ZPRÁVY

Z policejní linky - 47. týden

22. listopadu 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
 • Zatajení nálezu
 • Vloupání do nádrže
 • V nemocnici vzal kufřík se sekacím kladivem
 • Skončil v rybníku
 • Sklápěl clonu a havaroval
 • Vlak najel do stromu
 • Vloupal se do restaurace
 • Nedal přednost
 • Kopl do taxíku
 • Z chalupy ukradl televizi
 • Ze skříňky vzal mobil
 • Poškozená kamna nechal před chatou
 • Projel plotem a ukradl seno
 • Hodily se mu holicí strojky

Zatajení nálezu
Vikýřovice - O svůj mobilní telefon přišel mladík z Vikýřovic. V sobotu 21. listopadu přístroj značky iPhone 5s vytratil při jízdě na kole někde na trase z Vikýřovic do Šumperka. Neznámý pachatel si tak nálezem přivlastnil věc v hodnotě 9 tisíc korun. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci.

Vloupání do nádrže
Loučná nad Desnou - Neznámý pachatel odcizil v Loučné nad Desnou, části Kouty nad Desnou, zhruba 70 litrů motorové nafty. V noci na pátek 20. listopadu se nepozorovaně přikradl k odstavenému pracovnímu stroji. Po vypáčení víčka nádrže odčerpal 70 litrů nafty v hodnotě 2 100 korun. Poškozením víčka způsobil škodu 2 500 korun.

V nemocnici vzal kufřík se sekacím kladivem
Šumperk - Ve čtvrtek 19. listopadu v době od 10.30 do 12.30 hodin odcizil neznámý pachatel v areálu šumperské nemocnice volně odložené sekací kladivo. Zloděj kladivo v přepravním kufříku včetně příslušenství odcizil stavební firmě provádějící rekonstrukci jednoho z pavilonů nemocnice. Poškozená stavební společnost škodu předběžně vyčíslila na 15 tisíc korun.

Skončil v rybníku
Jindřichov - Ve čtvrtek 19. listopadu před půl druhou v noci v obci Jindřichov, části Nové Losiny, skončil řidič s osobním vozidlem v rybníku. Jedenatřicetiletý řidič projížděl s vozidlem značky Škoda Fabia Novými Losinami ve směru od Hanušovic do Branné. Po projetí mírné levotočivé zatáčky dostal na mokré vozovce smyk a vyjel mimo komunikaci. Vozidlo se zastavilo přední částí v malém rybníku. Řidič po havárii žádal o pomoc místního občana, který bydlí v blízkosti rybníčku. Chtěl, aby mu pomohl auto vytáhnout. To dotyčný odmítl udělat a na místo přivolal policii. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,37 promile. Při opakovaném měření přístroj naměřil hodnotu 2,47 promile. Řidič z havárie vyvázl bez zranění. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc korun. Řidiči přišel o řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření.

Sklápěl clonu a havaroval
Postřelmůvek - Ve středu 18. listopadu dopoledne havaroval mezi obcemi Postřelmůvek a Rovensko nákladní automobil. Sedmatřicetiletý řidič jel s nákladním vozidlem značky Renault Midlum ve směru od Postřelmůvku na Rovensko. Při sklápění sluneční clony, kdy se plně nevěnoval řízení automobilu, vyjel mimo vozovku do příkopu, kde narazil pravým bokem do stromu. Řidič z havárie vyvázl bez zranění. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun a škoda na příkopu a stromu na 5 tisíc korun. Nehodu policisté na místě vyřešili blokovou pokutou ve výši 500 korun.

Vlak najel do stromu
Hanušovice - V úterý 17. listopadu krátce po jedné hodině v noci na železniční trati mezi stanicemi Hanušovice a Vlaské najel nákladní vlak na strom. Strojvedoucí vlakové soupravy, kterou tvořila lokomotiva a sedm prázdných nákladních vagónů, uviděl strom na trati na poslední chvíli a i přes užití rychlobrzdy se mu nepodařilo střetu zabránit. K vykolejení vlaku nedošlo, ani ke zranění osob. Orientační dechová zkouška na alkohol provedená u strojvedoucího byla negativní. Na lokomotivě vznikla škoda asi 50 tisíc korun. Cizí zavinění nebylo na místě zjištěno. Strom spadl ze srázu nad tratí patrně vlivem povětrnostních podmínek. Provoz na trati byl obnoven v ranních hodinách.

