ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 5. týden

7. února 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
 • Z kanceláře si odnesl notebooky
 • Řídil přes zákaz
 • Pokutu dostali i neukáznění chodci
 • Auto není trezor
 • Řídil přes zákaz, navíc pod vlivem drog
 • Nehoda omezila provoz na dálnici
 • Přecházela po přechodu, auto jí přejelo nohu
 • Havaroval při předjíždění
 • Řídil pod vlivem
 • Zaměřili se na řidiče
 • Ukradl telefony z vitríny
 • Nemá telefon, ani peníze

Z kanceláře si odnesl notebooky
Šumperk - V pátek 5. února kolem poledne se vloupal neznámý pachatel do kanceláře v budově na ulici Dr. E. Beneše v Šumperku. Z kanceláře odcizil dva notebooky včetně příslušenství. Poškozená firma škodu předběžně vyčíslila na bezmála 57 tisíc korun.

Řídil přes zákaz

Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 30letý muž ze Šumperska. Muž byl jako řidič motorového vozidla v pátek 5. února kolem poledne v Šumperku na ulici Kozinově kontrolován hlídkou městské policie. Při kontrole strážníci zjistili, že mladý muž má soudem uloženy tři na sebe navazující tresty spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to až do července 2024. Věc si na místě převzali policisté ze šumperského obvodního oddělení. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Pokutu dostali i neukáznění chodci
Zábřeh - Zábřežští policisté se ve čtvrtek 4. února dopoledne zaměřili na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Zkontrolovali celkem 43 vozidel a zjistili 21 přestupků v dopravě. Všechny přestupky vyřešili na místě uložením blokové pokuty. V devíti případech nebyl řidič či spolujezdec za jízdy připoután bezpečnostním pásem, ve čtyřech případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, dva řidiči neměli všechny doklady potřebné k řízení vozidla, jeden řidič telefonoval za jízdy, jedno vozidlo nemělo v pořádku osvětlení a jeden řidič dostal pokutu za nerespektování dopravního značení. Pokutu od policistů dostali také tři neukáznění chodci, kteří vstoupili na železniční přejezd v době, kdy je to zakázáno.

Auto není trezor
Šumperk - Ve čtvrtek 4. února po poledni, v době od 12:45 do 13:30 hodin, se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla odstaveného na parkovišti u hřbitova v Šumperku. Pachatel rozbil skleněnou výplň dveří k zavazadlovému prostoru. Zde pak odcizil kabelku, ve které byla peněženka s menší hotovostí, osobní doklady, platební karty, mobilní telefon a další osobní věci. Majitelka škodu odcizením věcí předběžně vyčíslila na asi 5 tisíc korun a škodu na rozbitých dveřích na asi 15 tisíc korun.

Řídil přes zákaz, navíc pod vlivem drog

Hanušovice - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 34letý muž z Hanušovic. V úterý 2. února večer byl muž jako řidič osobního motorového vozidla v Rapotíně zastaven a kontrolován hlídkou policie. Policisté u řidiče provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na cannabis a amfetaminy/metamfetaminy. Řidič se na výzvu podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Policisté navíc zjistili, že muž má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Nehoda omezila provoz na dálnici
Loštice - V úterý 2. února kolem poledne došlo na dálnici mezi Olomoucí a Mohelnicí, v katastru obce Loštice, k dopravní nehodě. Řidič, 32letý muž z Uherskohradišťska, jel s vozidlem značky Fiat Dobló v levém jízdním pruhu ve směru od Olomouce na Mohelnici. Ze zatím přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení vozidla, přejel do pravého jízdního pruhu, kde v té době jelo nákladní vozidlo značky VW Transporter. Fiat narazil přední částí do zadní části transporteru, který se tímto dostal do smyku a vyjel zcela mimo vozovku, kde se převrátil na střechu a zachytil se o vzrostlé stromy. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Při nehodě utrpěl řidič transporteru zranění, se kterým byl letecky transportován do nemocnice v Olomouci. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 290 tisíc korun, z toho 50 tisíc na fiatu, 60 tisíc na transporteru, 170 tisíc na nákladu převáženém v transporteru a 10 tisíc korun na stromech. Okolnosti nehody, míra zavinění a rozsah zranění jsou předmětem dalšího šetření. Provoz v tomto úseku dálnice byl na několik hodin omezen. 

