ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 49. týden

10. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 49. týden
 • Střet dvou vozidel
 • Podnapilá žena za volantem
 • Pěstírna konopí na Mohelnicku
 • Nevydařená krádež
 • Preventivní akce Čert a Mikuláš
 • Nehoda motorkáře
 • Pomoc při ztotožnění pachatele
 • Srážka automobilu s autobusem a koňským potahem
 • Zaměřeno na řidiče
 • Pomalovala autobusovou zastávku
 • Nákladní vůz sjel mimo komunikaci
 • Odvolání pátrání
 • Odcizené kolo

Střet dvou vozidel
Šumperk - Dvě zranění a škoda za 300 tisíc korun jsou následkem dopravní nehody v Šumperku. Ve čtvrtek 7. prosince po poledni jel 24letý řidič vozu Volvo po Jesenické směrem na Rapotín. Podle šetření se plně nevěnoval řízení. Na přímém úseku silnice vyjel do protisměru, kde se levou přední částí vozidla střetl s protijedoucím automobilem Hyundai, ve kterém jel 26letý řidič se spolujezdkyní. Tito při nehodě utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do šumperské nemocnice.


Podnapilá žena za volantem

Potůčník – Žena je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve čtvrtek 7. prosince kontrolovali policisté v Potůčníku 44letou řidičku automobilu VW Golf. Při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu 2,63 promile alkoholu v dechu. Ženě byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Pěstírna konopí na Mohelnicku

Mohelnicko - Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami na Mohelnicku. V úterý 5. prosince provedli policisté domovní prohlídku u 32letého muže. Ten podle kriminalistů pěstoval a prodával marihuanu. V průběhu prohlídky byla zajištěna pěstební technologie a sušené rostliny.


Nevydařená krádež
Zábřeh – Vedoucí prodejny chytil zloděje. Ve středu 6. prosince si 33letý muž vyhlédl v prodejně elektra v Zábřehu telefon značky Huawei v hodnotě přes 13 tisíc korun. Místo placení si však telefon vzal a dal se na útěk, ale venku jej zadržel duchapřítomný vedoucí prodejny.

Preventivní akce Čert a Mikuláš
Postřelmov – Řidiči se setkali s netradiční silniční kontrolou. V úterý 5. prosince dopoledne dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu policisté dopravního inspektorátu Šumperk, a s nimi žáci druhé a páté třídy Základní školy Postřelmov. Policisté u řidičů provedli základní kontrolu a dále je předali dětem, tedy čertům, Mikulášovi a andělům. Vzorní řidiči od nich obdrželi čoládovou figurku Mikuláše a drobný dárek, který jim děti vyrobily. Ti, co zhřešili, byli projednáni domluvou, a za daný prohřešek obdrželi čokoládovou figurku čerta s upozorněním na nápravu. Dříve, než obdrželi čokoládové figurky, museli zarecitovat básničku nebo zazpívat písničku. Reakce všech kontrolovaných byly kladné. Jejich překvapené pohledy postupně přešly v úsměv a dobrou náladu. Někteří marně vzpomínali na básničky či písničky s mikulášskou tématikou.
Tuto dopravně preventivní akci každoročně pořádá Územní odbor Policie České republiky Šumperk, ve spolupráci s Generali Pojišťovnou a.s. Cílem je seznámit děti s některými činnostmi práce dopravní policie a názorně ukázat, co je v chování účastníků silničního provozu správné, a čeho by se naopak měly vyvarovat, a také preventivní působení na samotné řidiče.
Velkým překvapením pro všechny přítomné byl moment, kdy policisté zastavili vozidlo, ve kterém řidič a spolujezdec cestovali také v přestrojení čertů.


Nehoda motorkáře
Zábřeh – V Zábřehu došlo k dopravní nehodě. V úterý 5. listopadu krátce po dvacáté hodině havaroval v Zábřehu na ulici Strejcova 30letý motocyklista. Pravděpodobně jel moc rychle a nezvládl řízení. Narazil do vozu Peugeot Partner, které které bylo zaparkované při pravém okraji vozovky. Po střetu řidič upadl na silnici, a i s motocyklem se sunul do protisměru. Motorka narazila do levé přední části zde zaparkovaného automobilu Audi. Řidič zůstal zaklíněn pod jeho předními koly. Utrpěl zranění, se kterými byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc.


