ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 48. týden

2. prosince 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 48. týden
 • Alkohol za volant nepatří
 • Šla tančit a přišla o telefon
 • S vozem přejel do protisměru
 • Střet vlaku s automobilem
 • Kudy šel, tudy kradl
 • Skončil na záchytné stanici
 • Vzal, co mu nepatřilo
 • Pád ze žebříku
 • Senior havaroval
 • Srážka s cyklistkou
 • Alkohol za volantem
 • Poškrábaný automobil

Alkohol za volant nepatří
Šumperk – Policisté narazili na řidiče pod vlivem alkoholu. V sobotu 1. prosince v pět hodin ráno zastavili policisté v Šumperku na ulici Husitské řidiče vozidla Citroen Berlingo. 23letý mladík se při kontrole podrobil orientačním dechovým zkouškám na alkohol, které byly pozitivní. Nadýchal 1,21 promile alkoholu v dechu.

Šla tančit a přišla o telefon
Šumperk – Návštěva diskotéky stála ženu telefon. V pátek 30. listopadu navštívila 28letá žena diskotéku v Šumperku. Kolem třetí hodiny následujícího dne zjistila, že jí někdo odcizil ze stolu u tanečního parketu mobilní telefon za 11 tisíc korun.

S vozem přejel do protisměru
Zvole – Vážná dopravní nehoda si vyžádala zásah všech složek integrovaného záchranného systému. Ve čtvrtek 29. listopadu po šesté hodině odpolední došlo na silnici I. třídy v úseku obchvatu obce Zvole k dopravní nehodě. Podle prvotního šetření tam 53letý řidič s vozem Renault Master, jedoucí ve směru na Zábřeh, přejel do protisměrné části komunikace, kde se čelně střetl s vozem Škoda Octavia. Za jeho volantem seděla mladá řidička, která při střetu utrpěla vážná zranění. Po prvotním ošetření byla záchrannou službou převezena k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Řidič dodávkového vozidla se na místě podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. U zraněné řidičky byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun. Z důvodu prováděného šetření byla silnice v místě nehody v obou směrech uzavřena. K plnému obnovení provozu došlo krátce po jedenácté hodině v noci.


Střet vlaku s automobilem
Vikýřovice – Řidička vjela na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak. Ve čtvrtek 29. listopadu odpoledne jela 68letá žena z Vikýřovic směrem na Hraběšice. Na železničním přejezdu ve Vikýřovicích z prozatím přesně nezjištěných příčin nerespektovala červený signál světelné signalizace doplněný o zvukovou výstrahu a s vozem Škoda Felicia najela ke kolejišti v době, kdy místem ve směru projížděl osobní motorový vlak. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. V době nehody ve vlaku cestovalo třináct cestujících, kterým byla zajištěna náhradní přeprava. Jak řidička, tak strojvedoucí, se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na lokomotivě na 100 tisíc korun a na světelném signalizačním zařízení přejezdu na 20 tisíc korun.


Kudy šel, tudy kradl
Šumperk – Sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže se nevyhnul 43letý muž z Olomoucka. V pondělí 26. listopadu při své procházce Šumperkem navštívil několik prodejen a téměř z každé si něco odnesl. Z provedeného šetření vyplynulo, že z prodejny kožené galanterie zmizela pánská peněženka a batoh, z lékárny si měl odnést šampón, z drogérie a elektra holicí strojky, ze sportu výbavu na jízdní kolo a z prodejny výpočetní techniky notebook a datový kabel. Jeho zájmu neuniklo ani jízdní kolo značky Scud zajištěné před jednou z prodejen lankovým zámkem. Odcizené jízdní kolo si pak uschoval k pozdějšímu vyzvednutí v nedalekém křoví. Odcizením uvedených věcí měl způsobit škodu za více než 16 tisíc korun. Díky záznamům z kamer se policistům podařilo muže ještě téhož dne v ulicích Šumperka zadržet, a to i s odcizeným zbožím.

Skončil na záchytné stanici
Šumpersko – Muž, který nebyl schopen kontrolovat své chování v opilosti, skončil na protialkoholní záchytné stanici. V úterý 27. listopadu po sedmé hodině vpodvěčer obtěžoval 40letý muž svým hlučným projevem a vulgárními nadávkami v malé obci na Šumpersku sousedy. Vzhledem k tomu, že rušil veřejný pořádek i po příjezdu přivolaných policistů a nedbal jejich výzvy, aby svého protiprávního jednání zanechal, přistoupili policisté k jeho zajištění. Při orientační dechové zkoušce muž nadýchal téměř 3,5 promile alkoholu v dechu.

Vzal, co mu nepatřilo
Zábřežsko – Ze spáchání přečinu krádeže je důvodně podezřelý muž z Jihlavska. 40letý muž měl z domu na Zábřežsku, ve kterém byl ubytován, někdy v době od 24. do 26. listopadu odcizit televizor značky LG a okružní pilu značky Makita. Svým jednáním majiteli odcizených věcí způsobil škodu za 31 tisíc korun.

Pád ze žebříku
Rohle – V Rohli došlo k pracovnímu úrazu. V pondělí 26. listopadu přijali šumperští policisté oznámení o pracovním úrazu, ke kterému došlo krátce před devátou hodinou ráno. Podle prvotního šetření 44letému zaměstnanci, který za použití žebříku opravoval na betonovém sloupu nízkého napětí izolátory, podklouzla noha. Následoval pád ze zhruba pětimetrové výšky, při kterém se zranil. Z místa nehody byl letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc.

Senior havaroval
Šumperk – Řidič v Šumperku najel na silniční ostrůvek.V pondělí 26. listopadu krátce před osmou hodinou ráno jel s vozem Suzuki Swift 78letý řidič po ulici Zábřežské. Při jízdě pravděpodobně přehlédl vyvýšený ostrůvek uprostřed komunikace a přední částí vozu na něj najel. Přitom si poškodil vůz a vyvrátil dopravní značení. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Orientační dechová zkouška, které se řidič podrobil, vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun, na poškozené směrové tabuli na 5 tisíc korun.


Srážka s cyklistkou
Šumperk – Řidič osobního automobilu nedal přednost cyklistce. V sobotu 24. listopadu dopoledne došlo na křižovatce ulic Temenická a Fibichova ke střetu osobního vozidla s cyklistkou. Podle prvotního šetření tam 43letý řidič Škody Fabie jedoucí po Fibichově ulici nedal přednost v jízdě cyklistce přijíždějící po hlavní silnici zleva. Došlo ke střetu, při kterém se 65letá cyklistka zranila a byla převezena do nemocnice. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 2 tisíce korun, na jízdním kole na tisíc korun.


Alkohol za volantem
Šumperk – Žena řídila pod vlivem alkoholu. V neděli 25. listopadu krátce po sedmé hodině vpodvečer kontrolovali policisté na ulici Dobrovského v Šumperku osobní motorové vozidlo Ford Focus. 47letou řidičku vyzvali, aby se podrobila orientační dechové zkoušce. Při této jí byla naměřena hodnota lehce přes jedno promile alkoholu v dechu. Řidička se následně podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Poškrábaný automobil
Rapotín – Neznámý pachatel má na svědomí škodu za předběžně 10 tisíc korun. V době od soboty 24. listopadu do dopoledne následujícího dne někdo poškodil lak na vozidle Škoda Octavia. Automobil byl zaparkován na ulici V Aleji v Rapotíně. Pachatel vytvořil do laku nezjištěným předmětem rýhu přes celou levou část vozidla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.