ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 43. týden

27. října 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 43. týden
  • Poškodil zaparkované vozidlo
  • Pomoc při pátrání
  • Alkohol za volant nepatří
  • Myslivcem bez zkoušek
  • Vloupání do objektů
  • Pozor na únavu za volantem
  • Vloupání do kontejneru
  • Bez světel a bez řidičského oprávnění
  • Vloupání do sklepní kóje

Poškodil zaparkované vozidlo
Šumperk – Šumperští policisté pátrají po pachateli, který poškodil osobní vozidlo. Vůz Škoda Octavia byl zaparkován v Šumperku na ulici M. R. Štefánika. Neznámý pachatel se v noci na čtvrtek 24. října přikradl na parkoviště a do daného vozidla několikrát pravděpodobně kopl tak, že poškodil karosérii. Na lemu střechy pak vytvořil promáčklinu. Čtyřiadvacetiletý majitel vyčíslil způsobenou škodu na 50 tisíc korun.

Pomoc při pátrání
Šumperk – Policisté žádají o pomoc svědky útoku na školačky. Ve čtvrtek 24. října utrpěly tři nezletilé dívky drobná poranění způsobná zásahem z nezjištěné zbraně. K incidentu došlo kolem druhé hodiny odpoledne v prostoru za budovou prodejny CBA na ulici Jeremenkově v Šumperku. Policisté na případu intenzivně pracují a zjišťují veškeré okolnosti, za kterých k incidentu došlo. Zároveň žádají svědky, kteří se v uvedenou dobu na místě pohybovali, anebo kteří disponují jakoukoli informací, která by mohla přispět k řádnému objasnění věci, aby to oznámili buď osobně na obvodním oddělení Policie ČR v Šumperku (Havlíčkova 10), případně telefonicky na čísle 974 779 651, nebo také na lince 158.


Alkohol za volant nepatří
Šumperk – Do policejní cely se dostal devětadvacetiletý muž, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Ve středu 23. října zastavila policejní hlídka řidiče na ulici Jesenické v Šumperku. Během silniční kontroly jej policisté vyzvali k orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,36 promile alkoholu. Po lékařském vyšetření putoval mladý řidič do policejní cely.

Myslivcem bez zkoušek
Šumperk – Šumperští kriminalisté se zabývají okolnostmi, za nichž mělo dojít k padělání Potvrzení o vykonaných zkouškách z myslivosti, které žadatel ve skutečnosti neabsolvoval. Podezření z nekalé praktiky vyšlo najevo, když devětatřicetiletý muž ze Šumperska požádal příslušný úřad o vydání loveckého lístku a k žádosti doložil Potvrzení o vykonaných zkouškách z myslivosti, které absolvoval v jiném kraji. Z následného prověřování pak vyplynulo, že se funkcionář tamějšího okresního mysliveckého spolku se žadatelem na vyhotovení tohoto potvrzení předem domluvil, přestože oba věděli, že se žadatel neúčastnil ani přípravného kurzu, ani závěrečných zkoušek. Takto vyhotovené potvrzení pak funkcionář v nestřeženém okamžiku předložil k podpisu ostatním členům zkušební komise. Oba muže kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny.

Vloupání do objektů
Nové Losiny – Policisté se zabývají okolnostmi vloupání do rodinného domu a do rekreační chatky. Nepříjemné zjištění čekalo v úterý 22. října odpoledne na majitele domu v Nových Losinách na Hanušovicku. Po rozbití skleněné výplně okna v obývacím pokoji se mu po obydlí pohyboval lupič. S sebou si odnesl fotoaparát značky Sony. Majiteli způsobil škodu za celkem 3 200 korun.
Sudkov – Dalším případem vloupání se zabývají policisté na Zábřežsku. Prozatím neznámý pachatel vnikl pravděpodobně v noci z pondělí na úterý 22. října do rekreační chatky v Sudkově. Do objektu se dostal po vypáčení vstupních dveří a zevnitř odcizil vzduchovku značky Slavia a sekyru. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na tři tisíce korun.

Pozor na únavu za volantem
Velké Losiny – Dopravní policisté vyjížděli hned dvěma haváriím, při nichž sehrála roli únava řidičů. V pondělí 21. října kolem osmé hodiny ráno havaroval devětatřicetiletý řidič s nákladním vozem přepravujícím písek na silnici I/44 mezi Loučnou nad Desnou a Velkými Losinami. V důsledku únavy se plně nevěnoval řízení a po projetí mírné pravotočivé zatáčky sjel vpravo do travnatého příkopu, kde poškodil dopravní značení (směrový sloupek) a následně narazil do dvou ovocných stromů. Havárie se obešla bez zranění. Způsobená škoda podle prvotního odhadu přesáhla částku 1 200 000 korun.


Branná – Ten samý den přemohla únava také osmadvacetiletého řidiče, který s vozem Fiat Ducato s přívěsem havaroval na Hanušovicku, v úseku mezi Ostružnou a Brannou. V hlubokém travnatém příkopu, kterým protéká místní potok, skončil poté, co narazil do kamenné opěrné zídky nacházející se po pravé straně komunikace. Také v tomto případě se havárie naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda za předběžně 120 tisíc korun.


Vloupání do kontejneru
Mohelnice – Mohelničtí policisté se zabývají vloupáním do kontejneru. V noci z neděle na pondělí 21. října zmizela ze stavebního kontejneru odstaveného na staveništi na ulici 1. máje v Mohelnici vibrační deska značky Atlas Copro, a také vibrační pěch značky Dynapac. Poškozené společnosti vznikla škoda za více než čtyřicet tisíc korun.

Bez světel a bez řidičského oprávnění
Šumperk – Mladý řidič skončil v policejní cele. V sobotu 19. října po dvacáté hodině zaznamenali policisté na ulici J. z Poděbrad průjezd neosvětleného vozidla. Řidič vozu nereagoval na výzvy k zastavení a dále pokračoval v jízdě po ulici Šumavské, Temenické, Finské a Švédské, kde ve slepé uličce vozidlo zastavil. Policisté dvaadvacetiletého řidiče, který navíc ani není držitelem žádného řidičského oprávnění, za použití donucovacích prostředků zajistili a umístili do policejní cely.

Vloupání do sklepní kóje
Šumperk – Škodu za bezmála 15 tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý pachatel. V blíže nezjištěné době od 14. do 19. října se někdo vloupal do sklepní kóje bytového domu na ulici Zábřežské v Šumperku. Po vylomení petlice si zevnitř odnesl dva snowboardy, snowboardové boty, lyžařské brýle, a také čtyři plechové disky a volant k vozu Škoda Octavia.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.