ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 46. týden

20. listopadu 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 46. týden
  • Ulicemi se proháněla pod vlivem alkoholu
  • Vykradené vozidlo
  • Objednala si mobil, ale nedostala ho
  • Nezvládla smyk
  • Řídit pod vlivem drog se jí nevyplatilo
  • Vloupání do domu
  • Naletěl podvodníkovi
  • Peníze odeslal, ale auto mu nedodali
  • Zatajení nálezu

Ulicemi se proháněla pod vlivem alkoholu
Šumperk - V pátek 18. listopadu kolem třetí hodiny ranní kontrolovali policisté na ulici Čajkovského v Šumperku vozidlo VW Polo. U 19leté řidičky provedli dechovou zkoušku a naměřili jí přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu. Zadrželi jí řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí, v případě odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest, nebo zákaz činnosti.

Vykradené vozidlo

Vikýřovice - Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v pátek 18. listopadu dopoledne využil chvilkové nepozornosti 51letého řidiče vozidla Mercedes, které stálo na ulici Šumperské ve Vikýřovicích. Z vnitřních prostor vozidla odcizil brašnu, ve které byl tablet, mobilní telefon a doklady k vozidlu. Z přihrádky palubní desky ukradl další telefon. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.V případě zjištění pachatele mu za trestný čin krádež hrozí až dva roky za mřížemi.

Objednala si mobil, ale nedostala ho
Šumpersko - Dne 14. listopadu nabízela neznámá osoba prostřednictvím jednoho z internetových portálů k prodeji mobilní telefon Apple Iphone 6S za částku 13 200 korun. Na tuto nabídku zareagovala 21letá žena ze Šumperska, která uvedenou částku zaslala inzerujícímu předem. Místo mobilu ji však čekalo nemilé překvapení. V krabici nebyl vytoužený mobil, ale několik kusů kypřícího prášku a zapalovač. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dva roky za mřížemi.

Nezvládla smyk
Oskava - Ve středu 16. listopadu vyjížděli policisté k dopravní nehodě v katastru obce Oskava. S vozem Ford Mondeo jela 26letá řidička mezi obcemi Třemešek a Mladoňov. Při projíždění levotočivé zatáčky dostala na kluzké silnici smyk, který nezvládla. Auto vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde se přetočilo přes střechu. Došlo ke zranění řidičky. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na vozidle vznikla škoda za 80 tisíc korun.

Řídit pod vlivem drog se jí nevyplatilo
Libina - Ve čtvrtek 17. listopadu způsobila 20letá řidička v Libině škodu za 75 tisíc korun. Před polednem projížděla obcí ve voze VW Golf. Při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky prý usnula. Když vyjela vlevo mimo silnici, postupně narazila do dopravního značení u silnice, okrasných tújí, oplocení rodinného domu a následně do zaparkovaného vozidla Škoda Fabia. Po dopravní nehodě z místa ujela. Majitel nabouraného vozidla ji našel u libinského stadionu a zavolal policii. Dechová zkouška u řidičky byla negativní, ale test na drogy vyšel pozitivně, a to na látku amfetamin. Následnému vyšetření v nemocnici a odběru krve a moči se odmítla podrobit. Policisté 20leté ženě zakázali další jízdu a zadrželi jí řidičský průkaz.

Vloupání do domu
Mohelnice - Neznámý pachatel se někdy v době od 7. do 16. listopadu vloupal do novostavby v Mohelnici. Po vypáčení dveří vedoucích na terasu odcizil různé nářadí, jako například sekeru, kotoučovou ruční pilu, úhlovou brusku a řetězovou pilu. Celková škoda byla vyčíslena na 42 tisíc korun.

Naletěl podvodníkovi
Šumperk – Neznámý pachatel během října kontaktoval prostřednictvím SMS zprávy 29letého muže ze Šumperka. Nabídkou bylo zprostředkování nebankovní půjčky až do výše 150 tisíc korun. Muž na nabídku reagoval a žádal půjčku 100 tisíc korun. Neznámá osoba však jako zálohu požadovala uhradit částku 6 800 korun, a to předem na účet anonymní karty. Poškozený požadovanou částku 14. listopadu vložil na účet. Od té doby je však neznámá osoba stala nekontaktní a slíbenou půjčku 100 tisíc korun nezaslala.

Peníze odeslal, ale auto mu nedodali

Loučná nad Desnou - V úterý 15. listopadu přišel 38letý muž nahlásit na policii podvodné jednání neznámého pachatele. Poškozený si na internetu vyhlédl ke koupi vůz WV Touareg. Pachatel jej přesvědčil, aby na účet cizí banky vložil zálohu ve výši 5 600 EUR. I když muž udělal vše podle domluvy, do dnešního dne mu vůz nebyl dodán. Způsobená škoda je vyčíslena na 154 tisíc korun.

Zatajení nálezu
Šumperk - V úterý 15. listopadu ztratil 46letý muž na nezjištěném místě v Šumperku svou peněženku. Neznámý pachatel si i s peněženkou přisvojil finanční hotovost 10 tisíc korun, osobní doklady a platební kartu. Poškozený vyčíslil újmu na 10 750 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.11.2016 18:37
Titulek: nakupujte na NETu!!! a plaťte předem!!!
Autor: Nanosekunda ®
157
161
pitomci, dobře Vám tak.
Kde si myslíte že žijete?
tohle nepochopím...
Reagovat
Datum: 24.11.2016 20:20
Titulek: Re: nakupujte na NETu!!! a plaťte předem!!!
Autor: Smyl Flek z Nohavic
183
A co na tom prosímtebe nechápeš? A kde si ty myslíš, že žiješ? Nakupuješ jen v (doslova) kamenných obchodech a platíš zásadně zlatem, ne?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.