ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 44. týden

5. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 44. týden
 • Půjčil si a nesplácí
 • Častý výskyt krádeží vozidel
 • Krádež cukrovinek
 • Nadýchal přes tři promile
 • Zmizely hasicí přístroje
 • Odcizil tablet přímo na prodejně
 • Za volantem neměl co dělat
 • Pokusil se odcizit přívěsný vozík
 • Krádež dřevěných palet
 • Ze sklepní kóje vzal kolo
 • Prohledal zahradní chatky
 • Střet vozidla s lokomotivou

Půjčil si a nesplácí
Šumpersko - Policisté obvodního oddělení Šumperk prověřují oznámení týkající se podezření na spáchání trestného činu úvěrový podvod. 34letý muž ze Šumperska si měl v březnu 2016 sjednat u společnosti poskytující úvěry sjednat úvěr na nákup zboží ve výši 6 439 korun. Zavázal se jej splácet v pravidelných měsíčních splátkách. Do současné doby však neuhradil žádnou z nich. Policisté při prověřování zjistili, že při sjednávání smlouvy uvedl nepravdivé údaje, týkající se jeho zaměstnání a příjmů.

Častý výskyt krádeží vozidel
Okres – V regionu mizí auta. Zábřežští policisté upozorňují občany na zvýšený výskyt krádeží motorových vozidel. Krádeže policisté v krátkém období zaznamenali téměř na celém teritoriu města Zábřeh. Předmětem zájmu pachatelů se staly vozy značky Škoda, konkrétně Škoda Octavia, Fabia a Roomster.
V šumperském regionu bylo od začátku letošního roku zaznamenáno 16 krádeží motorových vozidel.
Základní zabezpečovací prvky mívají moderní vozidla instalována standardně výrobcem. Pro řádné zabezpečení vozu policisté dále doporučují užití mechanických a elektronických zabezpečovacích prvků.
Záleží na každém majiteli vozidla, pro jaké zabezpečovací zařízení se rozhodne. Důležitou roli jistě hraje cena zařízení, stáří a hodnota vozidla. Zvážit bychom měli také pojištění vozu proti jeho odcizení. Obecně však platí, že nejúčinnějším opatřením ke snížení rizika odcizení je kombinace několika zabezpečovacích prvků.
Nejbezpečnější je parkování vozidla v garáži nebo na hlídaném parkovišti. V ostatních případech parkujte na přehledných, veřejně přístupných a dobře osvětlených místech. Praktické je parkovat blízko chodníku či obrubníku, abyste snížili riziko odcizení kol.
Policisté dále připomínají, že lhostejnost zlodějům nahrává. Proto věnujte pozornost pohybu osob na parkovištích. Pokud uvidíte podezřelou osobu, která se pohybuje mezi zaparkovanými vozidly nebo už se dokonce do některého vloupává, ihned o této skutečnosti vyrozumte policisty na lince 158.
Pro případ, že by přes veškerá preventivní opatření došlo k odcizení Vašeho vozidla, pořiďte si fotografii vozu a popis odlišných a nápadných znaků. Dále je možné označit důležité součásti neviditelnou fixou, jejíž nápisy se objeví až pod UV lampou.

Krádež cukrovinek

Šumperk – V šumperských obchodech se kradly sladkosti. Ve čtvrtek 2 listopadu přijali policisté dně oznámení týkající se odcizení cukrovinek z prodejen potravin. V prvním případě si pachatel odnesl devět kusů čokolád v hodnotě přes 500korun. Ve druhém dosud nezjištěná pachatelka ukradla čokoládou figurku a karamelovou tyčinku.

Nadýchal přes tři promile

Zábřežsko – Policie zastavila opilého řidiče. Ve čtvrtek 4. listopadu odpoledne zkontrolovali policisté v jedné z obcí na Zábřežsku 43etého řidiče vozu Kia Sportage. Na první pohled bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu. Na výzvu policistů se podrobil dechovým zkouškách, které opakovaně ukázaly hodnotu přes tři promile alkoholu v dechu.

