozidle nepřesáhla sto tisíc korun. Řidičce byla uložena bloková pokuta. 

Objednané zboží nedorazilo
Hanušovice
- V prosinci loňského roku si 20letá žena z Hanušovic objednala prostřednictvím internetového portálu mobilní telefon. Poškozená požadovanou částku uhradila předem na uvedený bankovní účet. Do současné doby žena objednané zboží nedostala, ani jí nebyly peníze vráceny zpět. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 10 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Neplatí výživné na své děti
Šumpersko, Zábřežsko
- Ze zanedbání povinné výživy podezírají policisté 30letého muže ze Zábřežska. Ten nejméně v období od března 2011 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svého syna. Aktuálně dluží na výživném přibližně 28 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.
Ze stejného přečinu podezírají policisté i 25letého muže ze Šumperska, který neplatí od ledna 2016 výživné na svého syna. Nyní dluží matce svého dítěte přibližně 26 tisíc korun.

Ukradl jízdní kola
Šumperk - V době od 28. ledna 2017 do 30. ledna 2017 odcizil doposud neznámý pachatel v ulici Javoříčko v Šumperku ze sklepní kóje dvě jízdní kola. Poškozenému vznikla škoda 30 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Vloupal se do rodinného domu
Šumperk
- Doposud neznámý pachatel se vloupal v době od 22. ledna do 29. ledna do rodinného domu na ulici Italská v Šumperku. Zloděj do domu vnikl francouzským oknem, které vypáčil. Z domu odcizil zlaté šperky a kabelku. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku téměř 25 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.