ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 43. týden

30. října 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 43. týden
  • Odcizená kabelka
  • Kola zmizela ze zahrady
  • Zraněná cyklistka
  • Prázdná garáž
  • Odcizil kolo
  • Narazil do plynové přípojky
  • Za volant usedl pod vlivem alkoholu

Odcizená kabelka
Rapotín - V pátek 28. října byla v brzkých ranních hodinách okradena 27letá žena z Rapotína. Při návštěvě diskotéky v Šumperku neznámý pachatel využil její nepozornosti a odcizil jí kabelku, kterou nechala na tanečním parketu. I s kabelko nyní žena postrádá svazek klíčů, dva mobilní telefony značky Apple a Lenovo, peněženku s osobními doklady, platební kartu a finanční hotovost 200 korun. Pachatel krádeží způsobil škodu za více jak 5 tisíc korun.

Kola zmizela ze zahrady
Šumperk - V době od 26. do 28. října vnikl neznámý pachatel na oplocenou zahradu rodinného domu v Šumperku. Poté odcizil dámská a pánská jízdní kola značek Rock Machine a Author. Majitel vyčíslil škodu na 8 tisíc korun.

Zraněná cyklistka
Lukavice - Ve středu 26. října dopoledne došlo u obce Lukavice k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a cyklistkou. 23letý řidič vozu značky Peugeot jel ve směru od obce Zvole na Lukavice. Na výjezdu z pravotočivé zatáčky se plně nevěnoval řízení vozidla, se kterým přejel do protisměru. Zde narazil do svodidel a po chvíli srazil 79letou cyklistku. Žena musela být se svým zraněním převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Dechová zkouška na alkohol byla u obou účastníků negativní. Při dopravní nehodě vznikla celková škoda za 32 tisíc korun.


Prázdná garáž
Šumperk - Někdy v době od 21. do 26. října překonal neznámý pachatel zámek dveří řadové garáže na ulici B. Václavka. Uvnitř odcizil kompletní sadu kol včetně pneumatik v celkové hodnotě 14 tisíc korun, a sjezdové lyže v dosud nezjištěné hodnotě.

Odcizil kolo
Šumperk - Neznámý pachatel dne 24. října odcizil pánské horské jízdní kolo. To bylo uzamčeno před sportovní halou na ulici Žerotínova v Šumperku. Škoda byla zatím vyčíslena na 13 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Narazil do plynové přípojky
Klášterec - V pátek 21. října krátce před půlnocí v obci Klášterec havarovalo osobní motorové vozidlo značky BMW. 19letý řidič v mírné pravotočivé zatáčce dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do směrového sloupku a do betonového mostu. Poté vozidlo pokračovalo k dalšímu mostu přes příkop, od kterého bylo vyhozeno do vzduchu a dopadlo na plynovou přípojku. Při nehodě byl zraněn řidič i spolujezdec. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 60 tisíc korun, na plynové přípojce asi na 5 tisíc korun a na mostu přes příkop taky asi na 5 tisíc korun. 


Za volant usedl pod vlivem alkoholu
Šumperk - V neděli 23. října po šesté hodině ranní byl kontrolován hlídkou policie na ulici K. H. Máchy v Šumperku 27letý řidič vozidla VW Transporter. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 1,9 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.