ZPRÁVY

Z policejní linky - 46. týden

16. listopadu 2014, 23:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 46. týden
  • Řádil se sekerou
  • Vandal dopaden
  • Krádež pneumatik
  • Za krádež ho čeká vězení
  • Uvedla nepravdivé údaje
  • Vyšplhal po reklamním poutači k oknu
  • Odcizil letní pneumatiky
Řádil se sekerou
Staré Město
- Osmadvacetiletý muž ze Starého Města strávil noc z pátku na sobotu v policejní cele. Byl zde umístěn, neboť po 21. hodině v restauraci na nám. Osvobození ve Starém Městě rozbil pěstí ruky dotykový monitor na výherním hracím automatu. Z místa odešel a po chvíli se k restauraci vrátil se sekerou v ruce a rozbil skleněnou výplň vchodových dveří. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši 45 500 korun. Policisté agresivního muže zadrželi a odvezli na policejní služebnu. Nyní je podezřelý z poškození cizí věci a výtržnictví. Hrozí mu až tři roky za mřížemi, neboť se nejedná o žádného nováčka. V září letošního roku byl již pravomocně odsouzen za stejné protiprávní jednání.

Vandal dopaden
Zábřeh
- Podezřelý ze spáchání poškození cizí věci je od soboty třiatřicetiletý muž ze Zábřehu. Kolem půl druhé v noci před domem na ulici Žižkova v Zábřehu na Moravě nejprve ulomil u zde zaparkovaného motorového vozidla pravé přední zrcátko, které následně hodil vší silou na čelní sklo, které tímto také poškodil. Škoda se vyšplhala na 14 tisíc korun. Hrozí mu až jednoroční pobyt za mřížemi.

Krádež pneumatik
Šumperk
- Neznámý zloděj někdy během uplynulých 4 měsíců ukradl z volně přístupného areálu a skladu na ulici Uničovská v Šumperku uložených osm kol z lehkých slitin, tzv. elektronů zn. Toyota, včetně pneumatik a 9 pneumatik různých označení a rozměrů. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Policisté se případem zabývají a po zloději pátrají.

Za krádež ho čeká vězení
Šumperk
- Podezřelý z krádeže je od včerejšího dne šestačtyřicetiletý muž z Jeseníku, který v odpoledních hodinách dne 23. října na ulici Langrova v Šumperku ukradl z volně přístupné předzahrádky zrekonstruovaného hotelu měděné plechy o celkové váze 56 kg a kovový odpad nezjištěného množství. Způsobil škodu za více jak 6 tisíc korun. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Uvedla nepravdivé údaje
Šumpersko
- Ze spáchání úvěrového podvodu je podezřelá 43letá žena ze Šumperska, která si měla v únoru letošního roku sjednat u jedné ze společností úvěr na 9 360 korun. Ten se zavázala splácet v pravidelných měsíčních splátkách. Při šetření však bylo zjištěno, že při sjednávání smlouvy uvedla nepravdivé údaje, týkající se jejích finančních možností a zaměstnání. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu úvěrový podvod, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Vyšplhal po reklamním poutači k oknu
Zábřeh
- Trestného činu krádež vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 9. do 10. listopadu vnikl do objektu čerpací stanice na ulici Postřelmovské v Zábřehu. Pachatel vyšplhal po reklamním poutači k oknu, které vypáčil a dostal se do prodejny. Z pokladny odcizil hotovost 5 tisíc korun. Dále odcizil dobíjecí kupóny a cigarety. Celkově způsobil škodu přes 18 tisíc korun.

Odcizil letní pneumatiky
Zábřeh
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 10. listopadu vnikl do řadové garáže na ulici K Vápenkám v Zábřehu. Z místa odcizil tři letní pneumatiky i s hliníkovými disky. Dále poškodil zámek u vozidla škoda Fabia a z kufru odcizil letní pneumatiku, která byla také na hliníkovém disku. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 41 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.