ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 48. týden

4. prosince 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 48. týden
  • Dítě pokousal pes
  • Zpronevěra výherních losů
  • Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu
  • Nalezl munici
  • Policisté žádají o pomoc
  • Na nádraží ho okradli
  • Vloupal se do domu
  • Řídil pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění
  • Kradl v kancelářích

Dítě pokousal pes
Šumpersko – Šestileté dítě bylo v sobotu 3. prosince ve čtyři hodiny odpoledne v jedné obci na Šumpersku pokousáno psem. K události došlo z dosud přesně nezjištěných příčin, když dítě s dobrovodem bylo na návštěvě v bytu, kde se nacházel i pes. Ke kousnutí došlo po déletrvající hře. Zraněné bylo převezeno do Fakultní nemocnice v Olomouci. Věc šetří šumperští policisté pro podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zpronevěra výherních losů

Šumperk - Z trestného činu zpronevěra podezírají šumperští policisté neznámého pachatele. Ten měl pravděpodobně jako obsluha trafiky v průběhu tohoto roku seškrábat stírací plochu celkem 98 stíracích losů. Poté, co zjistil, že losy jsou nevýherní, vrátil je zpět mezi nepoškozené. Způsobená škoda byla vyčíslena na 23 900 korun. V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli tohoto skutku za přečin zpronevěra trest odnětí svobody až na dvě léta.

Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu

Postřelmov - V sobotu 3. prosince v sedm hodin večer došlo v ulici Na Borech v Postřelmově k dopravní nehodě osobního automobilu značky Škoda. 61letý řidič při odbočení z ulice U Mlýna přejel do protisměru a narazil do zaparkovaného osobního automobilu značky Fiat. Po nárazu z místa odjel několik desítek metrů, kde vozidlo u krajnice zastavil. Zde byl dostižen svědky nehody, kteří věc oznámili na policii. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobená hmotná škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun. Řidič jevil známky ovlivnění alkoholem. Dechovou zkouškou u něj policisté změřili hodnotu 1,87 ‰ alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Pro své jednání je muž nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Nalezl munici
Rapotín - Oznámení o nálezu munice na skládce odpadu v obci Rapotín přijali ve čtvrtek 1. prosince odpoledne policisté z Velkých Losin. Pracovník skládky při zemních pracích s bagrem našel železný předmět o délce 50 centimetrů připomínající tankovou střelu. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který zjistil, že se jedná o cvičnou munici. Tu na místě zajistil a odvezl ke zneškodnění.


Policisté žádají o pomoc

Zábřeh - Šumperští policisté hledají svědky dopravní nehody, která se odehrála v sobotu 12. listopadu v Zábřehu. Okolo devatenácté hodiny se na křižovatce ulic Leštinská a Československé armády střetlo osobní vozidlo s motocyklem. Při dopravní nehodě byl zraněn řidič motocyklu a jeho spolujezdec. Policisté žádají všechny svědky popsané události, aby se přihlásili na kterémkoliv oddělení Policie ČR nebo zavolali na telefonní linku 158.

Na nádraží ho okradli
Zábřeh - Neznámý pachatel okradl 26letého muže v Zábřehu. Poškozený v neděli 27. listopadu ráno seděl v čekárně vlakového nádraží. V nestřeženém okamžiku mu zloděj odcizil ze zadní kapsy kalhot mobilní telefon iPhone 6 a peněženku s finanční hotovostí 20 tisíc korun, osobními doklady a platebními kartami. 26letý poškozený vyčíslil svoji újmu na 35 tisíc korun.

Vloupal se do domu
Zvole - Ze spáchání přečinu krádeže je podezřelý dosud neznámý pachatel, který se vloupal do domu v obci Zvole. Někdy v době od 23. do 25. listopadu se pokusil vypáčit vstupní dveře do domu v rekonstrukci. Když neuspěl, rozbil v zadní části okno. Uvnitř odcizil bourací kladivo značky Works v hodnotě 4 tisíce korun. 41letému majiteli způsobil i škodu poškozením vstupních dveří a okna ve výši 17 200 korun.

Řídil pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění

Úsov - Škoda 70 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě v obci Úsov. V pátek 25. listopadu jel 27letý muž ve voze BMW směrem do centra obce. Po projetí horizontu a pravotočivé zatáčky se s vozidlem dostal do protisměru, kde se bočně střetl s vozidlem Škoda Felicia. Po střetu vůz BMW pokračoval v jízdě ve smyku dále. Když ujel několik desítek metrů, vyjel vpravo mimo silnici a narazil do stromu. Poté přepadnul přes kamennou zídku zpět na silnici. 27letý řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu 1,11 ‰ alkoholu. Policisté provedli lustraci v evidenci řidičů a zjistili, že má zadržen řidičský průkaz. Při dopravní nehodě došlo ke zranění 65letého řidiče vozu Škoda Felicia.

Kradl v kancelářích

Postřelmov – Zábřežští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v noci na neděli 27. listopadu vloupal do kanceláří v Postřelmově. S sebou si odnesl příruční pokladnu s finanční hotovostí 30 tisíc korun a mobilní telefon. Zloději se také podařilo dostat do trezoru, kde však nic neodcizil. Soukromé firmě vznikla škoda v celkové výši 67 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).