ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 49. týden

9. prosince 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 49. týden
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Vloupání do garáže
 • Vozidlo skončilo v potoku
 • Srážka se zvířetem
 • Vykradená garáž
 • Sražená chodkyně
 • Alkohol za volantem
 • Podvodník na internetu
 • Zmizela měď a autobaterie
 • Na mokré vozovce dostal smyk
 • Ledovka potrápila řidiče
 • Zabydlel se v cizí chatě
 • Obezřetnost v předvánočním období se vyplatí

Řídil pod vlivem alkoholu
Bludov – Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 21letý mladík ze Šumperska. V pátek 7. prosince po půlnoci policejní hlídka zastavila a kontrolovala mladého řidiče motorového vozidla. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek, a to 1,51 promile alkoholu v dechu.

Vloupání do garáže
Crhov – Neznámý pachatel vyloupil garáž. Někdy v době od 1. do 7. prosince vnikl lupič do garáže v obci Crhov. Ke vstupu do objektu zjevně nepoužil násilí. Z garáže potom odcizil dvě motorové pily, úhlovou brusku, křovinořez a další věci. Majitel škodu předběžně odhadl na více jak 30 tisíc korun.

Vozidlo skončilo v potoku
Petrov nad Desnou – Jízda řidiče skončila pádem do potoka. Ve čtvrtek 6. prosince o půl desáté večer nepřizpůsobil 31letý řidič vozu Škoda Fabia rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povětrnostním podmínkám a dopravně technickému stavu komunikace. Při najíždění do pravotočivé zatáčky dostal na kluzkém povrchu smyk, vyjel mimo silnici, porazil svislou dopravní značku vyznačující začátek obce Petrov nad Desnou a následně vjel do koryta potoku. Havárie se obešla bez zranění. Řidič se na místě podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedl za volant pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na poškozené dopravní značce na 5 tisíc korun.


Srážka se zvířetem
Libina – Řidiči vběhl před vozidlo kůň. Ve čtvrtek 6. prosince odpoledne jel 67letý řidič vozu VW Passat Libinou, když mu náhle z pravé strany vběhl bezprostředně před vozidlo kůň. Na vzniklou situaci řidič okamžitě zareagoval brzděním, nicméně střetu se mu již nepodařilo zabránit. Kůň, který při nehodě utrpěl poranění přední končetiny, po srážce odběhl na přilehlé pole. Ke zranění řidiče naštěstí nedošlo. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Majitelce nezajištěného koně uložili policisté pokutu.


Vykradená garáž
Šumperk – Škodu předběžně vyčíslenou na více než 100 tisíc korun má na svědomí dosud neznámý pachatel. V noci na středu 5. prosince někdo vnikl do jedné z řadových garáží na ulici Jesenické v Šumperku. Majitel garáže nyní postrádá dvě úhlové brusky, aku vrtačky, samonivelační čárový laser, vibrační brusku, laserový měřič vzdálenosti, vibrační pěch a další pracovní nářadí.

Sražená chodkyně
Bludov – Policisté prověřují veškeré okolnosti dopravní nehody, při které došlo ke srážce s chodkyní. V úterý 4. prosince krátce před sedmou hodinou ráno jel 44letý řidič vozu Renault Captur po ulici Lázeňské v Bludově, ve směru od Klášterce na Šumperk. Muž přehlédl ženu jdoucí po vyznačeném přechodu pro chodce z levé strany. Došlo ke střetu vozidla s chodkyní, při kterém 52letá žena utrpěla vážná zranění. Po nehodě řidič zraněnou chodkyni ihned svým vozem přepravil k ošetření do šumperské nemocnice a následně nehodu osobně nahlásil policistům. Oba účastníci dopravní nehody se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila jejich případné ovlivnění alkoholem.


Alkohol za volantem
Rovensko – Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V úterý 4. prosince krátce před šestou hodinou odpoledne sjel 42letý řidič s vozem Fiat Ducato u obce Rovensko do hlubokého silničního příkopu, ve kterém zapadl. Při dechových zkouškách mu policisté naměřili hodnoty 2,24 a 2,14 promile alkoholu v dechu.


Podvodník na internetu
Šumpersko – Šumperští policisté se zabývají dalším případem možného podvodného jednání při nákupu zboží přes internet. Žena ze Šumperska si 25. listopadu vyhlédla na internetovém inzertním portálu inzerát nabízející prodej mobilního telefonu iPhone 7 Plus za částku 7 tisíc korun. Prostřednictvím e-mailové komunikace se s prodejcem domluvila na jeho koupi a ještě téhož dne uhradila přes internetové bankovnictví požadovanou částku. Do současné doby však telefon neobdržela, ani jí nebyly vráceny zaslané peníze a prodejce přestal komunikovat.

