ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 48. týden

4. prosince 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 48. týden
  • Dítě pokousal pes
  • Zpronevěra výherních losů
  • Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu
  • Nalezl munici
  • Policisté žádají o pomoc
  • Na nádraží ho okradli
  • Vloupal se do domu
  • Řídil pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění
  • Kradl v kancelářích

Dítě pokousal pes
Šumpersko – Šestileté dítě bylo v sobotu 3. prosince ve čtyři hodiny odpoledne v jedné obci na Šumpersku pokousáno psem. K události došlo z dosud přesně nezjištěných příčin, když dítě s dobrovodem bylo na návštěvě v bytu, kde se nacházel i pes. Ke kousnutí došlo po déletrvající hře. Zraněné bylo převezeno do Fakultní nemocnice v Olomouci. Věc šetří šumperští policisté pro podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zpronevěra výherních losů

Šumperk - Z trestného činu zpronevěra podezírají šumperští policisté neznámého pachatele. Ten měl pravděpodobně jako obsluha trafiky v průběhu tohoto roku seškrábat stírací plochu celkem 98 stíracích losů. Poté, co zjistil, že losy jsou nevýherní, vrátil je zpět mezi nepoškozené. Způsobená škoda byla vyčíslena na 23 900 korun. V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli tohoto skutku za přečin zpronevěra trest odnětí svobody až na dvě léta.

Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu

Postřelmov - V sobotu 3. prosince v sedm hodin večer došlo v ulici Na Borech v Postřelmově k dopravní nehodě osobního automobilu značky Škoda. 61letý řidič při odbočení z ulice U Mlýna přejel do protisměru a narazil do zaparkovaného osobního automobilu značky Fiat. Po nárazu z místa odjel několik desítek metrů, kde vozidlo u krajnice zastavil. Zde byl dostižen svědky nehody, kteří věc oznámili na policii. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobená hmotná škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun. Řidič jevil známky ovlivnění alkoholem. Dechovou zkouškou u něj policisté změřili hodnotu 1,87 ‰ alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Pro své jednání je muž nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Nalezl munici
Rapotín - Oznámení o nálezu munice na skládce odpadu v obci Rapotín přijali ve čtvrtek 1. prosince odpoledne policisté z Velkých Losin. Pracovník skládky při zemních pracích s bagrem našel železný předmět o délce 50 centimetrů připomínající tankovou střelu. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který zjistil, že se jedná o cvičnou munici. Tu na místě zajistil a odvezl ke zneškodnění.


Policisté žádají o pomoc

Zábřeh - Šumperští policisté hledají svědky dopravní nehody, která se odehrála v sobotu 12. listopadu v Zábřehu. Okolo devatenácté hodiny se na křižovatce ulic Leštinská a Československé armády střetlo osobní vozidlo s motocyklem. Při dopravní nehodě byl zraněn řidič motocyklu a jeho spolujezdec. Policisté žádají všechny svědky popsané události, aby se přihlásili na kterémkoliv oddělení Policie ČR nebo zavolali na telefonní linku 158.

Na nádraží ho okradli
Zábřeh - Neznámý pachatel okradl 26letého muže v Zábřehu. Poškozený v neděli 27. listopadu ráno seděl v čekárně vlakového nádraží. V nestřeženém okamžiku mu zloděj odcizil ze zadní kapsy kalhot mobilní telefon iPhone 6 a peněženku s finanční hotovostí 20 tisíc korun, osobními doklady a platebními kartami. 26letý poškozený vyčíslil svoji újmu na 35 tisíc korun.

Vloupal se do domu
Zvole - Ze spáchání přečinu krádeže je podezřelý dosud neznámý pachatel, který se vloupal do domu v obci Zvole. Někdy v době od 23. do 25. listopadu se pokusil vypáčit vstupní dveře do domu v rekonstrukci. Když neuspěl, rozbil v zadní části okno. Uvnitř odcizil bourací kladivo značky Works v hodnotě 4 tisíce korun. 41letému majiteli způsobil i škodu poškozením vstupních dveří a okna ve výši 17 200 korun.

Řídil pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění

Úsov - Škoda 70 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě v obci Úsov. V pátek 25. listopadu jel 27letý muž ve voze BMW směrem do centra obce. Po projetí horizontu a pravotočivé zatáčky se s vozidlem dostal do protisměru, kde se bočně střetl s vozidlem Škoda Felicia. Po střetu vůz BMW pokračoval v jízdě ve smyku dále. Když ujel několik desítek metrů, vyjel vpravo mimo silnici a narazil do stromu. Poté přepadnul přes kamennou zídku zpět na silnici. 27letý řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu 1,11 ‰ alkoholu. Policisté provedli lustraci v evidenci řidičů a zjistili, že má zadržen řidičský průkaz. Při dopravní nehodě došlo ke zranění 65letého řidiče vozu Škoda Felicia.

Kradl v kancelářích

Postřelmov – Zábřežští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v noci na neděli 27. listopadu vloupal do kanceláří v Postřelmově. S sebou si odnesl příruční pokladnu s finanční hotovostí 30 tisíc korun a mobilní telefon. Zloději se také podařilo dostat do trezoru, kde však nic neodcizil. Soukromé firmě vznikla škoda v celkové výši 67 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.