ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 47. týden

26. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
 • Vandal poškodil auto
 • Incident na diskotéce
 • V Mohelnici zmizelo vozidlo
 • Z domu si odnesl tablet
 • Plně se nevěnoval řízení a havaroval
 • Podvodné jednání
 • Pracovní úraz
 • Ranní nehody na Šumpersku
 • Smrtelná nehoda
 • V Zábřehu opět zmizelo vozidlo
 • Případy vloupání

Vandal poškodil auto
Bohdíkov – Neznámý pachatel poškodil na soukromém pozemku karoserii auta. V noci z pátku 24. na sobotu 25. listopadu se někdo odemčenou brankou dostal na pozemek rodinného domu v Bohdíkově. Na kapotu zde zaparkovaného vozidla VW Golf udělal vrypy na levých předních i zadních dveřích. Majitelka vozu se škodu předběžně vyčíslila na 15 tisíc korun.

Incident na diskotéce
Šumperk – Mladíci nedokázal ovládnout své emoce. 26letý muž o uplynulém víkendu na diskotéce v Šumperku napadl o čtyři roky staršího muže. Chytil jej za tričko, praštil s ním o stůl a pak o zem. Jeho zranění si naštěstí nevyžádalo lékařské ošetření. Hůře však dopadl 39letý muž, kterého prozatím neznámý pachatel fyzicky napadl tak, že ho zezadu udeřil do hlavy neznámým předmětem. Po napadení poškozený spadl na zem, a násilník pokračoval kopy a údery do hlavy. Napadený skončil se zraněními v nemocnici.

V Mohelnici zmizelo vozidlo

Mohelnice – Neznámý pachatel odjel s kradeným autem. V noci ze středy na čtvrtek 23. listopadu zmizelo z parkoviště na ulici Vodní v mohelnici vozidlo Škoda Octavia. Majiteli vozidla vznikla škoda ve výši 100 tisíc korun.

Z domu si odnesl tablet
Vikýřovice – Neznámý pachatel se vloupal do domu. Ve středu 22. listopadu večer vnikl do obydlí ve Vikýřovicích nezvaný host. Dovnitř se dostal neuzamčenými dveřmi. V obývacím pokoji si vzal volně odložený tablet s nabíječkou. Majitelce způsobil škodu ve výši 7 tisíc korun.

Plně se nevěnoval řízení a havaroval

Horní Studénky – Mezi obcemi Svébohov a Horní Studénky došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 23. listopadu jel 22letý řidič nákladního vozidla VW Caddy od Svébohova. Plně se nevěnoval řízení a při průjezdu mírně levotočivou zatáčkou sjel mimo komunikaci. Pravým bokem vozu narazil do stromu a následně vjel do koryta potoka, kde zůstal ležet. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 130 tisíc korun. Přestupek řidiče policisté na místě vyřešili uložením pokuty ve výši tisíc korun.


Podvodné jednání

Mohelnice - Případ možného podvodného jednání prověřují mohelničtí policisté. Dosud nezjištěný pachatel si na internetovém portálu vyhlédl inzerát nabízející digitální zrcadlovku značky Canon. Prostřednictvím e-mailů se pak domluvil s prodávajícím, že mu zboží v hodnotě 750 euro odešle na předem dohodnutou adresu v Belgii. Přepravní společnost měla zásilku doručit 31. října. Ani po opakované výzvě však poškozený doposud neobdržel platbu za odeslané zboží. V přepočtu mu tak vznikla škoda ve výši přes 19 tisíc korun.

Pracovní úraz
Hanušovicko - Policisté provádějí šetření ve věci pracovního úrazu. Ve středu 22. listopadu řídil 60letý pracovník farmy na Hanušovicku traktor. Při couvání s návěsem přimáčkl svého 55letého kolegu. Ten utrpěl zranění, se kterými musel být převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Ovlivnění řidiče alkoholem bylo vyloučeno orientační dechovou zkouškou.

Ranní nehody na Šumpersku

Šumpersko - Sychravé podzimní počasí a hustá mlha komplikovaly v ranních hodinách dopravu na Šumpersku. Celkem tři dopravní nehody se krátce po sobě odehrály po půl šesté na rovném úseku silnice I/11 mezi obcemi Vikýřovice a Rapotín. V důsledku této kolize došlo k poškození pěti osobních vozidel, jeden z účastníků utrpěl lehké zranění. Přítomnost alkoholu byla u všech řidičů vyloučena provedenou dechovou zkouškou. V průběhu šetření byla komunikace uzavřena. K plnému obnovení provozu došlo krátce po osmé hodině.


Smrtelná nehoda
Hrabenov – Na Šumpersku došlo k tragické dopravní nehodě. Dne 21. listopadu jela řidička osobního vozidla v Hrabenově. Z neznámých důvodů přejela do protisměru a sjela do potoka, kde narazila do betonového mostku. Při nehodě utrpěla zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehla.

V Zábřehu opět zmizelo vozidlo
Zábřeh - Ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel. V pondělí 20. listopadu zmizelo z volně přístupného parkoviště na ulici Nerudova auto značky Škoda Roomster. Majiteli vozidla vznikla škoda ve výši 250 tisíc korun.

Případy vloupání

Šumperk - Hned dva případy vloupání šetřili v neděli 19. listopadu šumperští policisté. V prvním případě si nezvaný host vyhlédl byt ve čtvrtém podlaží. Po překování vstupních dveří odcizil z obývacího pokoje televizor LG i s napájecím kabelem. Majitelce bytu způsobil škodu přes 10 tisíc korun.
Libina - Ve druhém případě vnikl dosud nezjištěný pachatel v době od 17. listopadu do 19. listopadu do domu v Libině.Lupič si odnesl finanční hotovost ve výši přes 6 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.