ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 46. týden

19. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 46. týden
 • Odemčená kancelář
 • S alkoholem za volantem
 • Vloupal se do garáže
 • Zmizelo vozidlo
 • Strojvedoucí zabránil vážné nehodě
 • Předjíždění v křižovatce se nevyplatilo
 • Řídil opilý
 • Alkohol za volant nepatří
 • Policisté žádají o pomoc svědky
 • Policisté kontrolují myslivce na honech
 • Na čerpací stanici kradli naftu

Odemčená kancelář
Šumperk - Odemčených dveří využil neznámý pachatel v Šumperku. Ve čtvrtek 16. listopadu dopoledne vnikl zloděj v nestřeženém okamžiku do odemčené kanceláře. Uvnitř odcizil finanční hotovost 11 300 korun.

S alkoholem za volantem
Zvole – Policisté zastavili řidičku pod vlivem alkoholu. V pátek 17. listopadu jela 27letá žena jela v automobilu Škoda Octavia. Ve Zvoli ji zastavila policejní hlídka. Při dechové zkoušce byla naměřena hodnota 1,53 promile alkoholu.
Šumperk – Také v Šumperku byl přistižen opilý řidič. V sobotu 18. listopadu zastavili policisté vůz Škoda Felicia. Za volantem seděl 40letý muž. Přístroj naměřil hodnotu 2,1 promile alkoholu.

Vloupal se do garáže
Mohelnice - Vloupání do garáže oznámil na policii 33letý muž z Mohelnice. Neznámý pachatel si v noci na 15. listopadu vyhlédl řadovou garáž na ulici 1. máje. Uvnitř odcizil 4 kusy hliníkových kol s pneumatikami značek Firestone a Point. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Zmizelo vozidlo
Šumperk - Ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel. Někdy v době od 12. do 14. listopadu vnikl zloděj na oplocený pozemek a zde si „vypůjčil“ vůz Ford Transit. Soukromé firmě vznikla škoda za 80 tisíc korun.

Strojvedoucí zabránil vážné nehodě
Bludov - Šumperští kriminalisté řeší případ obecného ohrožení z nedbalosti. V úterý 14. listopadu řidič nákladního vozidla nerespektoval blikající červenou signalizaci na železničním přejezdu v Bludově. Když vjel na přejezd, začaly se sklápět závory. Strojvedoucí přijíždějícího vlaku včas zpozoroval nebezpečí, spustil rychlobrzdu a několikrát zahoukal. Střetu se pokusil zabránit i řidič náklaďáku. Když si všiml blížícího se vlaku, rozjel se vpřed a přelomil závoru. Vlak naštěstí stihl zastavit kousek před přejezdem a nedošlo tak k vážnějším následkům. Ani jeden z cestujících neutrpěl zranění. Dechová zkouška na alkohol byla jak u strojvedoucího, tak řidiče nákladního vozidla negativní. Způsobená škoda na železniční závoře byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun.


Předjíždění v křižovatce se nevyplatilo

Palonín - V obci Palonín došlo k dopravní nehodě. V úterý 14. listopadu jel 50letý řidič s vozem Škoda Octavia od Loštic na Bílou Lhotu. Před Palonínem začal předjíždět dvě osobní vozidla. Vůz Renault Espace, který jel jako první, však začal na křižovatce odbočovat vlevo. 39letá řidička ve zpětném zrcátku viděla pouze auto jedoucí za ní a nepředpokládala, že bude na křižovatce předjížděna dalším vozidlem. V křižovatce došlo ke střetu. Při dopravní nehodě byla zraněna spolujezdkyně z octavie. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní. Celková škoda byla vyčíslena na 73 tisíc korun.

