ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 49. týden

11. prosince 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 49. týden
 • Z chalupy vzal svíčky a alkohol
 • Příčinou požáru byla nedbalost nebo úmysl
 • Auto není trezor
 • Ani po roce kotel nemají
 • Vloupal se do auta
 • Krádež stroje
 • V baru odcizil mobilní telefon
 • Odjel s autobusem
 • Výzva pro svědky nehody
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Preventivní akce Mikuláš nebo Čert

 Z chalupy vzal svíčky a alkohol
Ruda nad Moravou – Neznámý pachatel se v době od 6. do 10. prosince do rekreační chalupy v obci Ruda nad Moravou, část Hostice. Z objektu odcizil 13 svící, 6 lahvových piv, 6 litrových lahví vína a ozdobnou láhev s 1,5 litrem červeného vína. Majitel škodu odhadl na tisíc korun.

Příčinou požáru byla nedbalost nebo úmysl

Bohdíkov – V Bohdíkově došlo v noci na sobotu 10. prosince k zahoření střešní části neobydleného domu. Šetřením a ohledáním místa nebyla jednoznačně stanovena příčina požáru. Vyšetřovatel hasičů vyloučil jako příčinu požáru technickou závadu. Požár tak vznikl patrně v důsledku nedbalostního nebo úmyslného jednání zatím neznámé osoby. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Auto není trezor

Mohelnice – Neznámý pachatel se ve čtvrtek 8. prosince vloupal do osobního motorového vozidla značky Toyota, které stálo na parkovišti u jedné z restaurací v Mohelnici. Pachatel využil asi dvaceti minut, během kterých byl vůz bez dozoru. Rozbil sklo ve dveřích u řidiče a z interiéru odcizil mobilní telefon a tašku s písemnostmi, dioptrickými brýlemi a firemním razítkem. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na asi 15 tisíc korun.
Zábřeh - Věci odložené ve vozidle ukradl také neznámý pachatel večer v Zábřehu. Ke krádeži došlo během hodiny, kterou majitel vozu trávil v místním bazénu. Svůj automobil nechal odstavený na parkovišti a uvnitř měl notebook a kufřík. Když se vrátil, byly věci pryč. Majitel škodu předběžně odhadl na asi 4 tisíce korun.

Ani po roce kotel nemají
Šumpersko - Na podvodníka patrně narazil manželský pár ze Šumperska. V prosinci loňského roku předali manželé 43letému muži z Olomoucka hotovost ve výši 50 tisíc korun jako zálohu na nákup a instalaci kotle na tuhá paliva. Práce měly být dokončené v době dvou až tří měsíců. Muž ale kotel nedodal, práce nezapočal a zálohu nevrátil. S poškozenými nekomunikuje. Ti celou věc téměř po roce oznámili na policii. Ve věci byly dne 8. prosince zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Vloupal se do auta
Zábřeh - Neznámý pachatel se v době od 5. do 6. prosince na volně přístupném parkovišti na ulici Olomoucká v Zábřehu vloupal do zaparkovaného uzamčeného vozidla Škoda Superb, ze kterého odcizil autorádio s navigací a DVD přehrávačem v celkové hodnotě přibližně 50 tisíc korun. Ze sedadla pak odcizil čistič skel v hodnotě téměř 10 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže.

Krádež stroje
Krchleby - Neznámý pachatel se v době od 4. do 5. prosince vloupal v areálu společnosti do maringotky, ze které odcizil dvě motorové pily a rozbrušovačku. Z haly firmy pak odcizil pracovní samojízdný stroj Caterpillar v hodnotě přibližně 1,5 milionu korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže.

V baru odcizil mobilní telefon
Mohelnice - Neznámý pachatel dne 8. prosince krátce po půlnoci odcizil v baru na ulici Nádražní v Mohelnici mobilní telefon, který jeho majitel ponechal volně odložený na baru. Způsobená škoda činí přibližně 18 tisíc korun.

Odjel s autobusem
Nový Malín - Neznámý pachatel ve středu 7. prosince v ranních hodinách vnikl do odstaveného autobusu, ve kterém zůstaly klíče v zapalování. S autobusem následně odjel do Libiny a zpět do Nového Malína, kde autobus ponechal. Cestou způsobil dopravní nehodu, kdy byla vyčíslena škoda na autobusu přibližně 250 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin neoprávněné užívání cizí věci.

Výzva pro svědky nehody
Bludov - Ve čtvrtek 1. prosince před šestou hodinou večerní došlo na silnici mezi obcemi Bludov a Klášterec k dopravní nehodě. Projíždějící doposud nezjištěné vozidlo přejelo osobu, která zůstala ležet na vozovce. Vozidlo poté z místa ujelo. Šumperští kriminalisté proto nyní žádají o pomoc svědky nehody, kteří se k události mohou přihlásit na kterémkoliv oddělení Policie České republiky nebo na bezplatnou linku 158. 


Řídil pod vlivem alkoholu
Libina - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 30letý muž z Libiny. V pondělí 5. prosince odbbočovala 24letá řidička vozidla VW Golf z hlavní komunikace na odstavnou plochu a nedala přednost protijedoucímu vozidlu Fiat. Následně došlo ke střetu vozidel. Po nehodě řidič fiatu z místa nehody odešel domů. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. U řidiče druhého vozidla byla orientační dechová zkouška na alkohol pozitivní s výsledkem 2,72 promile alkoholu v dechu. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn.


Preventivní akce Mikuláš nebo Čert
Bludov - V pondělí 5. prosince od půl desáté dopoledne proběhla u základní školy v Bludově již tradiční preventivně bezpečnostní akce „Mikuláš nebo čert“. Cílem této akce je seznámit děti s některými činnostmi dopravní policie, s nimiž přicházejí, jako účastníci silničního provozu, přímo nebo nepřímo do styku. Předat jim informace o tom, co je správně a co chybné v chování účastníků silničního provozu a k jakým následkům by jejich chybná jednání mohla vést.
Tentokrát policisté zastavovali řidiče a prováděli u nich nejen základní kontrolu, ale také měřili rychlost. Kontrolované řidiče následně předali dětem, které byly přestrojeny za Mikuláše, čerty a anděly, aby pod vedením a dohledem policistů poděkovaly těm řidičům, kteří při kontrole měli vše v pořádku a respektovali pravidla silničního provozu. V takovém případě řidiči obdrželi čokoládovou figurku Mikuláše. Při drobných nedostatcích zjištěných policisty při kontrole byli řidiči projednáni domluvou, a za daný prohřešek obdrželi od dětí čokoládovou figurku čerta s upozorněním na nápravu. Dříve než řidiči obdrželi čokoládové figurky, museli dětem zarecitovat básničku, popřípadě zazpívat.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).