ZPRÁVY

Z policejní linky – 45. týden

16. listopadu 2012, 15:20, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH, mošo
Z policejní linky – 45. týden
 • Z vlaku odčerpal naftu
 • Vyhrožoval ženě smrtí, proto musel z domu
 • Před Vánocemi se kradou stromy
 • Boural kvůli zajíci
 • Panely spadly z náklaďáku na plot
 • Nehoda pod vlivem alkoholu
 • Usedl za volant, přestože má zakáz
 • Lupič se zaměřil na balkónové dveře
 • Zapomněla v bankomatu patnáct tisíc
 • Ukradl stařence čtyřicet tisíc
 • Odnesl historické zábradlí
 • A zase ten alkohol za volantem....
 • Z auta vybral dvacet tisíc a vrtačku
 • Z vlaku odčerpal naftu

  Zábřeh
  – Naftou, kterou kradl z vlaku, si v tomto týdnu přilepšil neznámý výtečník. Na železniční trati na trase Most – Nové Nádraží – Zábřeh na Moravě odstranil na cisternovém voze dvě původní plomby a odčerpal 1500 litrů motorové nafty. Způsobil tak škodu za více než 43200 korun. Hrozí mu obvinění z trestného činu krádeže vloupáním.


  Vyhrožoval ženě smrtí, proto musel z domu

  Zábřeh – Na deset dnů zábřežská policie vykázala z domova třiačtyřicetiletého muže, který ve středu fyzicky napadl svou o dva roky mladší manželku. Žena, která už požádala o rozvod, již dříve hlásila policii všechny vážnější útoky – za období jednoho roku jich bylo celkem pět. Naposledy jí opět nadával a vyhrožoval smrtí. Žena proto odešla na policejní stanici a vše oznámila. Policisté poté okamžitě zasáhli.


  Před Vánocemi se kradou stromy

  Jesenicko, Šumpersko – Protože se pomalu blíží vánoční svátky, z lesů se začíná ztrácet dřevo. V Bělé pod Pradědem někdo pokácel třicet šest modřínů a jeden smrk v celkové hodnotě čtyřicet tisíc korun. Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel také v šumperském regionu, když nad ovcí Bukovice na místě zvaném Ovčárna ukradl 4,2 metrů krychlových smrkového dřeva. Tímto jednáním způsobil škodu za šest tisíc korun.


  Boural kvůli zajíci

  Bludov, Postřelmov – Ušák na silnici byl příčinou dopravní nehody. Dvaatřicetiletý řidič z Pardubic jel v úterý krátce před dvacátou hodinou po silnici mezi Bludovem a Postřelmovem, když mu do cesty skočil zajíc. Muž se vylekal a strhl řízení své Škody Octavia. Dostal smyk, který nezvládl a narazil do svodidel, která vyvrátil. Auto se otočilo na střechu a zastavilo se v poli. Dechová zkouška byla negativní. Řidič vyvázl bez zranění, celková škoda činí 285 tisíc korun.
  Panely spadly z náklaďáku na plot

  Zvole – Čtyři betonové panely spadly z korby nákladního auta na silnici a plot rodinného domu ve Zvoli ve středu v devět hodin dopoledne. Devětatřicetiletý řidič nákladního vozidla Daf z Holešova nepřizpůsobil rychlost jízdy prudké pravotočivé zatáčce a při jejím projíždění se proto přetrhly zajišťovací pásy, čímž se uvolnil převážený náklad. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Dechová zkouška byla negativní. Škoda na vozidle i na oplocení činí pět tisíc korun, na komunikaci dvacet tisíc a na nákladu dvě stě tisíc korun.
  Nehoda pod vlivem alkoholu

  Hanušovicko – K dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozidly došlo v sobotu 11. listopadu před 17. hodinou mezi obcemi Potúčník a Jindřichov na Hanušovicku. Osmapadesátiletý muž z Hanušovicka s vozidlem Škoda Felicia nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu silnice a při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru, kde se srazil s vozidlem Daewoo Lanos, které řídil šestapadesátiletý muž ze Šumperska. Při nehodě utrpěli oba řidiči a dva spolujezdci ze škodovky lehká zranění. Třetí spolujezdec byl převezen k lékařskému ošetření do nemocnice v Šumperku. Policisté provedli dechovou zkoušku, kdy u řidiče škodovky naměřili 1,99 promile alkoholu v dechu. Celková škoda na vozidlech činí 75 tisíc korun. Nehoda je stále v šetření, řidič škodovky je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.  Usedl za volant, přestože to má zakázáno

  Šumperk – Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 40letý muž ze Šumperka, který byl v pátek 9. listopadu kolem 11.30 hodin kontrolován policejní hlídkou v ulici Hybešova v Šumperku, když řídil motorové vozidlo Peugeot 406. Během kontroly muži zákona zjistili, že 40letý řidič má do druhé poloviny ledna 2013 vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní mu za uvedený přečin hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.


