ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 44. týden

4. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 44. týden
 • Zloděj se dostal do chalupy
 • Z terasy zmizel motocykl
 • Poškozená trafostanice
 • Srážka s autobusem
 • Poškozené elektrické vedení
 • Nezodpovědní řidiči
 • Dopravní nehody vozidel
 • Podvodník na internetu
 • Krádež dřeva
 • Za volantem neměli co pohledávat
 • Dopravní nehody na Šumpersku

Zloděj se dostal do chalupy
Malá Morava – Zloděj způsobil škodu za více než 2 tisíce korun. Někdy v době od 28. října do 2. listopadu se neznámý pachatel vloupal do skladu nářadí u rekreační chalupy v obci Malá Morava, část Sklené. Zde odcizil prodlužovací elektrický kabel a čtyři desetimetrová horolezecká lana.

Z terasy zmizel motocykl
Zábřeh – Z terasy rodinného domu někdo ukradl motocykl. V době od 1. do 2. listopadu odcizil neznámý pachatel motocykl značky BMW, který měl majitel uzamčený na terase rodinného domu v Zábřehu. Škodu předběžně vyčíslil na 100 tisíc korun.

Poškozená trafostanice
Hanušovice – Neznámý pachatel způsobil škodu na budově trafostanice v Hanušovicích. V době od 3. září do 9. října někdo nezjištěným předmětem vyhloubil několik děr v polystyrenové fasádě trafostanice. Dále vandal poškodil plechový okapový svod. Tím ale jeho řádění neskončilo. Na čtyřech vstupních plechových dveřích poškodil plastové krytky bránící vniknutí vody do uzamykacího systému. Škoda byla vyčíslena na částku 9 200 korun.

Srážka s autobusem
Zábřeh – V Zábřehu došlo k havárii automobilu s autobusem. Ve středu 31. října o půl deváté ráno jel 74letý řidič vozu Audi po ulici od centra města. Při odbočování vlevo na ulici Leštinskou přehlédl protijedoucí linkový autobus a nedal přednost v jízdě. Došlo ke střetu, při kterém se řidič osobního vozu lehce zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl přepraven do nemocnice. Lékařské ošetření následně vyhledala také jedna cestující z autobusu. Nehoda si vyžádala také zásah osádky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, která se postarala o odstranění provozních kapalin, které z havarovaného vozidla unikly. Oba řidiči se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedli za volant pod vlivem alkoholu. Škoda na osobním vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, na autobusu na 100 tisíc korun.


Poškozené elektrické vedení
Strupšín – Nákladní vozidlo poškodilo elektrické vedení a telefonní kabel. Ve středu 31. října dopoledne projížděl řidič nákladního vozu značky Scania s návěsem obcí Strupšín. Naloženými kládami zavadil o elektrické vedení a telefonní kabel, které přetrhl. Zároveň tak poškodil elektrickou přípojku na jednom z domů. Nehoda se obešla bez zranění. Na výzvu policistů se řidič podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 22 tisíc korun.


Nezodpovědní řidiči
Šumperk – Řidič se prozradil nerespektováním dopravního značení. V úterý 30. října krátce před osmou hodinou ráno v Šumperku na sebe upozornil 56letý řidič vozu Škoda Felicia, když vjel do zákazu vjezdu. Nejenže muž nerespektoval značení, za volantem navíc neměl co pohledávat. Okresním soudem v Šumperku mu byl totiž uložen zákaz řízení všech motorových vozidel.
Šumperk – Další nezodpovědný řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. V úterý 30. října krátce před sedmou hodinou večer provedli policisté na ulici Jesenické v Šumperku kontrolu řidiče vozu Alfa Romeo. Zjistili, že 29letý muž řídil po předchozím požití alkoholických nápojů. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,40 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Šumperk – Ze stejného trestného činu je podezřelá také 56letá žena, kterou policisté téhož dne přistihli při řízení osobního vozidla na ulici Temenické v Šumperku. V tomto případě byla ženě naměřena hodnota 2,27 promile alkoholu v dechu.

Dopravní nehody vozidel
Postřelmov – Řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy a havarovala. V pondělí 29. října krátce před půl osmou hodinou ráno havarovala v Postřelmově 27letá řidička s vozem Peugeot. Při průjezdu obcí ve směru na Zábřeh nepřizpůsobila v pravotočivé zatáčce rychlost jízdy svým schopnostem, dopravně technickému stavu komunikace a aktuálním povětrnostním podmínkám. S automobilem dostala smyk, který nezvládla. Vyjela vpravo mimo silnici a narazila do prodejny potravin. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Dechová zkouška, které se řidička podrobila, vyloučila, že by řídila pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun, na poškozené fasádě domu a skleněné výplni na 20 tisíc korun.


