ZPRÁVY

Z policejní linky - 47. týden

23. listopadu 2014, 19:51, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
  • Neplní vyživovací povinnost
  • V sobotu pervitin a ve středu marihuana
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Policistům uvedl, že mu je nevolno
  • Odmítl dechovou zkoušku a test na drogy

Neplní vyživovací povinnost
Mohelnice
- Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý 37letý muž z Mohelnice, který od dubna 2013 do současné doby neplatí výživné na svoji dceru. Tato povinnost mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Šumperku. Do současné doby na výživném dluží 30 tisíc korun.

V sobotu pervitin a ve středu marihuana
Stavenice
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí a z přestupkového jednání jízda pod vlivem alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky je podezřelý 22letý muž ze Svitav, který byl dne 20. listopadu v obci Stavenice na Mohelnicku kontrolován jako řidič vozidla Škoda Felicia. U muže byl proveden test na drogy s pozitivním výsledkem na amfetamin. Řidič uvedl, že v sobotu 15. listopadu užil pervitin a ve středu 19. listopadu kouřil marihuanu. S výsledky testu souhlasil, lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení do srpna 2016. Podezřelý byl na místě zadržen.

Řídil pod vlivem alkoholu
Petrov nad Desnou
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 58letý muž ze Sobotína, který byl dne 18. listopadu po šesté hodině ranní v obci Petrov nad Desnou kontrolován jako řidič vozidla Renault. Provedená dechová zkouška měla pozitivní výsledek 1, 15 promile alkoholu. Podezřelý byl zadržen.

Policistům uvedl, že mu je nevolno
Petrov nad Desnou
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 44letý muž z Hanušovicka, který byl dne 18. listopadu po šesté hodině ranní v obci Petrov nad Desnou kontrolován jako řidič vozidla VW Passat. Lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do října 2016. Jelikož řidič hlídce uvedl, že má zdravotní problémy, byla mu přivolána záchranná služba a byl převezen k vyšetření nemocnice v Šumperku. V současné době je s řidičem zahájeno přípravné zkrácené řízení pro výše uvedený trestný čin.

Odmítl dechovou zkoušku a test na drogy
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 39letý muž ze Šumperka, který byl dne 17. listopadu před třetí hodinou ranní na ulici Erbenově v Šumperku kontrolován jako řidič vozidla Chrysler. Lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do července 2017. Řidič dále odmítl dechovou zkoušku, test na drogy a lékařské vyšetření. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.
Další 21letý řidič ze Šumperska, který má vysloven zákaz řízení, byl téhož dne kontrolován na ulici Šumavské v Šumperku. U muže bylo zjištěno, že nesmí řídit motorová vozidla do ledna 2015. Oběma mužům hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).