ZPRÁVY

Z policejní linky - 5. týden

3. února 2014, 09:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
 • Pachatel ukradl šperky za 100 tisíc korun
 • Firma je bez notebooku, tiskárny i projektoru
 • Nadýchal 2, 09 promile
 • Odcizil alkohol a cigarety
 • Z domova důchodců odcizil tiskárnu
 • Oznámené úmrtí
 • Vnikl do garáže
 • Při zásobování byl vykraden
 • Z garáže odcizil škodovku
 • Byla napadena psem, skončila v nemocnici
 • Výstřel v prodejně z nedbalosti
 • Srazila pětiletého chlapce

Pachatel ukradl šperky za 100 tisíc korun
Mohelnicko - Ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se v pátek 31. ledna ve večerních hodinách vloupal do rodinného domu v malé obci na Mohelnicku. Do domu vnikl po poškození jednoho z oken, dům prohledal a následně z jedné z místností odcizil šperkovnici s několika kusy šperky, které si poškozená vyčíslila na 100 tisíc korun a z další místnosti pak 4 platební karty. Majitelce způsobil škodu odcizením za 100 tisíc, poškozením okna za 5 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za výše uvedené trestné činy hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Firma je bez notebooku, tiskárny i projektoru
Šumperk - Škodu předběžně za 20 tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který z 31. ledna na 1. února po poškození vstupních dveří vloupal do jednoho z objektů na ulici gen. Svobody v Šumperku. Z jedné z místností odcizil projektor, notebook a tiskárnu. Škoda odcizením byla předběžně vyčíslena na 18 tisíc korun, poškozením na 2 tisíce korun.

Nadýchal 2, 09 promile
Zábřeh - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 42letý muž ze Zábřežska, který byl dne 30. ledna po patnácté hodině na ulici Postřelmovská v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Renault Laguna. U muže byla provedena dechová zkouška s výsledkem měření 2, 09 promile alkoholu v dechu. Řidiči byla zakázána další jízda, zadržen řidičský průkaz, a byl předvolán následující den na policii k podání vysvětlení.

Odcizil alkohol a cigarety
Mohelnice - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. 1. do 29. 1. 2014 na ulici Zábřežské v Mohelnici vnikl nezjištěným způsobem do prodejny. Z objektu následně odcizil alkoholické, nealkoholické nápoje a cigarety. Celkově tak způsobil škodu kolem 306300 Kč.

Z domova důchodců odcizil tiskárnu
Šumperk - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 29. do 30. ledna na ulici U Sanatoria v Šumperku vnikl do budovy domova důchodců, kde z žehlící místnosti odcizil tiskárnu neboli tak zvaný štítkovací stroj. Celkově tak způsobil škodu 14 tisíc korun.

Oznámené úmrtí
Šumperk - Ve středu 29. ledna v ranních hodinách na ulici Zemědělské v Šumperku v kůlně, kterou obývají osoby bez domova, došlo k úmrtí 67letého muže ze Šumperka. Přivolaný lékař nezjistil cizí zavinění a ve věci byla nařízena zdravotní pitva.

Vnikl do garáže
Sobotín - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který 29. ledna vnikl bez použití násilí do garáže v obci Sobotín. Z objektu odcizil chladící a výčepní zařízení na pivo, svářečku na plast s příslušenstvím, vrtací kladivo a akuvrtačku. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 10 tisíc korun

Při zásobování byl vykraden
Bílá Lhota - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který 28. ledna v dopoledních hodinách v obci Bílá Lhota část Řimice odcizil z nákladového prostoru vozidla Iveco kartonovou krabici s cigaretami a cukrovinkami. Pachatel se daného jednání dopustil v době, kdy řidič zásoboval místní obchod. Celkově byla způsobena škoda bezmála 31 tisíc korun.

Z garáže odcizil škodovku
Zábřeh - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době do 24. do 27. ledna na ulici U Dráhy v Zábřehu po překonání zámku vnikl do garáže. Z objektu následně odcizil zde zaparkované vozidlo Škoda Fábia, kdy majitel ponechal klíče v zapalování. Celkově tak způsobil škodu kolem 120 tisíc korun.

Byla napadena psem, skončila v nemocnici
Zábřežsko - Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 18letý majitel německého ovčáka ze Zábřežska. Ten neučinil dostatečná opatření proti úniku svého psa, která mu vyplývají ze zákona. Pes přeskočil 80 centimetrový plot a na ulici napadl 66letou ženu, které způsobil zranění s předběžnou dobou léčení šesti týdnů. Za tento čin může být majitel potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Výstřel v prodejně z nedbalosti
Šumperk
- Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 47letý muž ze Šumperka, který jako prodavač předváděl zákazníkovi zbraň. Z důvodu neodborné manipulace došlo k výstřelu, kdy střela proletěla oknem a zasáhla do pravého stehna ženu, která v daný okamžik projížděla ve vozidle kolem prodejny. Žena se zraněním doposud v léčení. Celý případ byl zprvopočátku šetřen v rovině přestupku na úseku zákona O zbraních a střelivu. Za tento čin může být podezřelý potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Srazila pětiletého chlapce
Loučná nad Desnou - Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelá 24letá žena cizí státní příslušnosti, která dne 24. ledna po jedenácté hodině na sjezdovce Ski areálu Přemyslov v Loučné na Desnou neúmyslně narazila při jízdě na monoski do 5letého chlapce z Olomouce. Při střetu způsobila chlapci zlomeninu pravé stehenní kosti, se kterou byl hospitalizován v nemocnici v Šumperku. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.3.2014 14:11
Titulek: Bez titulku
Autor: Mr. Funny ONE
122
119
Možná byl ten pes jen deprimovaný ze svých granulí :D pro psa teĎ doporučuji jedině granule guabi natural, schválně se podívejte na https://www.caskrmeni.cz/guabi-natural.html
Reagovat
Datum: 15.3.2014 18:32
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Reklama
120
133
A pro teho prodavače máte jaké čarostřelecké granule?
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).