Zmizela měď a autobaterie
Zábřeh – Neznámý pachatel způsobil škodu za více než 16 tisíc korun. V době od 1. do 2. prosince někdo vnikl do areálu sběrných surovin v Zábřehu. Poté, co odstranil visací zámek zajišťující dveře výkupní haly, zevnitř odcizil asi sto kilogramů mědi a autobaterie. Z přilehlé kanceláře zmizel také notebook.

Na mokré vozovce dostal smyk
Palonín – Nepřizpůsobení rychlosti jízdy povětrnostním podmínkám a stavu vozovky se nevyplatilo 65letému řidiči. V pondělí 3. prosince před půl pátou ráno cestoval muž s vozem Mercedes Benz po dálnici D35 ve směru z Mohelnice na Olomouc. V katastru obce Palonín dostal s vozidlem smyk, po kterém levým bokem narazil do středových svodidel. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun, na poškozených svodidlech na 10 tisíc korun.

Ledovka potrápila řidiče
Zábřeh – Řidičům na Šumpersku zkomplikoval jízdu namrzlý povrch vozovky a došlo tak k několika dopravním nehodám. V neděli 2. prosince krátce před půl osmou ráno v Zábřehu na ulici K Vápeníkám nepřizpůsobil řidič autobusu jízdy zledovatělému povrchu silnice a narazil do zaparkovaného vozidla VW Caddy. Autobus nejprve pravou zadní částí narazil do odstaveného vozidla a následně poškodil přední část vozu o betonové obrubníky. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na autobusu byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, na odstaveném vozidle na 90 tisíc korun a na poškozených obrubních na 1 500 korun.


Leština – Další nehoda se stala téhož dne kolem šesté hodiny v podvečer mezi Leštinou a Zábřehem. Podle prvotního šetření tam 33letý řidič dostal smyk poté, co s vozem Mitsubishi Pajero přejel z vyjetých kolejí na namrzlou krajnici. Následně přejel do protisměru, kde se zadní částí vozu střetl s protijedoucím vozem Škoda Superb. Po střetu skončila obě auta v příkopu. I při této nehodě se nikomu nic nestalo. Škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun.

Zabydlel se v cizí chatě
Rapotín – Ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý zatím neznámý pachatel. V době od 29. listopadu do 1. prosince někdo po rozbití okna vnikl do rekreační chaty v Rapotíně, ve které na blíže neurčenou dobu zůstal. V rámci svého pobytu zkonzumoval čokoládové bonbóny a vypil minerálku. Majiteli chaty vznikla škoda za více než 800 korun.

Obezřetnost v předvánočním období se vyplatí
Okres – Vánoční svátky už pomalu klepou na dveře a lidé se v těchto dnech vydávají na vánoční nákupy. Často mají plnou hlavu starostí, nebo se jen nechají unést vánoční atmosférou. Takové situace nahrávají obratným zlodějům a kapsářům. Policisté proto v tomto období každoročně zvyšují hlídkovou činnost v místech nákupních center a přilehlých parkovišť a nakupující upozorňují na rizikové situace, kterých zloději neváhají využít.
Aby se předešlo různým nepříjemnostem, policisté doporučují:

 • Při nakupování věnovat pozornost svému bezprostřednímu okolí, v případě čehokoliv podezřelého ihned reagovat.
 • Nenosit u sebe větší obnos peněz v hotovosti. Tomu se lze snadno vyhnout například používáním platební karty. Pokud je nutnost mít s sebou větší částku peněz, je vhodné je nosit odděleně, nejlépe v zapínací kapse uvnitř oděvu.
 • Nenosit cenné věci pohromadě v jedné tašce či peněžence (peníze, doklady, klíče, telefon apod.).
 • Při nakupování neodkládat své osobní věci do vozíku.
 • Ve vozidle na parkovišti nenechávat viditelně odložené žádné věci. I bezcenná věc může pachatele přilákat.
 • Je-li to technicky možné, mít při nakládání nákupu do kufru ostatní dveře vozidla zamčené.
 • Na parkovištích si všímat pohybu podezřelých osob a případně věc oznámit na linku 158.
 • Nenakupovat zboží od různých prodejců (například na parkovišti před obchodním domem).

(Foto Policie ČR)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.