ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 47. týden

27. listopadu 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
  • Vloupal se do domu
  • Na diskotéce napadl ochranku
  • Hromadná nehoda u Šumperka
  • Okradla seniora a zmizela
  • Ukradl naftu
  • Ukradl nářadí
  • Přišel o moped
  • Z pokoje zmizela peněženka
  • Odcizil motocykl
  • Za volantem neměl co pohledávat

Vloupal se do domu
Zvole – Neznámý pachatel se v pátek 25. listopadu během večera vloupal do rodinného domu v obci Zvole. Tam odcizil hotovost, šperkovnici se šperky a notebook. Majitelka škodu odhadla na asi 90 tisíc korun.

Na diskotéce napadl ochranku
Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví je 40letý muž ze Šumperka. V sobotu 26. listopadu v brzkých ranních hodinách napadl dva členy ochranky na diskotéce. Nejprve po nich házel sklenice, poté se snažil jednoho z nich udeřit lahví alkoholu. Ochrance se nakonec podařilo agresivního muže zpacifikovat a vyvést z budovy. Při konfliktu došlo k poškození baru, přičemž způsobená škoda bude vyčíslená dodatečně. Oba členové ochranky utrpěli zatím blíže nespecifikovaná zranění. Dle trestního zákoníku lze za tyto trestné činy uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Hromadná nehoda u Šumperka

Šumperk - K hromadné dopravní nehodě došlo 25. listopadu před sedmou hodinou ranní v Šumperku na křižovatce na Bludoveček. Střetlo se zde 5 osobních vozidel. 29letý řidič vozu Dacia Logan pravděpodobně vlivem mikrospánku přejel do protisměru, kde se postupně střetl se třemi vozidly značek Fiat, Ford a Škoda. Fiat se po nárazu dostalo do smyku, přejel také do protisměru a narazil do dalšího vozidla značky Volkswagen. Čtyři osoby utrpěly zranění. Hlavní tah ze Šumperka musel být na více jak dvě hodiny uzavřen. Po deváté hodině byla silnice zprůjezdněna alespoň v jednom směru a policisté řídili provoz kyvadlově. Způsobená škoda na vozidlech není dosud vyčíslena.


Okradla seniora a zmizela

Šumperk - O své úspory přišel 87letý senior ze Šumperka. Ve středu 23. listopadu ho oslovila neznámá žena, která se pod záminkou předání částky tisíc korun od charity vetřela k němu do bytu. Ta využila nepozornosti a odcizila mu finanční hotovost 63 tisíc korun. Poté odešla neznámo kam. Žena ve věku cca 40 let byla vysoká 169 cm, silnější postavy, vlasy měla zakryté čepicí, na sobě měla delší tmavou zimní bundu. Mluvila česky bez přízvuku. Policie žádá všechny občany, aby byli při komunikaci s cizími lidmi velmi obezřetní a nezvali je do svých bytů.

Ukradl naftu
Vikýřovice - O 250 litrů nafty se obohatil dosud neznámý pachatel ve Vikýřovicích. Přes noc na úterý 22. listopadu navštívil soukromý areál. U odstavených vozidel odstranil uzávěry palivových nádrží a odčerpal z nich motorovou naftu. Krádeží vznikla firmě škoda ve výši 7 tisíc korun.

Ukradl nářadí
Stavenice - Škodu za 8 900 korun způsobil dosud neznámý pachatel v obci Stavenice. V noci na pondělí 21. listopadu vnikl do nezajištěné hospodářské budovy, kde bylo zaparkováno osobní vozidlo. Z odemčeného vauta odcizil finanční hotovost 600 korun, krabičku cigaret, peněženku s osobním doklady, pájku, ruční hasicí přístroj, kufřík s nářadím a další. Poté zamířil do sousedního přístřešku, ze kterého odcizil sekeru a kačenu, a také do nezajištěného sklepa dalšího rodinného domu. Uvnitř odcizil svářečku i s kabely.

Přišel o moped
Šumperk - 35letému majiteli ze Šumperka byl přes noc na pondělí 21. listopadu ukraden moped značky Peugeot Vogue, který stál před panelovým domem. Muž vyčíslil způsobenou škodu na 20 tisíc korun.

Z pokoje zmizela peněženka
Šumperk - Neznámý pachatel někdy v době od 17. do 18. listopadu vnikl do hotelového pokoje a odcizil zde volně odloženou peněženku značky Guess s finanční hotovostí 8 tisíc korun, sto eur, šedesát liber a patnáct kanadských dolarů. 23leté ženě vznikla krádeží škoda ve výši 15 860 korun.

Odcizil motocykl
Šumperk - Motocykl ČZ 175 zmizel přes noc na neděli 20. listopadu. Byl zaparkován na parkovišti ještě s dvěma skútry. 60letý majitel vyčíslil svoji škodu na 15 tisíc korun.

Za volantem neměl co pohledávat
Sobotín - Policejní hlídka zastavila v neděli 20. listopadu před půlnocí v obci Sobotín osobní vůz Fiat Marea. Za volantem seděl 21letý mladík z Prostějovska. Když policisté provedli lustraci v evidenci řidičů, zjistili, že mladík má rozsudkem soudu vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do dubna 2018. Policisté mladíkovi zakázali další jízdu a případ začali prošetřovat pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.