ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 45. týden

12. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 45. týden
  • Odcizená kola
  • Ukradená pokladna
  • Řídil přes zákaz
  • Dopravní nehoda
  • Odcizil elektrocentrálu
  • Krádež elektroniky
  • Vidět a být viděn
  • Alkohol za volantem
  • Poškodil více, než odcizil

Odcizená kola
Šumperk – V Šumperku řádil zloděj. V noci z 10. na 11. listopadu se neznámý pachatel vloupal do čtyř koláren a do garáže. Celkem odcizil čtyři jízdní kola. V jedné kolárně pouze vypáčil okno, ale nic nevzal. Poškozeným vznikla škoda za více než 40 tisíc korun.

Ukradená pokladna
Šumperk – Z obchodu vzal pokladnu. V noci z 10. na 11. listopadu vnikl neznámý pachatel do šumperské prodejny. Po překonání uzamčených dveří odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí ve výši 15 tisíc korun.

Řídil přes zákaz
Hanušovice – Muž usedl za volant i přes to, že to má soudem zakázáno. V neděli 12. listopadu, krátce po půlnoci, kontrolovali hanušovičtí policisté 42letého řidiče vozu Opel Astra. Ten řídil, i když mu byl rozhodnutím Městského úřadu Šumperk uložen správní trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Dopravní nehoda
Leština – Mezi Leštinou a Vitošovem došlo k dopravní nehodě. V úterý 7. listopadu jel 20letý řidič vozu Škoda Fabia směrem na Vitošov. Zezadu narazil do vozidla Suzuki Vitara, které řídil 70letý muž. Při nehodě byl lehce zraněn řidič vozu Suzuki. Na obou autech byla škoda předběžně vyčíslena na částku 50 tisíc korun.


Odcizil elektrocentrálu
Mohelnice – Krádež elektrocentály v Mohelnici. Dosud nezjištěný pachatel v době od 30. října do 6. listopadu vnikl po odstranění visacího zámku do přepravního kontejneru. Odsud pak odcizil elektrocentrálu značky Honda v hodnotě 40 tisíc korun.

Krádež elekroniky
Šumperk – Neplatící zákazník navštívil obchod s elektronikou. V pondělí 6. listopadu dopoledne si zloděj odnesl z prodejny žehličku v hodnotě 930 korun a dva mobilní telefony v hodnotě 6 041 korun.

Vidět a být viděn
Šumpersko - Policisté kontrolovali chodce a cyklisty na Šumpersku. V pondělí 6. listopadu odpoledne a večer proběhla dopravně preventivní akce zaměřená na viditelnost chodců a cyklistů. U cyklistů se dohlíželo především na vybavení jízdního kola, u chodců na užití reflexních prvků. Policisté společně s přítomným koordinátorem BESIPu Olomouckého kraje Ing. Miroslavem Charouzem kontrolovaným účastníkům připomněli, že užití reflexních prvků a stanoveného osvětlení jim může zachránit život. Zároveň je obdarovali reflexními doplňky ke zlepšení jejich viditelnosti. V pěti případech byly uděleny pokuty.


Alkohol za volantem
Šumpersko – Policisté chytili opilého řidiče. V neděli 5. listopadu dopoledne se 47letý řidič vozidla Renault Laguna na výzvu hlídky podrobil dechové zkoušce. Opakovaně mu byly naměřeny hodnoty přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Poškodil více, než odcizil
Šumpersko – Neznámý pachatel se vloupal do chat. V noci na 5. listopadu navštívil nevítaný host dvě chaty na Šumpersku. Po vypáčení vstupních dveří z první chaty odcizil věci v hodnotě 600 korub. Na další poškodil vstupní dveře a dveře na terase. Zde vznikla škoda ve výši 3 700 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.