ZPRÁVY

Z policejní linky - 5. týden

3. února 2014, 09:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
 • Pachatel ukradl šperky za 100 tisíc korun
 • Firma je bez notebooku, tiskárny i projektoru
 • Nadýchal 2, 09 promile
 • Odcizil alkohol a cigarety
 • Z domova důchodců odcizil tiskárnu
 • Oznámené úmrtí
 • Vnikl do garáže
 • Při zásobování byl vykraden
 • Z garáže odcizil škodovku
 • Byla napadena psem, skončila v nemocnici
 • Výstřel v prodejně z nedbalosti
 • Srazila pětiletého chlapce

Pachatel ukradl šperky za 100 tisíc korun
Mohelnicko - Ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se v pátek 31. ledna ve večerních hodinách vloupal do rodinného domu v malé obci na Mohelnicku. Do domu vnikl po poškození jednoho z oken, dům prohledal a následně z jedné z místností odcizil šperkovnici s několika kusy šperky, které si poškozená vyčíslila na 100 tisíc korun a z další místnosti pak 4 platební karty. Majitelce způsobil škodu odcizením za 100 tisíc, poškozením okna za 5 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za výše uvedené trestné činy hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Firma je bez notebooku, tiskárny i projektoru
Šumperk - Škodu předběžně za 20 tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který z 31. ledna na 1. února po poškození vstupních dveří vloupal do jednoho z objektů na ulici gen. Svobody v Šumperku. Z jedné z místností odcizil projektor, notebook a tiskárnu. Škoda odcizením byla předběžně vyčíslena na 18 tisíc korun, poškozením na 2 tisíce korun.

Nadýchal 2, 09 promile
Zábřeh - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 42letý muž ze Zábřežska, který byl dne 30. ledna po patnácté hodině na ulici Postřelmovská v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Renault Laguna. U muže byla provedena dechová zkouška s výsledkem měření 2, 09 promile alkoholu v dechu. Řidiči byla zakázána další jízda, zadržen řidičský průkaz, a byl předvolán následující den na policii k podání vysvětlení.

Odcizil alkohol a cigarety
Mohelnice - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. 1. do 29. 1. 2014 na ulici Zábřežské v Mohelnici vnikl nezjištěným způsobem do prodejny. Z objektu následně odcizil alkoholické, nealkoholické nápoje a cigarety. Celkově tak způsobil škodu kolem 306300 Kč.

Z domova důchodců odcizil tiskárnu
Šumperk - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 29. do 30. ledna na ulici U Sanatoria v Šumperku vnikl do budovy domova důchodců, kde z žehlící místnosti odcizil tiskárnu neboli tak zvaný štítkovací stroj. Celkově tak způsobil škodu 14 tisíc korun.

Oznámené úmrtí
Šumperk - Ve středu 29. ledna v ranních hodinách na ulici Zemědělské v Šumperku v kůlně, kterou obývají osoby bez domova, došlo k úmrtí 67letého muže ze Šumperka. Přivolaný lékař nezjistil cizí zavinění a ve věci byla nařízena zdravotní pitva.

Vnikl do garáže
Sobotín - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který 29. ledna vnikl bez použití násilí do garáže v obci Sobotín. Z objektu odcizil chladící a výčepní zařízení na pivo, svářečku na plast s příslušenstvím, vrtací kladivo a akuvrtačku. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 10 tisíc korun

Při zásobování byl vykraden
Bílá Lhota - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který 28. ledna v dopoledních hodinách v obci Bílá Lhota část Řimice odcizil z nákladového prostoru vozidla Iveco kartonovou krabici s cigaretami a cukrovinkami. Pachatel se daného jednání dopustil v době, kdy řidič zásoboval místní obchod. Celkově byla způsobena škoda bezmála 31 tisíc korun.

Z garáže odcizil škodovku
Zábřeh - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době do 24. do 27. ledna na ulici U Dráhy v Zábřehu po překonání zámku vnikl do garáže. Z objektu následně odcizil zde zaparkované vozidlo Škoda Fábia, kdy majitel ponechal klíče v zapalování. Celkově tak způsobil škodu kolem 120 tisíc korun.

Byla napadena psem, skončila v nemocnici
Zábřežsko - Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 18letý majitel německého ovčáka ze Zábřežska. Ten neučinil dostatečná opatření proti úniku svého psa, která mu vyplývají ze zákona. Pes přeskočil 80 centimetrový plot a na ulici napadl 66letou ženu, které způsobil zranění s předběžnou dobou léčení šesti týdnů. Za tento čin může být majitel potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Výstřel v prodejně z nedbalosti
Šumperk
- Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 47letý muž ze Šumperka, který jako prodavač předváděl zákazníkovi zbraň. Z důvodu neodborné manipulace došlo k výstřelu, kdy střela proletěla oknem a zasáhla do pravého stehna ženu, která v daný okamžik projížděla ve vozidle kolem prodejny. Žena se zraněním doposud v léčení. Celý případ byl zprvopočátku šetřen v rovině přestupku na úseku zákona O zbraních a střelivu. Za tento čin může být podezřelý potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Srazila pětiletého chlapce
Loučná nad Desnou - Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelá 24letá žena cizí státní příslušnosti, která dne 24. ledna po jedenácté hodině na sjezdovce Ski areálu Přemyslov v Loučné na Desnou neúmyslně narazila při jízdě na monoski do 5letého chlapce z Olomouce. Při střetu způsobila chlapci zlomeninu pravé stehenní kosti, se kterou byl hospitalizován v nemocnici v Šumperku. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.3.2014 14:11
Titulek: Bez titulku
Autor: Mr. Funny ONE
123
121
Možná byl ten pes jen deprimovaný ze svých granulí :D pro psa teĎ doporučuji jedině granule guabi natural, schválně se podívejte na https://www.caskrmeni.cz/guabi-natural.html
Reagovat
Datum: 15.3.2014 18:32
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Reklama
120
134
A pro teho prodavače máte jaké čarostřelecké granule?
Reagovat