  Zapomněla v bankomatu patnáct tisíc

  Mohelnice – Roztržitosti teď jistě lituje sedmadvacetiletá žena ze Zábřeha, která vybírala hotovost v Mohelnici. V bankomatu České spořitelny, který je umístěný na zdi prodejny Lídl, zapomněla patnáct tisíc korun. Ten, kdo si toho všimnul, však nepatřil mezi poctivé nálezce. Proto mu nyní hrozí obvinění z trestného činu zatajení nálezu.


  Lupič se zaměřil na balkónové dveře

  Okres – Na balkónové dveře se zaměřil zloděj, který se tímto způsobem pokoušel dostat do objektů, v nichž chtěl krást. Dvakrát se mu to nepodařilo. Poprvé u rodinného domu v Dubicku, kde do rámu balkónových dveří vyvrtal čtyři díry, nicméně do objektu se nedostal. Podruhé ho vyrušil majitel domu v Hrabové, takže vzal nohy na ramena. Potřetí měl však štěstí. Vloupal se do objektu mateřské školy ve stejné obci, odkud si však odnesl pouhých sto padesát korun a potraviny v hodnotě dvou tisíc. Paradoxně tak větší škodu způsobil na poškozených dveřích, a to za padesát pět tisíc korun.


  Ukradl stařence čtyřicet tisíc

  Šumperk – Úspory ve výši čtyřicet tisíc korun ukradl neznámý pachatel dvaaosmdesátileté ženě z bytu s pečovatelskou službou v ulici Gagarinově v Šumperku. Využil její nepozornosti a ze šuplíku vytáhl černou koženkovou tašku, v níž měla peníze uložené. Policie České republiky znovu apeluje na seniory, aby neotvírali a nevpouštěli do svých obydlí žádné cizí osoby.


  Odnesl historické zábradlí

  Šumperk – Historické zábradlí se zalíbilo zloději, který ho ukradl z jednoho ze šumperských domů v Nemocniční ulici. Vypáčil vchodové dveře a vnikl do neobydlené budovy, která je v současnosti v rekonstrukci. Odnesl odtud historické litinové zábradlí, pak se proboural do uzavřené bytové jednotky, odkud odcizil patnáct plechových radiátorů a plynový kotel. Na domě porušil kabel, který vede ke světelnému signalizačnímu zařízení na střeše, sloužícího nedalekému heliportu. Celkově tak způsobil škodu zhruba za 160 tisíc korun. Bude obviněn z trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci.


  A zase ten alkohol za volantem....


  Šumperk
  – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž ze Šumperka. V sobotu 10. listopadu kolem čtvrté hodiny odpoledne ho v ulici Rooseveltova v Šumperku kontrolovala policejní hlídka, když řídil vozidlo Jeep Grand Cherokee. Muži zákona u něj provedli dechovou zkoušku a naměřili mu 2,55 promile alkoholu v dechu. Po poučení se podrobil lékařskému vyšetření v nemocnici, spojenému s odběrem biologického materiálu. Řidičský průkaz mu byl zadržen a další jízdu mu policisté zakázali. Muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


  Z auta vybral dvacet tisíc a vrtačku

  Zábřeh – Opakovaného varování policie, aby lidé nenechávali ve svém autě cenné věci, nedbal majitel automobilu Honda Civic, zaparkovaného na sídlišti Severovýchod v Zábřeze. Proto teď musí litovat toho, že mu neznámý pachatel z vozu ukradl peněženku s osobními doklady a hotovostí ve výši téměř 20 tisíc korun. Kromě toho sebral i příklepovou vrtačku. Policie České republiky proto znovu apeluje na majitele vozidel, aby v autech nenechávali žádné cenné věci.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 15.11.2012 03:14
  Titulek: Ukradl historicke zabradli
  Autor: Spravedlnost
  68
  Zase jeden omyl policie.Nebyl to jeden pachatel,ale aspon 5.Ten,ktery byl obvinen,zpusobil pouze to,ze nemel kde hlavu slozit a vesel do domu,ktery byl jiz otevreny.Ostatni zpusobili tyto kradeze a hodili to na hloupeho a naivniho cloveka.
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.