Vloupal se do restaurace
Libina - Během noci na pondělí 16. listopadu se vloupal neznámý pachatel do restaurace v obci Libina. Do prostoru restaurace se pachatel dostal po rozbití okna. Z objektu pak odcizil herní konzoli, cigarety různých značek a číšnickou peněženku s hotovostí 2 tisíce korun. Celkovou majitel vyčíslil škodu  předběžně  na 16 tisíc korun.


Nedal přednost
Zábřeh - V sobotu 14. listopadu odpoledne došlo v Zábřehu na okružní křižovatce ulic Olomoucká, Lesnická a Leštinská ke střetu dvou osobních vozidel. Řidič vozidla Ford Mondeo, 79letý muž z Chrudimska, při vjíždění na kruhový objezd ve směru od Šumperka z ulice Lesnické nedal přednost vozidlu Nissan Almera projíždějícímu po kruhovém objezdu. Při nehodě nebyl nikdo z účastníků zraněn. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, po padesáti tisících korun na každém z vozidel. Policisté přestupek řidiče fordu vyřešili na místě blokovou pokutou.

Kopl do taxíku
Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu poškození cizí věci je 25letý mladík ze Šumperka. V sobotu 14. listopadu před třetí hodinou ráno v Šumperku na ulici Fialově muž kopnul do stojícího vozidla taxislužby. V pravém předním blatníku tak udělal prohlubeň o rozměrech 20 x 20 centimetrů a hloubce 4 centimetry. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 10 tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Z chalupy ukradl televizi
Malá Morava - V noci z pátku na sobotu 14. listopadu se vloupal neznámý pachatel do rozestavěné rekreační chalupy v katastru obce Malá Morava. Do chalupy pachatel vnikl po rozbití skleněné výplně balkónových dveří v přízemí. Z objektu odcizil LCD televizor. Majitel škodu předběžně vyčíslil na bezmála 35 tisíc korun.

Ze skříňky vzal mobil
Šumperk - V noci z pátku na sobotu 14. listopadu se vloupal neznámý pachatel do skříňky v šatně šumperské firmy zabývající se výrobou elektronických součástek. Ze skříňky odcizil mobilní telefon v hodnotě přes 13 tisíc korun.

Poškozená kamna nechal před chatou
Pavlov - V době od 11. do 15. listopadu se vloupal neznámý pachatel do rekreační chaty v obci Pavlov, část Radnice. Z chaty odcizil vodní pumpu, barel na vodu, sadu kuchyňských nožů, elektrocentrálu a šest vodítek na psy. Ze studny u chaty odcizil sací koš s přívodní trubkou. Zřejmě chtěl odcizit také kamna na tuhá paliva, ale při vytahování ven je poškodil, takže nechal je ležet před chatou. Dle majitele na kamnech neopatrným transportem ze strany pachatele vznikla škoda ve výši 17 tisíc korun. Celkovou škodu pak majitel odhadl na více jak 40 tisíc korun.

Projel plotem a ukradl seno
Křivá Voda - V době od 27. října do 13. listopadu vnikl neznámý pachatel na pozemek v katastrálním území Křivá Voda. Pozemek byl sice oplocený, ale pachatel zatím nezjištěným vozidlem plot prorazil. Poté zde odcizil 30 balíků sena. Majitel předběžně vyčíslil škodu  na 9 tisíc korun.


Hodily se mu holicí strojky
Šumperk - V blíže nezjištěné době od 15. září do 16. listopadu vnikl neznámý pachatel do půdní kóje v bytovém domě na ulici 8. května v Šumperku. Ze skříně v kóji pachatel odcizil devět holicích strojků různých značek. Majitel vyčíslil škodu  na více jak 11 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.