ZPRÁVY

Z policejní linky - 48. týden

29. listopadu 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 48. týden
  • V lesíku našel munici
  • Více poškodil, než ukradl
  • Ukradené zboží schoval do kalhot
  • Novinový stánek dvakrát vykradli
  • Auto není trezor
  • Jel bez „řidičáku“ a navíc pod vlivem
  • Vloupal se do stavební buňky
  • Řídil pod vlivem alkoholu a drog
  • Ze stodoly odnesl čerpadla a hadici
  • Vrátila se domů sama

V lesíku našel munici
Bludov - Ve středu 25. listopadu kolem poledne našel 44letý muž z Bludova v lesíku mezi obcemi Bludov a Sudkov univerzální zapalovač do ručního granátu a pěchotní náboj. Nálezce okamžitě kontaktoval přes tísňovou linku policii. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který si věci převzal a odvezl k likvidaci.

Více poškodil, než ukradl
Mohelnice - Ve středu 25. listopadu vpodvečer vnikl neznámý pachatel do osobního motorového vozidla značky Škoda Octavia, které bylo zaparkované na ulici Sadové v Mohelnici. Pachatel rozbil sklo v pravých předních dveřích a z vozidla odcizil látkovou tašku s firemními doklady, kalkulačkou a hotovostí 266 korun. Rozbitím okna pachatel způsobil poškozené společnosti škodu v předběžné výši 2 500 korun a odcizením věcí škodu něco málo přes 600 korun.
V souvislosti s tímto případem policie opětovně upozorňuje, aby lidé nenechávali ve vozidlech viditelně odložené věci.

Ukradené zboží schoval do kalhot
Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu krádeže je 45letý muž z Ostravy. Muž v úterý 24. listopadu odpoledne v prodejně Penny Market v Šumperku odcizil zboží v hodnotě cca 1 500 korun. Z prodejních regálů vzal tři láhve alkoholu a tři balení kávy. Vše ukryl do kalhot a prošel bez zaplacení přes pokladny. Tam jej ovšem zadržela ostraha prodejny a přivolala policejní hlídku. Zboží bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje. Při prověřování případu policisté zjistili, že muž byl v posledních letech za krádeže dvakrát pravomocně odsouzen. U zadrženého byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,3 promile alkoholu v dechu. Po lékařském vyšetření byl umístěn v policejní cele. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta.

Novinový stánek dvakrát vykradli
Mohelnice - Zřejmě přes noc na úterý 24. listopadu vnikl neznámý pachatel do novinového stánku na ulici Nádražní v Mohelnici. Pachatel prorazil stěnu stánku a vzniklým otvorem o rozměrech přibližně 17 x 10 centimetrů z vnitřní části odcizil zatím přesně nezjištěné množství cigaret různých značek. Majitel škodu předběžně odhadl na asi 13 tisíc korun. Tentýž den večer, v úterý 24. listopadu v době od 18:00 do 19:30 hodin, byl stánek opět vykraden. Pachatel využil toho, že nové zdivo po opravě stěny ještě nebylo zcela zaschlé a odstranil jej. Vzniklým otvorem odcizil další cigarety. V tomto případě majitel škodu odhadl na asi 7 tisíc korun. Skutečná výše způsobené škody bude vyčísleno až po inventuře.

Auto není trezor
Mohelnice - V pondělí 23. listopadu v době od 12:45 do 13:15 hodin se vloupal neznámý pachatel do vozidla značky Renault Trafic, které bylo zaparkované u motorestu Studená Loučka na Mohelnicku. Pachatel rozbil okénko ve dveřích u řidiče a z vozidla odcizil notebook a mobilní telefon. Škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.
Auto do rána zmizelo
Mohelnice - Přes noc na pondělí 23. listopadu odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky Volkswagen odstavené na parkovišti na ulici Spartakiádní v Mohelnici. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 80 tisíc korun.

Jel bez „řidičáku“ a navíc pod vlivem
Bludov - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 30letý muž ze Šumperska. Krátce před jednou hodinou v noci na neděli 22. listopadu muže jako řidiče osobního motorového vozidla v Bludově zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,17 promile. Dvěma opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 1,09 a 1,13 promile alkoholu v dechu. Při kontrole navíc také vyšlo najevo, že muž není držitelem žádné skupiny řidičského oprávnění. Policisté muže zadrželi a po lékařském vyšetření umístili v policejní cele. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Vloupal se do stavební buňky
Velké Losiny - V době od 21. do 23. listopadu se vloupal neznámý pachatel do stavební buňky umístěné v lázeňském areálu ve Velkých Losinách. Z buňky pachatel odcizil hasicí přístroj a různé stavební nářadí. Škoda byla předběžně vyčíslena více jak 4 tisíce korun.

Řídil pod vlivem alkoholu a drog
Mohelnice - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 28letý muž z Mohelnice. V sobotu 21. listopadu v pozdních večerních hodinách muže jako řidiče osobního motorového vozidla v Mohelnici zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, a ta byla pozitivní. Přístroj naměřil hodnotu 2,09 promile. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly naměřeny hodnoty 1,77 a 1,87 promile alkoholu v dechu. Pozitivní na látku amfetamin byl navíc také test na ovlivnění návykovými látkami, který byl proveden pomocí jednorázového testeru DrugWipe. Řidiči byla zakázána další jízda. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ze stodoly odnesl čerpadla a hadici
Jindřichov - V době od 20. do 23. listopadu se vloupal neznámý pachatel do stodoly v areálu zemědělského objektu v Jindřichově, části Pusté Žibřidovice. Ze stodoly odcizil elektrické kalové čerpadlo, motorové vodní miničerpadlo a třicet metrů plastové hadice na navíjecím bubnu s tankovací pistolí. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na bezmála 24 tisíc korun.

Vrátila se domů sama
Šumperk - V pátek 20. listopadu večer odvolali policisté pátrání po pohřešované patnáctileté dívce ze Šumperska. Sama se vrátila domů. Během doby, kdy byla pohřešovaná, nebyla dívce způsobena újma na zdraví, ani na majetku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.