Pomoc při ztotožnění pachatele
Šumperk – Šumperští policisté žádají veřejnost o pomoc při identifikaci pachatele. V pátek 1. prosince před jedenáctou hodinou v noci vešel muž maskovaný kšiltem a kapucí na hlavě, oblečený do šedé bundy a zelených pracovních kalhot, do provozovny čerpací stanice MOL na ulici Jesenická. Pod pohrůžkou násilí po obsluze vyžadoval vydání finanční hotovosti a cigaret. Lup si v rychlosti naházel do připravené igelitové tašky a z místa činu odešel neznámo kam.
Policie žádá případné svědky a občany, kteří by pachatele na poznali, nebo disponují jakoukoliv informací, která by mohla přispět ke zjištění jeho totožnosti, aby to oznámili na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
Srážka automobilu s autobusem a koňským potahem

Loštice – Na silnici II. Třídy došlo ke kuriózní dopravní nehodě. V úterý 5. prosince po čtvrté hodině odpoledne jela 40letá řidička automobilu VW Vento po silnici mezi Lošticemi a Mohelnicí. i II. třídy č. 635 v úseku mezi obcemi Loštice a Mohelnice. Ve směru od Loštic, v těsné blízkosti za vrcholem mírného stoupání, před sebou zpozorovala nedostatečně osvětlený koňský potah. Žena začala prudce brzdit, ale na mokré silnici dostala smyk. Přední částí vozidla vyjela vlevo, kde se bočně střetla s právě projíždějícím autobusem. Od toho se odrazila a narazila do zadní části koňského potahu. Při nehodě utrpěla zranění 68letá spolujezdkyně řidičky. Ovlivnění alkoholem bylo u řidičů i vozky vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 40 tisíc korun, na autobusu na částku 70 tisíc korun a na koňském potahu na částku 2 tisíce korun.


Zaměřeno na řidiče
Zábřežsko, Mohelnicko – Četné silniční kontroly na Zábřežsku a Mohelnicku. Během pondělí 4. prosince proběhlo dopravně bezpečnostní opatření. Policisté se zaměřili především na nekázeň řidičů a požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových i nemotorových vozidel. Zkontrolovali celkem 56 vozidel a zjistili 15 přestupků, které vyřešili na místě. Prohřešky řidičů spočívaly především v porušení povinnosti být při jízdě připoután bezpečnostním pásem, jízdě bez předepsaných dokladů, špatném technickém stavu vozidla nebo nedodržení stanoveného osvětlení.

Pomalovala autobusovou zastávku
Šumperk – Žena je podezřelá ze spáchání přečinu poškození cizí věci. V pondělí 4. prosince pomalovala 38letá žena zeleným fixem vnitřní stěnu zastávky městské hromadné dopravy.

Nákladní vůz sjel mimo komunikaci
Osikov – Počasí komplikovalo dopravu. V pondělí 4. prosince jel 57letý řidič s nákladním vozidlem značky Man. Při průjezdu Osikovem dostal smyk, který nezvládl a s vozem sjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval v zasněženém svahu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Ovlivnění řidiče alkoholickými nápoji vyloučila provedená dechová zkouška. Škoda na náklaďáku byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun.


Odvolání pátrání
Šumperk – Pohřešovaná Veronika Dostálová se našla. Díky uveřejnění žádosti v hromadných sdělovacích prostředcích policii kontaktovala žena, která uvedla poznatek k současnému pobytu dívky. Policisté ji živou a zdravou našli v neděli 4. prosince odpoledne. Následně ji předali do péče babičky.

Odcizené kolo
Mohelnice – V Mohelnici zmizelo další kolo. V blíže nezjištěné době od 11. listopadu do 1. prosince vnikl dosud nezjištěný pachatel do sklepních prostor bytového domu v Mohelnici. Poté, co odstranil visací zámek z petlice na sklepní kóji, odcizil dámské trekingové jízdní kolo značky Author. Jeho majitelce způsobil škodu přes 10 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.