Přecházela po přechodu, auto jí přejelo nohu
Šumperk - V pondělí 1. února kolem sedmnácté hodiny přecházela 69letá chodkyně ulici Temenickou v Šumperku. Žena šla po přechodu pro chodce ve směru od prodejny Hruška k ulici Čajkovského. Zatím nezjištěný řidič v nezjištěném vozidle patrně chodkyni přehlédl a po najetí na přechod jí přejel přes nárt pravé nohy, přičemž žena upadla na silnici. Řidič vozidla na místě zastavil a nabídl jí pomoc a odvoz do nemocnice. Ta mu sdělila, že je v pořádku, že nikam odvézt nechce, a pokračovala dál v cestě domů. Tentýž den večer jí však noha začala bolet a otékat, takže druhý den musela vyhledat lékařské ošetření. Seniorka při nehodě utrpěla zranění bez nutnosti hospitalizace s dosud neupřesněnou dobou léčení. Nehoda byla na policii oznámena dodatečně, a to ve středu 3. února. Podle chodkyně se jednalo o větší patrně terénní vozidlo tmavé barvy. K popisu řidiče se nedokázala vyjádřit. Policie proto žádá řidiče a také případné svědky nehody, aby se přihlásili osobně na dopravním inspektorátu v budově Územního odboru Policie ČR Šumperk na ulici Havlíčkově číslo 8 nebo telefonicky na lince 158.

Havaroval při předjíždění
Dlouhomilov - V neděli 31. ledna krátce po čtrnácté hodině havarovalo mezi obcemi Dlouhomilov a Brníčko osobní motorové vozidlo značky Mitsubishi Carisma, které řídil 43letý muž ze Zábřeha. Řidič jel od Dlouhomilova na Brníčko. Na přímém úseku silnice začal předjíždět před ním jedoucí vozidlo. Při manévru vyjel levými koly mimo silnici na nezpevněnou krajnici. Chtěl se vrátit zpět na komunikaci, přičemž dostal smyk, který nezvládl, a vyjel zcela mimo vozovku, kde narazil přední částí vozidla do stromu. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno o několik metrů dál, kde zůstalo ležet na boku. Ke střetu s předjížděným vozidlem nedošlo. Při havárii nebyl nikdo zraněn. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslená na 40 tisíc korun a na stromu na tisíc korun. Policisté nehodu na místě vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 500 korun. 


Řídil pod vlivem
Hanušovice - Podezřelým za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 35letý muž z Hanušovic. Mladého muže jako řidiče motorového vozidla v sobotu 30. ledna dopoledne v Hanušovicích zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek, a to 1,73 promile. Opakovanou zkouškou byla naměřena hodnota 1,68 promile alkoholu v dechu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zaměřili se na řidiče
Šumperk - V noci na sobotu 30. ledna proběhla v okrese Šumperk dopravně bezpečnostní akce. Do akce bylo nasazeno 44 policistů, kteří zkontrolovali celkem 417 vozidel a zjistili 33 přestupků. V pěti případech se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti, ve čtrnácti případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, v devíti případech nebyl řidič nebo spolujezdec připoután bezpečnostním pásem, ve čtyřech případech nepředložil řidič všechny doklady potřebné k řízení vozidla. Ve dvou případech měli řidiči pozitivní orientační dechovou zkoušku na alkohol, přičemž u jednoho řidiče se jednalo o přestupek, který bude řešit příslušný správní orgán. Druhý řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ukradl telefony z vitríny
Šumperk - Někdy v době od 11. do 28. ledna odcizil neznámý pachatel v prodejně na ulici Slovanské v Šumperku dva mobilní telefony značky Samsung Galaxy. Pachateli se podařilo telefony vzít v nestřeženém okamžiku z nedostatečně zajištěné výstavní vitríny. Poškozená společnost škodu vyčíslila na bezmála 10 tisíc korun.

Nemá telefon, ani peníze

Šumperk - Obětí podvodníka se patrně stal 33letý muž ze Šumperka. Muž začátkem září loňského roku zareagoval na nabídku prodeje mobilních telefonů značky Apple iPhone 5S zveřejněnou na internetovém aukčním portále. S prodávajícím komunikoval prostřednictvím e-mailu. Prodejce přislíbil dodání mobilního telefonu do 30 dnů od uhrazení kupní ceny. Muž tedy podle instrukcí zaplatil požadovanou částku. Do současné doby však nemá ani telefon, ani peníze, a obrátil se proto na policii. Škodu vyčíslil na více jak 9 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.