ZPRÁVY

Z policejní linky - 44. týden

1. listopadu 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 44. týden
 • Ráno už auto nenašel
 • Zraněním na místě podlehl
 • Řídil pod vlivem a bez řidičského oprávnění
 • Vloupal se do restaurace
 • Poškodil reklamní plachtu
 • Odcizil naftu
 • Elektrokolo zmizelo
 • Vandal se vyřádil na autobusu
 • Vandal se vyřádil na autobusu
 • Pohřešoval matku
 • Řídil pod vlivem
 • V zahradě domu vzal dvě kola
 • Reklamní poutač zmizel
 • Nesplácel úvěr

Ráno už auto nenašel
Mohelnice - V noci na pondělí 2. listopadu odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky Škoda Octavia, které bylo zaparkované před jedním z domů na ulici Boženy Němcové v Mohelnici. Majitel škodu předběžně vyčíslil na bezmála 190 tisíc korun.

Zraněním na místě podlehl
Červená Voda - V neděli 1. listopadu kolem půl třetí odpoledne došlo na silnici I. třídy číslo 11 mezi obcemi Bukovice a Červená Voda k dopravní nehodě s tragickými následky. Řidič, 36letý muž z Orlickoústecka, jel s vozidlem Opel Astra směrem na Červenou Vodu. Při jízdě po přímém úseku silnice do mírného stoupání ze zatím nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do kmene vzrostlého stromu. Při nehodě řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Okolnosti a příčiny nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Řídil pod vlivem a bez řidičského oprávnění
Šumperk - V neděli 1. listopadu v brzkých ranních hodinách zastavila hlídka městské policie na ulici Lidické v Šumperku osobní motorové vozidlo, které řídil 18letý mladík ze Šumperska. Na místo byla přivolána policejní hlídka obvodního oddělení Šumperk, která u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 1,13 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami policisté řidiči naměřili hodnoty 1,08 a 1,00 promile. Při kontrole navíc policisté zjistili, že mladík ani nevlastní řidičské oprávnění. Mladý muž byl zadržen a umístěn v policejní cele. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento čin lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Vloupal se do restaurace
Kamenná - V noci na sobotu 31. října se vloupal neznámý pachatel do pohostinství v obci Kamenná. Ze skladu v objektu odcizil alkohol, cigarety a potraviny v hodnotě přes 6 tisíc korun. Poškozením zařízení majiteli způsobil škodu asi 2 tisíce korun.

Poškodil reklamní plachtu
Zábřeh - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 30. do 31. října poškodil reklamní plachtu a vstupní dveře u prodejny Stihl na ulici ČSA v Zábřehu. Celkově tímto jednáním způsobil firmě škodu kolem 16 tisíc korun.

Odcizil naftu
Kouty nad Desnou - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 29. do 30. října na staveništi v obci Kouty nad Desnou po překonání zámku u tří nádrží pracovních strojů odcizil přes 200 litrů motorové nafty. Předběžná škoda na nádržích a odcizené naftě byla vyčíslena na částku přes 7 033 korun.

Elektrokolo zmizelo
Šumperk - Ve středu 28. října vpodvečer odcizil neznámý pachatel jízdní kolo s elektrickým pohonem. Majitelka kolo odstavila a uzamkla před panelovým domem na ulici Březinově v Šumperku. Škodu předběžně vyčíslila na 26 tisíc korun.

Vandal se vyřádil na autobusu
Hanušovice - Neznámý pachatel v době od 27. do 29. října poškodil autobus zaparkovaný na volně přístupné odstavné ploše na ulici Školní v Hanušovicích. Pachatel do čelního skla autobusu praštil dvěma pivními lahvemi, takže sklo prasklo. Vzhledem k tomu, že se jedná o vyhřívané sklo, měla být dle oznamovatele poškozené firmě provozující autobusovou dopravu způsobena škoda v předběžné výši 80 tisíc korun.

Projela na červenou
Šumperk - Podezřelou ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 50letá žena ze Šumperska. V pondělí 26. října dopoledne ženu jako řidičku osobního motorového vozidla Ford Transit v Šumperku na ulici Jesenické zastavila a kontrolovala hlídka dopravních policistů. Důvodem kontroly bylo to, že žena s vozidlem projela křižovatku řízenou světelnými signály na červenou. Policisté u řidičky provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol a ta byla pozitivní. Přístroj při prvním měření ukázal hodnotu 2,40 promile alkoholu v dechu a při opakovaném měření 2,33 promile. Na výzvu hlídky se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Pohřešoval matku
Nový Malín - Dne 26. října po čtrnácté hodině oznámil na policii v Šumperku 34letý muž, že pohřešuje svoji 58letou matku, která mu o sobě nepodala několik týdnů zprávu. Provedeným šetřením v bydlišti pohřešované na ubytovně v Zábřehu bylo zjištěno, že zde nebyla již týden, a bytě se nacházel pouze vyhladovělý pes. Na základě zjištěných informací byla pohřešovaná nalezena téhož dne kolem dvacáté hodiny policejní hlídkou v zahradní chatce v Novém Malíně, zdravá a v pořádku.

Řídil pod vlivem
Zábřeh - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 25letý mladík ze Zábřeha. V sobotu 24. října krátce před jedenadvacátou hodinou mladíka jako řidiče osobního motorového vozidla zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Orientační dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,54 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách pak přístroj naměřil hodnoty 1,14 a 1,30 promile. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

V zahradě domu vzal dvě kola
Nový Malín - Někdy během října letošního roku vnikl neznámý pachatel na oplocený pozemek u jednoho z rodinných domů v Novém Malíně. Zde pak odcizil dvě jízdní kola, která byla odstavená pod zahradní pergolou a uzamčená lankovými zámky. Majitel škodu předběžně vyčíslil na asi 16 tisíc korun.

Reklamní poutač zmizel
Šumperk - Někdy v době od května do října letošního roku odcizil neznámý pachatel v Šumperku na rohu ulic Gen. Svobody a Kozinovy volně odstavený reklamní poutač. Ten tvořily dvě pozinkované tabule o rozměrech 100 x 150 centimetrů a 80 x 20 centimetrů, jenž byly upoutávkou na prodejnu s chovatelskými potřebami. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 6 tisíc korun.

Nesplácel úvěr
Šumperk - Podezřelým za spáchání trestného činu úvěrový podvod je 25letý mladý muž ze Šumperka. Mladík v dubnu letošního roku uzavřel v prodejně s mobilními telefony v Šumperku úvěrovou smlouvu o revolvingovém úvěru na financování nákupu mobilního telefonu. Při sjednávání smlouvy mladý muž do formuláře uvedl nepravdivé údaje o zaměstnavateli a výši příjmu i přesto, že v té době nebyl zaměstnán, nebyl ani veden v evidenci uchazečů o práci na Úřadu práce a neměl žádný příjem, ani mu nebyly vypláceny dávky sociální pomoci. Na základě této smlouvy mu byly poskytnuty finanční prostředky ve výši 21 499 Kč na koupi mobilu. Do současné doby však mladík nic nesplatil. Za tento trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.