ZPRÁVY

Z policejní linky - 48. týden

30. listopadu 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 48. týden
  • Vloupání do novostavby
  • Bezpečnostní akce
  • Na přechodu pro chodce srazil muže
  • Překopl plynové potrubí
  • Vykradli benzinku
  • Hřbitov přišel o bránu
  • Uhodil ho židlí

Vloupání do chaty
Loštice
- V pátek 28. listopadu odpoledne zjistil majitel chaty v chatové oblasti Na Ohrádce v Lošticích, že mu během týdne někdo vnikl do chaty. Dosud neznámý zloděj rozbil okno a tím se dostal dovnitř. Zde odcizil elektrické ruční nářadí, pilu, vrtačky, šroubovák, stříkací pistole a bourací kladivo. Majitel celkovou škodu poškozením a odcizením vyčíslil na 14 tisíc korun.

Vloupání do novostavby
Líšnice
- Ze čtvrtka 27. na pátek 28. listopadu rozbil zloděj jedno okno v novostavbě v obci Líšnice. Z domu odcizil dvě úhlové brusky, elektrickou vrtačku, svářečku, dva prodlužovací kabely na 380V, pilu a tři vodováhy. Nešťastný majitel vyčíslil škodu na 55 tisíc korun.

Bezpečnostní akce
Šumpersko
- Z pátku 28. na sobotu 29. listopadu proběhla v územním obvodu Šumperk bezpečnostní akce. Policisté se zaměřili jak na řidiče, tak na mládež. Během šesti hodin zkontrolovali 393 vozidel. Zjistili a vyřešili 22 přestupků, za něž uložili pokutu v celkové výši 5 tisíc korun. Řešili například nevyhovující technický stav 11 vozidel, v 8 případech nepoužití bezpečnostního pásu během jízdy, jízdu pod vlivem toxických látek a jednou alkohol za volantem. Dále zkontrolovali 46 restauračních zařízení, ale žádná mladistvá osoba neporušila zákon. Podařilo se jim zajistit hledanou osobu, kterou převezli následně do vazební věznice.

Na přechodu pro chodce srazil muže
Šumperk
- Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 40letý muž ze Zábřehu, který 25. listopadu po sedmnácté hodině na ulici Lidické v Šumperku s vozidlem Ford Mondeo srazil chodce. Pětapadesátiletý muž přecházel po přechodu pro chodce, když do něho řidič fordu narazil z pravé strany. Muž upadl na zem a utrpěl pohmožděniny a zlomeninu dolní končetiny. Dechová zkouška u obou účastníků dopravní nehody byla negativní. Zraněný chodec byl ošetřen v nemocnici v Šumperku a posléze propuštěn do domácího léčení. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku 10 tisíc korun.

Překopl plynové potrubí
Mohelnice
- Z trestného činu poškození a ohrožení obecně prospěšného zařízení z nedbalosti je podezřelý 53letý muž ze Svitav, který 25. listopadu po jedenácté hodině u rodinného domu v Mohelnici část Podolí při zemních pracích překopl plynovou přípojku. V důsledku toho došlo k přerušení dodávky plynu k několika rodinným domům, k ohrožení osob nedošlo. Celková škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

Vykradli benzinku
Mohelnice
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustili neznámí pachatelé, kteří v době od 23. do 24. listopadu na ulici Družstevní v Mohelnici po vypáčení dveří ze zadní strany budovy vnikli do objektu čerpací stanice. Z prodejny odcizili trezor s finanční hotovostí 20 tisíc korun. Během krádeže poškodili kamerový systém. Celkově způsobili škodu 38 600 korun.


Hřbitov přišel o bránu
Zábřeh
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 20. do 24. listopadu odmontoval a odcizil jednu polovinu kované brány z městského hřbitova v Zábřehu v místní části Ráječek. Celkově tak byla způsobena škoda kolem 11 tisíc korun.

Uhodil ho židlí
Velké Losiny
- Z trestného činu výtržnictví je podezřelý 25letý muž z Loučné nad Desnou, který dne 22. listopadu po dvaadvacáté hodině v restauraci U Mrázků ve Velkých Losinách napadl 40letého muže ze Slovenska. Výtržník nejdříve poškozeného napadl verbálně a následně ho uhodil židlí do hlavy. Čtyřicetiletý muž utrpěl pouze oděrku na čele a odmítl přivolání záchranné služby. Podezřelý skončil na odvodním oddělení policie. Oba muži byli pod vlivem alkoholu, ale útočník odmítl dechovou zkoušku. V současné době podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.