Zmizely hasicí přístroje
Šumperk – Z paneláku zmizely hasící přístroje. V úterý 31. října odpoledne někdo z panelového domu odcizil čtyři kusy práškových hasicích přístrojů. Společenství vlastníků bytových jednotek tak vznikla škoda ve výši 3 tisíce korun.

Odcizil tablet přímo na prodejně
Šumperk – Z obchodu si odnesl tablet. Ve středu 1. listopadu ukradl dosud nezjištěný pachatel v jedné z prodejen elektra tablet v hodnotě 6 499 korun.

Za volantem neměl co dělat
Zábřežsko – Obvinění ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání čelí 36letý muž. Ve středu 1. listopadu zastavila a kontrolovala policejní hlídka řidiče vozidla Renault Twingo. Za volant usedl i přes to, že mu bylo řízení motorových vozidel až do listopadu příštího roku zakázáno rozsudkem okresního soudu.

Pokusil se odcizit přívěsný vozík

Zábřežsko – Zloděj byl přistižen při činu. Policisté viní 37letého muže ze spáchání přečinu krádež ve stádiu pokusu.V pátek 22. října ráno se snažil z neoploceného pozemku odcizit přívěsný vozík. Když se snažil vozík připojit ke svému vozidlu, vyrušil ho majitel. Pachatel se z místa snažil odjet, ale po několika metrech s autem zapadl a tak musel utéct. Svůj čin se pak snažil zamaskovat tím, že policistům nahlásil odcizení svého vozu.

Krádež dřevěných palet
Mohelnice – Někdo odcizil palety. V době od 29. září do 13. října ukradl dosud nezjištěný pachatel z parkoviště firmy v Mohelnici 120 kusů skládaných dřevěných přepravních rámů a 4 palety. Poškozené společnosti tím způsobil škodu přes 43 tisíc korun.

Ze sklepní kóje vzal kolo

Šumperk – Někdo se vloupal do sklepních kójí. Dosud nezjištěný pachatel v době od 26. do 31. října vnikl do dvou sklepních kójí v bytovém domě v Šumperku. Po vylomení zámku z první kóje odcizil pánské horské jízdní kolo značky Ghost v hodnotě 20 tisíc korun. Z druhé vyvezl další kolo, které ponechal opřené o stěnu v místnosti chodby před sklepem.

Prohledal zahradní chatky
Hanušovice - Dosud nezjištěný pachatel vnikl do zahradních chatek. V noci na pondělí 3. listopadu se po vykopnutí vstupních dveří někdo dostaldo čtyř zahradních chatek v zahrádkářské kolonii v Hanušovicích. Po prohledání odešel s nepořízenou. Odcizil pouze zahradní motyčku, srp a sadu devíti nožů na dřevěném podstavci v celkové hodnotě 550 korun. Násilným vniknutím do objektů způsobil škodu přes 3 tisíce korun.

Střet vozidla s lokomotivou
Šumperk – Na železničním přejezdu došlo k dopravní nehodě. V pondělí 30. října krátce před dvaadvacátou hodinou se na železničním přejezdu na ulici Lidická srazilo vozidlo Mercedes Benz s projíždějící elektrickou lokomotivou. 45letá řidička automobilu nerespektovala světelnou výstrahu přejezdového zabezpečovacího zařízení. S vozem vjela na přejezd v momentě, kdy ve směru od Vikýřovic přijížděla elektrická lokomotiva. Lokomotiva levou přední částí narazila do levé boční části auta. Mercedes byl sunut několik metrů po kolejišti směrem k železniční stanici Šumperk. Při tom došlo k poškození elektromotorického přestavníku umístěného vedle koleje. Při nehodě byla zraněna řidička. Škoda na poškozeném vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 50 tisíc korun, na elektrické lokomotivě taktéž na částku 50 tisíc korun a škoda na elektromotorickém přestavníku byla asi na 250 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.