ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 47. týden

25. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
  • Řidička nadýchala
  • Někdo odcizil mobil
  • Únava za volantem
  • Vykradený obchod
  • Řidička dostala smyk
  • Havárie kamionu
  • Nešlo přeřadit
  • Skončili v policejních celách
  • Řidiče přemohla únava
  • Alkohol za volantem

Řidička nadýchala
Rapotín – Řidička nadýchala lehce přes dvě promile. V neděli 25. listopadu v noci kontrolovali policisté na komunikaci mezi obcemi Rapotín a Rejchartice osobní motorové vozidlo Opel Astra. U 33leté řidičky provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol a naměřili jí lehce přes 2 promile alkoholu v dechu. Zadrželi jí řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Někdo odcizil mobil
Šumperk – Škodu za předběžně 4 300 korun způsobil zatím neznámý pachatel. V sobotu 24. listopadu po půlnoci někdo okradl v jednom šumperském restauračním zařízení 52letého muže. V nestřeženém okamžiku mu z jeho volně odložené bundy odcizil mobilní telefon Iphone 5SE.

Únava za volantem
Moravičany – Zřejmě únava byla příčinou dopravní nehody v obci Moravičany. Ve středu 21. listopadu odpoledne projížděl obcí 50letý muž ve voze značky BMW. Na rovném úseku usnul, přejel do protisměru a poté mimo silnici. Zde postupně narazil do popelnice, dvou betonových obrubníků a zastavil se nárazem do místního pomníku. První pomoc muži poskytla 43letá řidička, která byla svědkem této nehody. Se zraněním byl muž převezen do nemocnice. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na vozidle vznikla škoda za 100 tisíc korun. Škoda na pomníku byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.


Vykradený obchod
Mohelnicko – Neznámý pachatel se vloupal do obchodu. V noci na středu 21. listopadu někdo vypáčil zadní vchod obchodu na Mohelnicku a překonal mříže. Z prodejny a ze skladu odcizil cigarety různých značek v hodnotě zhruba 50 tisíc a finanční hotovost přes 25 tisíc korun. Na zařízení způsobil lupič škodu poškozením ve výši 45 tisíc korun.

Řidička dostala smyk
Zvole – Mezi Zvolí a Libivou došlo k dopravní nehodě. Ve středu 21. listopadu před šestou hodinou ranní jela 43letá žena s vozem VW Polo ve směru od obchvatu Zvole k Libivé. Při průjezdu zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost stavu a povrchu silnice a dostala smyk. Nad vozem ztratila kontrolu, vyjela vpravo mimo silnici a narazila do břehu příkopu. Poté se vůz převrátil na střechu. Jak řidička, tak její spolujezdkyně utrpěly zranění, se kterými byly převezeny do nemocnice. Požití alkoholu před jízdou bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 20 tisíc korun.


Havárie kamionu
Mohelnice – V Mohelnici se převrátilo nákladní vozidlo. V pondělí 19. listopadu krátce po osmé hodině ráno havaroval na silnici II/444 v Mohelnici, v místě výjezdu na Úsov, nákladní automobil značky DAF jedoucí z centra města. Vozidlo převážející štěrk se při průjezdu zatáčkou převrátilo na bok a došlo k vysypání nákladu. Na nastalou situaci již nestačil zareagovat řidič osobního vozu BMW jedoucí z protisměru a do ležícího kamionu lehce narazil. Při nehodě se zranil řidič nákladního vozidla. Ten byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na tahači a návěsu byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun, na voze BMW na 100 tisíc korun. Z důvodu vyproštění havarovaného vozidla a přeložení nákladu byla silnice v místě nehody uzavřena až do odpoledních hodin. K plnému obnovení provozu došlo krátce po čtvrté hodině.


Nešlo přeřadit
Šumperk – K dopravní nehodě došlo nejspíš kvůli problémům s řazením. V pondělí 19. listopadu o půl druhé odpoledne vyjeli policisté k havárii osobního vozidla, ke které došlo na silnici v úseku mezi Šumperkem a Hrabenovem. Podle prvotního šetření tam po problémech s přeřazením rychlostního stupně vyjel 74letý řidič vozu Škoda Felicia mimo vozovku. Jeho jízda skončila nárazem do náletu lesního porostu. Při havárii se řidič lehce zranil a byl přepraven k ošetření do šumperské nemocnice. Dechová zkouška vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

 

Skončili v policejních celách
Mohelnice – Dva mladíci skončili kvůli neukázněnému chování v policejních celách. V neděli 18. listopadu nad ránem měli dva mladí muži ve věku 24 a 27 let v baru v Mohelnici vulgárně a fyzicky napadat některé z hostů a vyzývat je k souboji. V nadávkách, rušení nočního klidu a pokusech o napadání hostů pokračovali i po příjezdu policistů a jejich opětovné výzvě k zanechání protiprávního jednání. Muži zákona proto za použití donucovacích prostředků oba muže zadrželi.

Řidiče přemohla únava
Postřelmov – Za dopravní nehodu mohla únava. V neděli 18. listopadu došlo na silnici I/44 mezi Zábřehem a Postřelmovem k dopravní nehodě. Podle prvotního šetření tam 74letého řidiče vozu Renault Thalia přemohla únava. Během jízdy na Postřelmov vyjel vlevo mimo silnici a narazil do břehu příkopu. Následně se vozidlo na přilehlém poli několikrát přetočilo a zůstalo stát na střeše. Při havárii se řidič zranil a byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Případné ovlivnění řidiče alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc Kč.

Alkohol za volantem
Štíty – Účastník dopravní nehody řídil pod vlivem alkoholu. V neděli 18. listopadu, krátce před desátou hodinou dopoledne, došlo na silnici mezi obcemi Štíty a Cotkytle ke střetu automobilu Škoda Felicia s vozem Land Rover s přívěsem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Oba řidiči se na výzvu policistů podrobili orientační dechové zkoušce, která byla u 54letého řidiče felicie pozitivní. Při dechových zkouškách mu byly opakovaně naměřeny hodnoty lehce přes dvě promile alkoholu v dechu. Škoda způsobená při dopravní nehodě byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun.


Zábřeh – Dalšího nezodpovědného řidiče osobního vozidla zastavili policisté v sobotu 17. listopadu krátce před půlnocí v Zábřehu. Již při komunikaci pojali muži zákona podezření, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Jejich domněnku potvrdila provedená dechová zkouška, při které byla 45letému řidiči naměřena hodnota 2,97 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška pak ukázala hodnotu lehce přes 3 promile.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.