Zvole – K další nehodě došlo mezi obcemi Zvole a Vlachov. V úterý 30. října v podvečer jela pětičlenná osádka ve voze Škoda Felicia. Za havárií vozidla stála pravděpodobně nepozornost řidiče. Ten se během jízdy ohlédl na spolucestující na zadních sedadlech. Vyjel vpravo mimo silnici, narazil do stromu a poté se s vozem přetočil na střechu. Při havárii se zranili dva cestující. Ti byli záchrannou službou přepraveni k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Případné ovlivnění řidiče alkoholem vyloučila provedená dechová zkouška. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun, na zlomeném stromu na tisíc korun.


Podvodník na internetu
Šumpersko – Internetový podvodník připravil muže ze Šumperska o 130 tisíc korun. 46letý muž si na internetu našel inzerát nabízející ke koupi osobní motorové vozidlo Mazda CX-7 (rok výroby 2011) za částku 5 tisíc euro. V mailové komunikaci inzerent muži oznámil, že vůz se nachází v Dánsku. To však neměl být problém, protože by mohl zánovní vůz zaslat novému majiteli prostřednictvím dopravní společnosti. Kupující se vším souhlasil a podle pokynů provedl bezhotovostní platbu ve výši 2 500 euro. Poté, co mu přepravní společnost potvrdila převzetí zásilky, odeslal i zbývající část peněz. Na to, že se jedná o podvodný inzerát, muž bohužel přišel až po odeslání peněz a přerušení mailové komunikace.
Na internetu dochází každý den k mnoha podvodům, avšak při opatrnosti, používání zdravého rozumu a dobré informovanosti se jim dá vyhnout:

 • podvodníci své zboží nabízejí většinou pod cenou, aby nalákali co nejvíce zájemců,
 • nakupovat zboží přes známé, velké a zavedené firmy nebo alespoň přes firmy, se kterými máte osobní zkušenost,
 • vyhledat recenze na zboží na stránkách neznámého prodejce,
 • ověřit si údajné kontaktní informace neznámého prodejce, včetně fyzické adresy, telefonních čísel a sídla společnosti – pokud prodejce ochotně neposkytne tyto informace, nezasílat mu žádné peníze,
 • neposílat peníze předem a nepoužívat bankovní převody pro platby za bazarové zboží, služby a aukční položky nabízené online.

Krádež dřeva
Rovensko – 46letý muž ze Zábřehu oznámil na policii krádež dřeva. Neznámý pachatel někdy v období od 20. do 29. října odcizil volně složenou dřevní hmotu. Z katastru obce Rovensko zmizelo zhruba 17 m³ smrku. Majitel vyčíslil způsobenou škodu na 15 tisíc korun.

Za volantem neměli co pohledávat
Šumpersko – I přes zákaz řízení někteří řidiči usedli za volant svého vozu. V pátek 26. října policisté zastavili v Zábřehu vůz VW Polo, který řídila 41letá žena. Vyzvali ji k orientační zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní, a to s výsledkem 0,57 promile alkoholu. Následně při lustraci policisté zjistili, že žena má do prosince letošního roku vysloven zákaz řízení motorových vozidel. V pořádku nebyl ani její automobil. Ten totiž nemá téměř rok platné zákonné pojištění a od konce února letošního roku ani platnou technickou kontrolu. Nyní je žena podezřelá ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Ze stejného trestného činu jsou podezřelí i další dva řidiči. V sobotu 27. října byl chycen v Kopřivné 42letý řidič, který má uložen zákaz řízení až do června roku 2019. O den později pak v Oskavě 24letý mladík s vozem Seat Cordoba. Tomu soud uložil zákaz řízení do září roku 2020.

Dopravní nehody na Šumpersku
Dlouhomilov – V pátek 26. října před polednem havarovala v obci Dlouhomilov 27letá řidička. Po projetí zatáčkou vyjela s vozem Škoda Superb mimo silnici a narazila do kamenné zídky. Došlo k odlomení předního kola a následnému přetočení vozu na střechu. Na vozidle vznikla škoda 150 tisíc korun.

Horní Studénky – O dvě hodiny později došlo k nehodě vozu Škoda Octavia. 26letý muž jel směrem na Svébohov. Pravděpodobně vlivem rychlosti dostal při průjezdu zatáčkou smyk, přejel do protisměru a vyjel mimo silnici, kde se z prudkého srázu s vozem několikrát přetočil. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun.


Loštice – Stejný den odpoledne se odehrála i dopravní nehoda 64leté řidičky. Žena chtěla s vozem Renault Megane zaparkovat u obchodu v Lošticích. Při tomto manévru však narazila do již zaparkovaného vozu. Od nabouraného vozidla odešla pryč, aniž by poškození vyřešila s majitelem. Když na místo přijeli policisté, provedli u řidičky dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 2,19 promile alkoholu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.