ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 46. týden

17. listopadu 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 46. týden
  • Neurvalec napadl ostrahu
  • Krádež pracovního náčiní
  • Za volantem neměl co dělat
  • Vykradl firmu
  • Z chodby zmizely kalhoty
  • Na procházce našel granát

Neurvalec napadl ostrahu
Zábřeh – Agresivní muž strávil noc v policejní cele. V pátek 15. listopadu večer přišel do marketu na ulici Leštinská v Zábřehu podnapilý třiatřicetiletý muž. Na stěně u informací vzal pověšenou firemní pracovní bundu, kterou pak pohodil u jednoho z regálů. V prodejně pak shodil dvě prázdné plastové přepravky a u pokladny zaplatil tři láhve vodky. Pracovník ostrahy ho po zaplacení vyzval ke kontrole, což se mu ale nelíbilo, muže fyzicky napadl a roztrhl mu tričko. Pracovník mu sdělil, aby zůstal na místě z důvodu prošetření odcizení pracovní bundy, načež schytal další rány. Ke zranění naštěstí nedošlo.

Krádež pracovního náčiní
Hrabišín – Neznámý pachatel odcizil nářadí za 70 tisíc korun. V době od 8. do 11. listopadu někdo v obci Hrabišín vypáčil dveře do chaty sloužící jako sklad materiálu. Uvnitř odcizil sbíjecí kladivo, motorovou a pokosovou pilu. Poté zloděj zamířil i do sousední stavební buňky, ze které odcizil dvě úhlové brusky.

Za volantem neměl co dělat
Velké Losiny – Muž usedl za volant opilý a bez řidičského oprávnění. Řidiče bez řidičského průkazu a pod vlivem alkoholu zastavili policisté v pondělí 11. listopadu ve Velkých Losinách. Hned po zastavení měli podezření, že osmadvacetiletý řidič je pod vlivem alkoholu. Jejich podezření potvrdila orientační dechová zkouška. Přístroj Dräger naměřil hodnotu 1,64 ‰ alkoholu. V evidenci řidičů policisté zjistili, že muž by za volantem neměl sedět ani střízlivý, protože má platnou blokaci řidičského průkazu.

Vykradl firmu
Vikýřovice – Škodu přes půl milionu způsobil neznámý pachatel ve Vikýřovicích. V pátek 8. listopadu v brzkých ranních hodinách se někdo vloupal do soukromého areálu. Pomocí žebříku se dostal do prvního patra budovy a vypáčil okno kanceláře. Kancelář prohledal a odcizil zlatý řetízek. Postupně navštívil i další kanceláře, ze kterých odcizil uloženou finanční hotovost. Pachatel zamířil také do technické místnosti. Zde poničil techniku potřebnou pro chod a zabezpečení firmy. V přízemí se pak zloději podařilo dostat do příručního trezoru a odcizit další finanční hotovost.

Z chodby zmizely kalhoty
Staré město – O své kalhoty přišel devětasedmdesátiletý muž ze Starého Města. V noci na pátek 8. listopadu mu je odcizil neznámý pachatel. Ten bez použití násilí vnikl do bytu seniora a kalhoty odcizil z věšáku na chodbě. Kalhoty neměly podle poškozeného žádnou hodnotu, ale v kapse měl uloženu peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí 4 300 korun.

Na procházce našel granát
Velké Losiny – Muž ze Šumperka narazil na munici z první světové války. Čtyřiačtyřicetiletý muž si vyjel na chatu do Velkých Losin, část Maršíkov. Když se šel v neděli 11. listopadu projít, v remízku za domem našel zkorodovanou munici. Nález hned oznámil na policii. Pyrotechnik, který dorazil na místo, nález označil za dělostřelecký granát z doby první světové války, nejspíše maďarského nebo rumunského původu. Nález si převzal a odvezl ho ke zneškodnění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.