ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 45. týden

13. listopadu 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 45. týden
 • Důchodkyně naletěla podvodníkům
 • Nevydařená krádež
 • Podvod při prodeji telefonu
 • Ukradl kolo
 • Na půdě nalezl minu
 • Nedal přednost v jízdě
 • Bezpečnostní akce zaměřená na cyklisty
 • Pachatel našel a nevrátil jízdní kolo
 • Kradli v supermarketu
 • Ze sklepů ukradl kolo a nářadí
 • Kradl na diskotéce
 • Z dílny odcizil nářadí

Důchodkyně naletěla podvodníkům
Libina - Dalším podvodníkům se podařilo vloudit do domácnosti seniorky. Ve čtvrtek 10. listopadu před polednem vstoupili do neuzamčeného domu v Libině. 86leté seniorce vyprávěli o vrácení přeplatku za léky. V nestřeženém okamžiku jí odcizili finanční hotovost ve výši 30 tisíc korun.
Policie nyní nabádá všechny starší občany k opatrnosti.

Nevydařená krádež
Šumperk - Přímo při krádeži byl přistižen 30letý muž ze Šumperska. Ve středu 9. listopadu si v jednom šumperském supermarketu vložil do igelitové tašky 5 holicích strojků značky Gillette v celkové hodnotě 3 245 korun. Plnou tašku položil ke vstupu do prodejny a následně prošel přes pokladny a obchod opustil. Zanedlouho se pro lup vrátil, ale byl zadržen ostrahou prodejny. Podezřelý muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl za stejné jednání v posledních třech letech pravomocně odsouzen.

Podvod při prodeji telefonu

Rapotín - Dosud nezjištěný pachatel umístil na internetový inzertní portál inzerát, v němž k prodeji nabízel mobilní telefon Apple iPhone SE za částku 9 tisíc korun. Na inzerát zareagoval 30letý muž z Rapotína. Při vzájemné e-mailové komunikaci se s prodávajícím dohodl na bezhotovostní platbě předem. Po odeslání požadované částky však telefon kupujícímu nepřišel ani mu nebyly vráceny zaslané finanční prostředky. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin podvodu. V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli tohoto skutku trest odnětí svobody až na dvě léta.

Ukradl kolo

Zábřeh - Doposud neznámý pachatel odcizil ve dnech 4. až 8. listopadu ze společné kolárny na ulici Severovýchod v Zábřehu dámské jízdní kolo. Způsobená škoda činí přibližně 16 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže.

Na půdě nalezl minu

Horní Studénky - Dne 6. listopadu kolem půlnoci nalezl 28letý majitel na půdě svého nového domu předmět připomínající munici z II. světové války. Přivolaný policejní pyrotechnik určil, že se jedná o cvičnou nefunkční dělostřeleckou minu. Na místě nálezu munice nedošlo k ohrožení života, zdraví nebo majetku osob. 


Nedal přednost v jízdě

Palonín - V pátek 4. listopadu krátce po osmnácté hodině v obci Palonín odbočoval na křižovatce 47letý řidič ve vozidle Subaru ze směru od obce Litovel. V křižovatce nedal přednost vozidlu Škoda Octavia, které řídil 49letý řidič. Následkem střetu byla octavia odhozena na drátěné oplocení s živým plotem, přičemž byla zraněna spolujezdkyně. Orientační dechové zkoušky u obou řidičů měly negativní výsledky. Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 100 tisíc korun a na oplocení asi na 2 tisíce korun. 


Bezpečnostní akce zaměřená na cyklisty

Šumperk – Šumperští policisté se v úterý 8. listopadu ráno zaměřili na kontrolu osvětlení jízdních kol cyklistů. Někteří byli vzorně vybaveni a měli i cyklistickou přilbu, ale jiní neměli ani světla na kole. Mnozí navíc zvolili tmavé oblečení.Všichni kontrolovaní dostali od policistů a koordinátora BESIPu dárky v podobě reflexních vest, pásků a dalších drobností. 


Pachatel našel a nevrátil jízdní kolo
Velké Losiny - Pravděpodobně v noci 5. listopadu si dosud neznámý pachatel na ulici Zadní ve Velkých Losinách nálezem přisvojil jízdní kolo, které zde nechal volně odložené 31letý muž. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku 40 tisíc korun.

Kradli v supermarketu
Mohelnice - V neděli 6. listopadu kolem poledne odcizila 24 letá žena z Olomouce v mohelnickém supermarketu potraviny v  hodnotě přibližně 600 korun. Kolem pokladen prošla bez zaplacení, ale u východu byla zadržena ostrahou prodejny a odcizené věci dobrovolně vrátila zpět. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže.
Mohelnice - Dne 4. listopadu také kolem poledne odcizil 25letý muž z Olomouce pečivo a mléko v  hodnotě přibližně 90 korun. Byl zadržen ostrahou a věci vrátil.

Ze sklepů ukradl kolo a nářadí
Hanušovice - Neznámý pachatel se ve dnech 30. října až 6. listopadu vloupal do dvou sklepních kójí v panelovém domě na ulici Na Holbě v Hanušovicích. Po odstranění petlic a zámků odcizil jízdní kolo a nářadí. Škoda byla zatím vyčíslena na 15 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže a trestný čin porušování domovní svobody.

Kradl na diskotéce
Šumperk - Neznámý pachatel odcizil v noci 5. listopadu na diskotéce na ulici Fialova v Šumperku volně odloženou dámskou kabelku s doklady, finanční hotovostí, platební kartou, klíči a USB flash diskem. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku 2 tisíce korun.

Z dílny odcizil nářadí

Zábřeh – V noci 5. listopadu přelezl neznámý pachatel plot u rodinného domu v Zábřehu a následně vnikl otevřeným oknem do dílny, ze které odcizil nářadí. Škoda byla prozatím vyčíslena na 5 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže a trestný čin porušování domovní svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.