ZPRÁVY

Z policejní linky – 5. týden

29. ledna 2013, 13:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 5. týden
 • Ukradl faktury
 • Řádila na plese
 • Policie chytila naftového upíra
 • Nepřišli na kafe
 • Ujel v bavoráku i s autoplachtou
 • Ukradl faktury

  Šumperk
  – Peníze, cigarety a kupodivu i faktury odnesl dosud neznámý zloděj z restaurace Sokolovna v ulici Temenická v Šumperku. Dovnitř se vloupal v neděli ráno oknem. Uvnitř vypáčil dva šuplíky, odkud ukradl nezjištěné množství cigaret a peněz spolu s fakturami za dodané zboží. Na poškozených věcech způsobil škodu dosahující 45 tisíc korun, na odcizených věcech zatím ztráta nebyla vyčíslena. Pachatel je podezřelý z trestných činů krádež vloupáním a poškození cizí věci.


  Řádila na plese

  Hanušovice – Letošního plesu v kulturním domě v Hanušovicích bude zřejmě litovat 47letá žena, která je podezřelá z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. V sobotu kolem druhé hodiny ranní totiž strhla z krku 29letého muže fotoaparát a udeřila jím o sloup. Muži navíc sebrala brýle, které hodila na zem. Způsobila tak škodu zhruba za osm a půl tisíce korun.


  Policie chytila naftového upíra

  Nový Malín – Z krádeže čtyřiceti litrů motorové nafty je podezřelý jednatřicetiletý muž z Nového Malína. Ve středu odpoledne se vkradl do areálu firmy Metalšrot v Jesenické ulici v Šumperku, kde se vloupal do nádrže zaparkovaného nákladního vozidla, odkud odsál pohonnou hmotu. Měl však smůlu, protože ho policisté přistihli přímo při činu. Podezřelého zadrželi a umístili ho do cely. Vykutálený chmaták způsobil svým jednáním škodu za dva tisíce korun. Policie případ dále šetří, protože není vyloučeno, že se muž tohoto jednání dopustil již dříve.


  Nepřišli na kafe

  Šumperk – Přilepšit si o necelých dvě stě korun se rozhodli dva muži z Ostravy. Ve středu okolo sedmé hodiny večer se v areálu Šumperské nemocnice vloupali do kávového automatu, když vypáčili odkapávací mřížku. Z přístroje sebrali 170 korun, přičemž škoda na nápojovém automatu činí 1500 korun. Oba muži jsou nyní podezřelí z trestného činu krádež. Jeden z nich byl přitom v posledních třech letech za obdobné jednání již stíhán.


  Ujel v bavoráku i s autoplachtou


  Rapotín – Luxusního bavoráka si přivlastnil neznámý pachatel, který se v noci ze středy na čtvrtek vloupal do autobazaru v Rapotíně. Odstranil zámek ze vstupní brány, vyhlédl si BMW a ujel i s plachtou, pod níž bylo přikryto. Auto v době krádeže ještě nemělo přidělené registrační číslo. Majitel bazaru vyčíslil škodu na čtvrt milionu korun. Zloději hrozí po dopadení obvinění z trestného činu krádež vloupáním.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

   

  ZA KULTUROU ZADARMO


  Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

  A) Lukáš Hejlík
  B) Ondřej Sokol
  C) Pavel Liška

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).