Řídil opilý
Velké Losiny - Přes 4 promile alkoholu nadýchal mladík, který havaroval ve Velkých Losinách. V noci 13. listopadu projížděl 26letý řidič ulicí Lázeňská. S vozem značky Renault vyjel vlevo mimo silnici a narazil do sloupu veřejného osvětlení, který se vyvrátil. Mladík se s vozem vrátil zpátky na silnici a zastavil. Když na místo nehody dorazili policisté, provedli u něj orientační dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj naměřil hodnotu 4,17 promile alkoholu. Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely. Celková škoda způsobená při dopravní nehodě byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun.


Alkohol za volant nepatří
Rovensko - Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v Rovensku. Dne 14. listopadu brzo ráno prováděli policisté v obci dohled nad silničním provozem. Po zastavení vozu Opel Zafira vyzvali jeho 38letého řidiče, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Zkouška vyšla pozitivně, a to s výsledkem 1,45 promile. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz.

Policisté žádají o pomoc svědky
Šumperk – Šumperská policie žádá o pomoc případné svědky, kteří by mohli ulehčit vyšetřování případu. Z pátku 10. na sobotu 11. listopadu došlo v Šumperku k sérii vloupání. Dosud nezjištěný pachatel či pachatelé se v šesti případech dostali do vozidel zaparkovaných na ulici Žerotínova, Terezínská, Ležáky, Zborovská, Bludovská a M. R. Štefánika. Ve stejnou dobu policisté evidují a prověřují také pět případů vloupání do koláren, a to na ulicích Lidická, B. Václavka, Šumavská, 8. května a Prievidzská. Dále pak ve stejném došlo na ulici M. R. Štefánika v Šumperku k vloupání do prodejny s outdoorovým zbožím.
Svědci můžou kontaktovat policii na bezplatné tísňové lince 158, nebo se dostavit na nejbližší Obvodní oddělení Policie ČR.

Policisté kontrolují myslivce na honech
Mladoňov - Sezóna honů je v plném proudu. Jako tomu bývá každý rok, také letos šumperští policisté z oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál provádějí kontroly myslivců přímo na honech. Každý z lovců by měl mít připraven ke kontrole platný lovecký lístek, průkaz zbraně, zbrojní průkaz a doklad o zaplacení pojištění. Dále policisté zjišťují, zda se myslivci před lovem neposilnili alkoholickými nápoji. V sobotu 11. listopadu policisté zavítali na hon mysliveckého spolku v Mladoňově, kde zkontrolovali 15 náhodně vybraných střelců. Ti byli vzorní a nebyly zjištěny žádné prohřešky.
Nutno dodat, že policisté budou v kontrolách pokračovat v průběhu celé lovecké sezóny.


Na čerpací stanici kradli naftu
Ruda nad Moravou - Ze spáchání přečinu krádež obvinili šumperští kriminalisté dva cizince ve věku 34 a 35 let. Muži jsou obviněni jednak z toho, že se měli 8. listopadu kolem druhé hodiny ráno vloupat do vozidla Seat Alhabra a z něj odcizit autorádio s CD přehrávačem, kompresor, USB adaptér a nabíječku v celkové hodnotě 700 korun. Dále pak na čerpací stanici v Rudě téže noci přestřihli visací zámek na víku od odkapové nádrže v domnění, že je tam uskladněná nafta, kterou tam však nenašli. Následně přestřihli zámek na víku od nádrže určené k uskladnění motorové nafty a odtud pak za použití čerpadla odčerpali 1570 litrů motorové nafty v hodnotě téměř 42 tisíc korun. Odcizené palivo přečerpávali do plastových nádrží o objemu tisíéc litrů. Ty měli nachystané na přívěsném vozíku za vozidlem VW Sharan, které je ve vlastnictví jednoho z obviněných. Z tohoto vozidla za účelem znemožnění identifikace předem demontovali registrační značky. Na přívěsný vozík osadili odcizenou registrační značku. Oba muži byli zadrženi v době, kdy se připravovali na odjezd.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.11.2017 19:15
Titulek: Řídil opilý
Autor: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nanosekunda ®
50
4,17
http://yoursmiles.org/tsmile/halloween/t98001.gif
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.